Плоди вишні – важливе джерело незамінної амінокислоти – триптофану. Саме з неї в організмі синтезується гормон щастя серотонін, а також мелатонін, який відповідає за міцний сон і загальне оновлення організму. А за рахунок високого вмісту міді вишня має заспокійливий ефект для нервової системи.
Вишня допомагає підвищити гемоглобін у крові і є чудовою профілактикою анемії. З’їдаючи лише склянку ягоди на день, можна запобігти кровотечам після травми, а сама рана швидше загоїться.
Ягода має бактерицидні та протизапальні властивості. Завдяки цьому, вишня допомагає боротися із стафілококами, стрептококами та навіть дизентерійною паличкою.
Вагітним жінкам обов’язково потрібно вживати продукти, багаті на фолієву кислоту. Зокрема – вишню. Ця кислота позитивно впливає на формування нервової трубки плоду – і допомагає дитині правильно розвиватися в утробі матері. Тож тим, хто виношує малюка, у сезон варто вживати свіжу вишню, а взимку чи навесні її можна з успіхом замінити на сушену чи заморожену.
Вишня має потужні жарознижувальні властивості, а також добре допомагає як при вологому, так і при сухому кашлі. Зауважте, що вживання вишні не заміняє походу до лікаря і не відміняє вживання препаратів, які він призначив. Це, скоріше, додатковий засіб, який допоможе швидше одужати.
М’якоть плодів вишні м’яко допомагає при запорах. Річ у тому, що вона містить пектинові речовини, які покращують перистальтику кишечника і виводять з організму токсини та шлаки.
Оптимальна норма вживання вишні – 200-300 г на день. Втім, цю порцію бажано з’їдати не за один раз, а розділяти на кілька прийомів, додаючи у різні страви. Крім того, не варто їсти цю ягоду перед сном.
З обережністю варто вживати вишню тим, хто має такі хвороби: виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки, гастрит, печія, проноси.