“Соціальні” шахраї обікрали стареньку тернополянку

“Соціальні” шахраї обікрали стареньку тернополянку

Пообіцяли допомогу, а натомість обікрали. Така прикра пригода трапилася зі старенькою жителькою Тернополя. Жінка, на свою біду, впустила до хати незнайомців, які виявилися нікчемними злодіями, інформує сектор комунікації головного управління національної поліції в Тернопільській області.

9 травня у двері 90-річної мешканки обласного центру постукали невідомі. Представилися соціальними працівниками та повідомили, що ознайомлюють ветеранів та пенсіонерів з умовами отримання грошової допомоги з нагоди свят.

Жінка впустила непроханих гостей до хати. Одна з жінок стала пояснювати пенсіонерці, як саме та може отримати кошти, а інша придивлялася до речей. Лише після того, як гості покинули квартиру, жінка помітила, що з коридору пропала її сумка, а з нею гаманець з грошима ( 700 гривень), посвідчення ветерана війни та паспорт. Жінка зателефонувала в поліцію. Зловмисниківррозшукують

Подібних злочинних схем легко уникнути. Варто лише не довіряти незнайомим людям, вкотре застерігають працівники поліції.

Найперше правило якого слід дотримуватися неухильно – ніколи і ні за яких обставин не впускати до помешкання невідомих осіб. Вимагайте показати документи у працівників соціальних, комунальних служб, які приходять з візитом до ваших домівок. Завжди перевіряйте отриману від них інформацію. Аби впевнитись у реальності пропозицій непроханих гостей, необхідно телефонувати в ті організації, якими вони представляються. Лише після уточнення можна відкривати двері.

Не приставайте на пропозиції незнайомців вигідно придбати товар, поворожити чи зняти порчу. Не слід забувати, що, відкриваючи двері вашої домівки незнайомцям, ви автоматично наражаєтесь на небезпеку стати жертвою шахраїв чи злодія.

Якщо непрохані гості вже переступили поріг вашої оселі, намагайтеся не випускати їх з виду, не приставайте на їхні пропозиції, не показуйте, де зберігаєте заощадження.

Розкажіть про такі елементарні правила безпеки стареньким родичам, адже люди похилого віку найчастіше стають жертвами обману та шахрайства. Навчіть їх вимагати в офіційних осіб, що прийшли до помешкання, документи, номери робочих телефонів, по яких можна відразу передзвонити і дізнатися про мету візиту. Такі заходи безпеки, швидше за все, відлякаютьшахраїв, а справжній “соцпрацівник” не образиться. Також попередьте родичів  про афери з ворожками або цілительками.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *