Десять днів веселощів, пізнавальних ігор, руханок, танцювальних бансів, захоплюючих квестів, різноманітних творчих завдань, живого спілкування з однолітками та безцінну практику розмовної англійської разом із носієм мови з Лондона Бінітою Ахмед мала напередодні нового навчального року сотня школярів пришкільного англомовного табору GoCamp «Rainbow»-2017, який з 21 до 30 серпня діяв на базі другої Збаразької одинадцятирічки, що на Тернопільщині.
За словами керівників табору вчителів Ірини Пік та Соломії Федоскіної, школа імені Івана Франка вже другий рік поспіль бере участь у проекті GoCamp від компанії «GoGlobal» і вдруге стала фіналістом цього конкурсу, отримавши статус ШколаGoCamp – табору з поглибленим вивченням англійської мови і вигравши приїзд іноземного волонтера.
За умовами проекту, щоб допомогти українським школярам краще вивчити англійську мову, у 600 українських шкіл, які стали фіналістами цього проекту, цього літа приїхали понад півтисячі волонтерів із більш як 140 країн світу, пише Наталка Парова у районному часописі «Народне слово».
Головним правилом в таборі було спілкування виключно англійською мовою. Крім іноземного волонтера, 22-річної студентки Лондонського університету Бініти Ахмед, допомагали у проведенні та організації табору вчителі англійської мови другої одинадцятирічки Вікторія Довгаль, Зоряна Брик, Оксана Герасимчук, Іванна Тарас та 12 волонтерів із числа старшокласників.
Ірина Пік розповіла, що цьогоріч організатори набагато розширили як тематику, так і мови, якими волонтери можуть спілкуватися з дітьми. Крім англійської, робочою мовою табору можна було обрати німецьку, французьку або іспанську. Збаражани вирішили удосконалюватися в англійській.
Тематику табору «Спорт та здоров’я» обрали теж не випадково, адже ЗОШ №2 входить в мережу тих шкіл в Україні, які мають статус шкіл сприяння здоров’ю. Тому цьогорічний пришкільний англомовний табір був ще й дуже рухливий і спортивний, що надзвичайно сподобалося усім його учасникам, про що діти розповіли під час урочистого закриття.
У таборі займалося 95 учнів, які були поділені на п’ять команд. Учасники команд самостійно придумували назву своєї команди, малювали плакати із назвою команди, придумували гасло та привселюдно робили презентацію своєї команди, а потім саме команди отримували завдання від волонтерів і виконували їх, заробляючи за це бали.
Як завжди, перемогла дружба, і всі учасники табору під час урочистого закриття отримали з рук волонтерки Бініти Ахмед сертифікати про участь у таборі та невеличкі подарунки, як правило, шкільне приладдя – ручки, фломастери тощо.
Натомість, організатори табору на згадку про Збараж та Україну подарували Бініті вишиванку, яку волонтерка із задоволенням одразу ж одягнула.
Під час урочистого закриття табору до школярів завітали міський голова Збаража Роман Полікровський та методист іноземної мови районного методкабінету Галина Журба, які побажали дітям не зупинятися у своєму розвитку і максимально використати отримані у пришкільному таборі знання для свого майбутнього, адже усе у їхніх руках, і отримати освіту в Англії цілком можливо. А волонтерці дякували за її жертовну працю та запрошували до Збаража ще й наступного року.
Не стримували емоцій і наввипередки хотіли поділитися своїми враженнями школярі. П’ятикласнику Павлу Коту, який мріє стати льотчиком, а із усіх шкільних предметів найбільше полюбляє малювання, у таборі найбільше сподобалося бігати і розмовляти з Бінітою. Школяр щиро зізнався, що англійська йому не дуже подобається, але завдяки волонтерам, веселим іграм та квестам у таборі, ця мова для нього перестала бути такою недосяжною та складною. Його 12-річній сестрі Христина, яка у таборі вже вдруге, сподобалось усе, між іншим, ця фраза пролунала з уст чи не кожної дитини. Та найбільше майбутній відеоблогерші, припало до душі вирішувати завдання та робити селфі з Бінітою.
Бігати, працювати в команді та спілкуватися з волонтеркою з Великобританії до вподобиі ровеснику Павла Кота Ромі Ходинчаку. Хлопець у таборі вперше. Бініта вразила школяра своєю веселою та лагідною вдачею. «Вона дуже добра, весела, багато посміхається, не кричить, пояснює стільки разів, скільки потрібно, допоки ми її не зрозуміємо», – каже Роман.
Зі шкільних предметів хлопцеві найбільше подобаються математика, малювання, трудове навчання та фізкультура. І хоча наразі школяр не бачить себе у науці, бо хоче працювати столяром, як його батько, але переконаний, що знання англійської йому знадобляться під час подорожей світом.
П’ятикласницям Насті Пшонак, Наталі Батюк та Христині Бас, крім спілкування з Бінітою, сподобалось брати інтерв’ю у збаражан англійською мовою. Саме таке завдання їхня команда отримала на День Незалежності. «У парку Бурляя ми розпитували людей про їхні улюблені напої, страви, овочі та фрукти, які потрібно було перелічити англійською, – розповідає майбутній адвокат Настя. – Усім, хто не розгубився і відповів на запитання, на одяг пришпилювали невеличкий герб Збаража».
А 10-річна Наталя Батюк зізналася: «Дуже сподобалася Бініта, вона файна і весела, з нею не сумно».
«Бініта цікаво розповідала про Лондон, про батьківщину своїх батьків – Бангладеш, ми багато нового дізналися про історію, культуру та традиції цих країн», – підхоплює слова подруги Христина. Дівчинка любить писати твори і хоче стати журналістом.
Запам’яталося дівчатам те, як весело і дружньо вони з допомогою волонтерів створювали національні український та англійський костюми у натуральну величину із кольорового паперу, газет, картону. А ще квест із пошуку шоколадних скарбів, якими, пройшовши усі завдання, ласували усі учасники за чаюванням.
Десятикласниця Вероніка Довгаль цього року вперше разом із ще 12 старшокласниками спробувала себе у ролі волонтера у таборі і допомагала учасникам команд виконувати завдання.
Від імені організаторів пришкільного англомовного табору GoCamp «Rainbow»-2017 Ірина Пік подякувала усім, хто допомагав їм в організації та забезпеченні функціонування табору: міському голові Роману Полікровському за фінансову та моральну підтримку для нашого табору. Власникам ресторану «Витребеньки» Ірині та Юрію Комендат за те, що гостинно прийняли волонтерку Бініту Ахмед. Алінці Журавель із Детройта спасибі за чудові футболки для волонтерів. А пані Наталії Назар – за цікаві радіопередачі. Батькам – за благодійні внески. Колегам, учителям англійської мови Соломії Федоскіній, Вікторії Довгаль, Оксані Герасимчук, Зоряні Брик, вчителю історії Марії Багрій, пані Галині Фоміній та дирекції школи за підтримку, а також усім учням старших класів, які допомагали у якості волонтерів та зробили табір прекрасним.