У Максимівці Збаразького району хочуть перетворити довгобуд на сучасне бальнеологічне відділення місцевої здравниці (ФОТО)

Кажуть, якщо людина хоче, шукає можливостей. Коли ж не хоче, шукає відмовок. Жителі Максимівки не лише хочуть змін, а й активно працюють над їх впровадженням. Занедбану стару лікарню за кілька років перетворили у сучасний заклад, куди приїздять на лікування і оздоровлення не лише з довколишніх сіл, а й з сусідніх районів і навіть обласного центру. «Наш ДЕНЬ» вирушив в гості у максимівську здравницю, аби побачити, що вдалося зробити громаді і що планують на майбутнє.

… Біля лікарні кипить робота – майстри облаштовують територію довкола будівлі.

– Ми вже повністю оновили лікарню всередині, тепер хочемо ще відремонтувати зовні, – розповідає голова ГО «Максимівська ініціатива»  та керівник опікунської ради лікарні Михайло Хомишак. – Коли почали відроджувати заклад, роботи було дуже багато. Обдерті стіни, подекуди продірявлені назовні. Багато людей не вірили, що тут буде сучасний медичний заклад. Але нам це вдалося.

Голова ГО «Максимівська ініціатива» та керівник опікунської ради лікарні Михайло Хомишак/

Минулого року у лікарні запрацювала одна з кращих соляних кімнат в області. Тут можуть оздоровитися всі охочі. На її спорудження витратили дві тонни солі. Створити у селі соляну печеру було для Михайла Хомишака заповітною мрією. Заручившись підтримкою однодумців, він об’їздив десяток подібних кімнат в області та за її межами. Цікавився методикою оздоровлення у монахів.

– Я дуже радий, що спільними зусиллями нам вдалося це зробити, – каже Михайло Хомишак. – Не кожна родина може  поїхати на море і подихати солоним повітрям. Тому дуже важливо, щоб люди могли оздоровитися вдома, у рідному селі. Адже попередити хвороби завжди краще, аніж лікувати. Українці заслуговують на те, аби отримувати якісні медичні послуги. І дуже важливо, щоб лікарі отримували достойні зарплати. По-іншому не може бути.

Михайло Вітенько зі Збаража з сім’єю вперше приїхав у соляну кімнату. Зізнається, навіть не очікував, що це такі неймовірні відчуття.

– Тішить, що такий заклад є у нашому районі, – каже чоловік. – Чудові умови, привітний персонал. Хочеться приїхати сюди знову.

– Зізнаюся, була вже не в одній соляній кімнаті, але тут сподобалося найбільше, – додає Наталя Панасюк. – Не сподівалася, що таке може бути в селі. Та ще й безкоштовно. Це вражає!

До речі, цілющі властивості солі відкрили ще стародавні ченці. Вони розміщували людей з різними хворобами у соляні печери. У Максимівці створили кімнату з аналогічним мікрокліматом. Сіль позитивно впливає на нервову і дихальну системи, у людей покращується сон, зникають дерматологічні проблеми. Лікарі кажуть: досить кількох процедур по 30 хвилин, щоб підвищити стресостійкість організму, очистити легеневу систему і значно зміцнити ослаблений імунітет. Відвідини соляної кімнати корисні і дітям, і дорослим. Для найменших тут створили дитячий куточок з іграшками.

Також у Максимівській лікарні працює фізіотерапевтичний кабінет. Тут можна пройти процедури електрофорезу, біоптронтерапії, магнітотерапії, УВЧ-терапії.  Є кабінет лікувальної фізкультури, обладнаний тренажерами і дошкою Євмінова, масажний кабінет.

Вчителі із Старого Вишнівця напередодні навчального року приїхали оздоровитися у Максимівку. Зізнаються, здивовані, що все тут безкоштовно, і приємно вражені якістю послуг та  обладнанням.

–  Я приїжджаю вже вчетверте, – розповідає вчителька початкових класів Старовишнівецької школи Леся Шойда. – Спершу записалася в соляну кімнату, а коли побачила, що є тут стільки процедур, то записалася й на інші. Почуваюся чудово. Особливо хочу відмітити працівників лікарні – вони надзвичайно приємні та кваліфіковані. Завжди вислухають і йдуть на зустріч. Максимівська лікарня – приклад якісної медицини. І це дуже приємно.

– Вже незабаром у підвальному приміщенні закладу запрацює кабінет арома- та фітотерапії, – розповідає керівник Максимівської лікарні та лікар-реабілітолог Наталія Дудар. – Аромати рослин нормалізують настрій, знімають втому, поліпшують пам’ять, зміцнюють сон, вони здатні відрегулювати багато процесів в організмі і відновити його роботу. Доповненням до оздоровчих процедур стануть фіточаї. Лікування за допомогою трав, звичайно, не дає швидких результатів, зате воно є просто незамінним для профілактики захворювань і лікування хронічних хвороб. Ще хочемо запровадити герудотерапію – лікування п’явками. Воно дуже помічне при інсультах та попереково-крижових грижах.

У Максимівці не планують зупинятися і мають нові ідеї для розвитку. Поряд з лікарнею є довгобуд. Вже  готова проектно-кошторисна документація на реконструкцію цього корпусу і створення там бальнеологічного відділення лікарні з басейном, джакузі,  гідромасажними ваннами та підводною витяжкою. Також можна буде проводити лікування грязями.

– Ми звернулися до Фонду регіонального розвитку і щиро сподіваємося, що нам виділять кошти на створення бальнеологічного відділення, – каже Михайло Хомишак. – Потрібно понад 6 мільйонів гривень. Це інвестиція у здоров’я наших людей. Ми маємо чудових лікарів, кваліфікованих реабілітологів. Якщо будуть кошти, то вже через рік нове відділення запрацює.

Ще у закладі шукають меценатів, які допоможуть закупити обладнання для діагностичної лабораторії. Необхідно близько 400 тисяч гривень. Люди вірять, поступово всі плани вдасться втілити в життя.

Максимівська лікарня висловлює щиру подяку голові та депутатам Збаразької районної ради і РДА, ПрАТ «Тернопільський кар’єр», місцевим фермерам, сільським радам сіл Максимівка, Залужжя і Киданці та всім небайдужим людям, які допомагають розвитку закладу і підтримують всі новації.

Повертаючись з Максимівки, я відчувала якесь особливе тепло на душі. Приємно, що є люди, які не бояться труднощів, не нарікають на життя, складну ситуацію в країні, а роблять щось, аби змінити життя довкола себе, шукають можливості і це дає результат. Якщо не вірите, поїдьте у Максимівку і побачене вас однозначно здивує.

Відвідати соляну кімнату у Максимівці та інші оздоровчі процедури можуть всі охочі. Процедури проводять за попереднім записом. Телефон: 0684134713.

Юля СЕМЕНЮК. 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *