У НАБУ назвали лідера корупційного «рейтингу» – це справа «тернопільських прокурорів»

У НАБУ назвали лідера корупційного «рейтингу» – це справа «тернопільських прокурорів»
Фото khm.depo.ua

Майже півсотні справ, переданих НАБУ і САП в українські суди загальної юрисдикції, поки не розглядаються. Однак в Україні вже запущений процес, який дозволить прискорити запровадження кримінальної відповідальності за корупцію. Про це повідомила прес-служба Національного антикорупційного бюро України, пише УНН.

«Із 166 кримінальних проваджень, за якими станом на кінець жовтня 2018 року детективи НАБУ завершили досудове розслідування, а прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури направили обвинувальні акти в суд, у 48 справах не відбулося підготовче засідання», – йдеться у повідомленні.

Також в НАБУ назвали лідера «анти рейтингу» – це справа «тернопільських прокурорів», за якою суд вкотре ухвалив повернути обвинувальний акт. Виробництво не розглядається вже майже два роки після передачі до суду – з 11 листопада 2016 року.

Крім того, в Агентстві відзначили тривале «ходіння» справи за обвинуваченням посадових осіб у заподіянні збитку ПАТ «Державна продовольчо-зернова компанія». Це провадження судові інстанції розглядають близько 22 місяців.

«Зараз тільки у 35 провадженнях від НАБУ і САП прийняті судові рішення. Більшість із них стверджують угоди про визнання винуватості або звільнення від кримінальної відповідальності стосовно другорядних учасників корупційних злочинів», – повідомляє НАБУ.

У відомстві назвали причини, за якими стопориться розгляд корупційних справ. Серед них – об’єктивний недолік суддів, неявка, хвороби або відпустка учасників процесу.

«Вищий антикорупційний суд повинен поставити фінальну крапку в справах від НАБУ і САП, а винесені вироки допоможуть повернути заарештовані під час розслідувань кошти в дохід держави. Саме тому його якнайшвидшого створення вимагають і українське суспільство, і міжнародні партнери», – зазначають в НАБУ.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *