У селі Дибще Козівського району Різдво завітало до кожної оселі

Особливою атмосферою сповнюють різдвяні свята наші домівки, душі і серця. Усі довкола радіють народженому у вертепі, в яслах, на сіні Дитяткові Божому, сповіщаючи: «Христос рождається!»

Щасливою звісткою про народження Спасителя світу поділилися і юні дибщани, які у вертепах, колядках, засіванні, водінні Маланки та щедрівках прославляли маленького Ісусика і Його святу родину, йдучи від оселі до оселі, щоб ніхто не сумував, а всі були щасливі та веселі.

А у передноворічний вечір 13-го січня, напередодні Старого Нового року, Обрізання Господнього та  дня святого Василія Великого, чисельна парафіяльна громада села Дибще зібралася у храмі Великомучениці Параскеви, щоб подякувати Господу за рік, що минув, і попросити благословення і Божої благодаті на рік прийдешній.

Після вечірнього Богослужіння, яке відправив настоятель храму – отець-парох Іван Кравець, учасники місцевих вертепів і Маланки майстерно театралізовано відтворили події часів народження Ісуса, прославляли Його у колядках, а також засіяли односельців на добро.

Одні «вертепівці» та «маланківці» самостійно готували і розучували сценарії, інших  підготувала завідувачка місцевого сільського клубу Олександра Гнатейко.

Всі колядували разом із церковним хором під орудою регента – їмості Ольги Кравець. Потім нашу парафіяльну спільноту чекали частування солодкими смаколиками та запашним чаєм, про що заздалегідь подбали чимало односельців, які завжди активно опікуються храмом, дбають про його чистоту, порядок, оновлення у ньому, неодноразово офірують власноруч вишиті і вшиті церковні атрибути, в тому числі фелони, рушники, обруси…

Переконана, Різдво у серці кожного з нас буде святим і особливим до тих пір, поки житимуть звичаї і традиції, які передаються із покоління у покоління нашими пращурами, поки ми усвідомлюватимемо, що Різдво – це час не лише для частувань і ходіння один до одного в гості, а, насамперед, – потреба бути присутнім на різдвяній відправі у церкві, прославляти Новонародженого Ісуса – Спасителя світу.

Оля ПОПАДЮК. с. Дибще Козівського району. Фото автора.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *