Універсальний овоч: і сім’ю нагодує, і від іржі врятує

Універсальний овоч: і сім’ю нагодує, і від іржі врятує
Картопля зберігається в коморі у кожного, адже цей коренеплід – один з основних продуктів харчування в наших краях. Але що ми знаємо про картоплю, крім того, як смачно її посмажити або спекти? Звичайна картопля має неабиякі застосування, які вас здивують.

Видалення іржі

Якщо розрізати невелику бульбу надвоє, ви одержите прекрасний засіб від іржавого нальоту на кухонному начинні. У бульбах міститься особлива кислота, яка буквально роз’їдає іржу. Просто натріть половинкою картоплі іржаву поверхню металевого виробу і відкладіть на півгодини. З допомогою твердої губки зніміть залишки іржі, і улюблений посуд – як новенький!

Якщо не вдалося видалити всю іржу з першого разу, повторіть таку процедуру ще раз. Це зовсім не складно, а головне – ефективно і нешкідливо.

Срібло як нове

Як змусити срібло сяяти без надзвичайно дорогих поліруючих засобів? За допомогою картоплі! Усе, що вам необхідно, щоб побачити власне відображення в срібних ложечках, це: відварити кілька бульб. Відвар, що вийшов, використовувати в якості засобу, що очищає. Просто опустіть срібло у відвар і залиште на 25-30 хвилин, потім витягніть і гарненько протріть. До речі, подібний спосіб очищення срібла використовувався ще в давнину, коли валютою були срібні монети.

І для взуття

Картоплі під силу відполірувати не тільки срібні вироби, але й подарувати улюбленій парі шкіряних черевиків презентабельний вигляд. Розріжте бульбу навпіл і натріть половиною картоплі поверхню взуття. Спочатку виріб потьмяніє, але не лякайтеся! Візьміть щітку або тканину і гарненько відполіруйте шкіру. Ви здивуєтеся, але черевики заблищать.

Замість пластику

Чи знали ви, що сьогодні в магазинах можна побачити посуд на основі картопляного крохмалю? Як виявилося, це ідеальний матеріал для виробництва одноразового посуду. Багато виробників пластикових тарілок використовують у промисловості картопляний крохмаль, який допомагає знизити витрати виробництва і захистити навколишнє середовище від шкідливого впливу пластику.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *