Золоті пшениці скапують почорнілими слізьми. Випалені росіянами поля скидаються на великі рани на зболеній святій українській землі. Тяжкими видались цьогорічні жнива. Лани зі збіжжям палають у декількох регіонах. Орки не проти вчинити новий Голодомор.
Пожежі спостерігаються у Харківській, Херсонській, Миколаївській, Запорізькій, Дніпропетровській областях.
На Херсонщині гасити займання нікому. Рятувати власний врожай змушені місцеві аграрії, бо окупантам до цього байдуже. У Миколаївській області, за даними рятувальників, лише за один день росіяни випалили 80 гектарів пшениці. А на Запоріжжі окупанти випалюють пшеничні поля фосфорними бомбами. Як кажуть українські військові, цими ж фосфорними бомбами ворог спершу б’є по житлових кварталах, а потім скидає їх і на родючі поля Запоріжжя.
Фосфорні боєприпаси, як і касетні, які теж застосовують окупанти, заборонені всіма міжнародними конвенціями, тож їхнє використання окупантами є незаконним.
Окупанти спеціально ведуть обстріли полів із незібраним зерном, намагаючись завдати якомога більшої шкоди. Також орки крадуть і вивозять з України минулорічний урожай. А ще цілеспрямовано завдають ударів по сховищах зерна. Це – спеціальні акти терроризму – росіяни взяли курс на знищення складів з харчовими продуктами в Україні.
Не лише продовольчій безпеці нашої держави шкодять московити. На зустрічі міністрів закордонних справ «Великої двадцятки» високопоставлений представник Держдепартаменту США наголосив на необхідності позначити відповідальність Росії за глобальну кризу продовольчої безпеки. З нею стикаються багато країн.
Крім того, катастрофічних наслідків через війну зазнала екологія України: масово гинуть тварини та рослини, різко зросли викиди токсичних речовин, а людям загрожують тяжкі хвороби. За підрахунками експертів, викиди забруднюючих речовин у повітря внаслідок знищення російськими окупантами нафтобаз в Україні перевищують 290 тисяч тонн. Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець зазначив: «Коли це все величезною хмарою підіймається вгору – це катастрофічна історія, і ми не можемо спрогнозувати, де воно випаде або кислотним дощем, або як воно вплине далі на водні ресурси та на зелені насадження. Це злочин не тільки проти нашого довкілля, а й, у тому числі, проти довкілля Європи і всього світу». І додав: усі збитки будуть пред’явлені агресору в міжнародних судах.
За повідомленням УНІАН, у квітні внаслідок авіаударів було знищено єдиний великий нафтопереробний завод України в Кременчуку, що на Полтавщині. Також росіяни розбомбили близько 20 нафтобаз.
В Україні зосереджено більше 20 тисяч промислових об’єктів і кілька тисяч складів, на яких зберігаються високотоксичні відходи, і часто саме вони стають мішенню для загарбників.
А площа загоряння лісів через війну зросла майже у 100 разів. За чотири місяці зафіксовано понад 250 випадків масового знищення рослинного й тваринного світу.
Згодом наслідки забруднення навколишнього середовища у результаті ворожих обстрілів відіб’ються і на здоров’ї українців, зазначають експерти. Зокрема, зростуть захворювання легень та онкології.
За підрахунками вітчизняного уряду, збитки, завдані екології України діями російських окупантів, вже перевищили 200 мільярдів гривень.
Усе, що потрапляє під руку, нищить путінська орда. Зокрема, російські окупанти з початку повномасштабного вторгнення через бомбардування та обстріли пошкодили в Україні 2 116 закладів освіти. З них 216 зруйновано повністю, повідомили в Офісі Генпрокурора.
Також окупанти повністю зруйнували 122 медичних заклади, а пошкодили 817. Ущент зруйновано 43 аптеки, поінформував міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Однією із суттєвих статей втрат української економіки у війні з російськими окупантами є кількість зруйнованого житлового фонду. Станом на початок липня окупанти знищили близько 15 мільйонів квадратних метрів житла, розповіла заступниця голови парламентського комітету з питань організації державної влади Олена Шуляк. Загалом унаслідок російських атак понад 800 тисяч жителів України залишилися без житла. На жаль, ці цифри щодня збільшуються, оскільки орки продовжують «демілітаризовувати» житло мирних українців.
Руйнацію, сльози, смерть, які принесли в Україну російські зайди, бачать всі у світі. Проте багато країн утримуються від того, аби прямо назвати росію агресором, попри те, що декларують принцип суверенітету та територіальної цілісності держав. Про це у своєму блозі за підсумками зустрічі глав МЗС країн G20 заявив голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель.
За його словами, всі засуджують зазіхання на територіальну цілісність та суверенітет країни, але коли справа доходить до того, щоб назвати ім’я агресора та вказати, хто несе відповідальність за наслідки, багато хто з різних причин утримується від цього. Дехто більше стурбований наслідками війни для себе, а не тим, хто несе відповідальність за ці труднощі і як закінчити війну. Інші хочуть зберегти добрі відносини з росією. Багато хто залишається невизначеним і не хоче ставати на чийсь бік, тому що це загрожуватиме їхнім геополітичним інтересам.
Саме українцям випало «здолати дракона, від якого тремтіло пів світу», зазначив президент Володимир Зеленський, маючи на увазі росію. «Ми, українці, – добрий, мирний народ. Ми не рвалися у топи світових новин і в супергероїв такою ціною. Усе, що хотіли, – просто жити вільно на своїй землі. Але у Бога свій план. І якщо здолати дракона, від якого тремтіло пів світу, судилося саме нам… значить, нам – це під силу», – сказав він.
А Європа й далі не надто активно надає зброю Україні. Експерти запевняють: Захід не готувався до війни, європейські країни почувалися комфортно. В них не було розуміння того, що відбувається, хоча Україна воювала з московитами вже вісім років. Єдиний, хто розумів реальну ситуацію, – це прем’єр Британії Борис Джонсон. Він усвідомлював, що в Україні бореться цілковите зло з цивілізованим світом. І що наша країна не лише бореться за свою незалежність, а захищає весь Захід.
Тим часом президент Володимир Зеленський публічно дав наказ звільнити Південь України. Таким чином, як пояснив військовий експерт Дмитро Снєгирьов, ЗСУ переходять до третього етапу війни. Це означає контрнаступ і звільнення тимчасово окупованих територій. Не лише Херсонщини, а й Запорізької та Донецької областей.
Віримо у нашу армію та перемогу.
Молімось за українських воїнів.
Не втомлюймось від війни.
Пам’ятаймо про «азовців».
Цінуймо хліб. За нього платять життям…
Слава Україні! Слава Героям!
Ольга ЧОРНА.
(Фото з відкритих інтернет-джерел).