“Ваш син у поліції” — про шахрайську схему з такою назвою знають чи не усі громадяни. Незважаючи на чималу кількість різноманітних застережень, люди продовжують віддавати свої заощадження пройдисвітам, інформує Відділ комунікації поліції Тернопільської області.
Схема проста й водночас дієва. До громадян телефонують невідомі, які представляються родичем або поліцейським. Як показує практика, додзвонювач повідомляє про те що родич причетний до злочину, наприклад вчинив дорожньо-транспортну пригоду з фатальними наслідками й за це йому загрожує кримінал. Далі псевдополіцейський, пропонує вирішити ситуацію – заплативши чималі кошти, що й роблять жертви.
Від такого роду злочину потерпіла й 77-річна тернополянка. За словами потерпілої на стаціонарний телефон зателефонував невідомий, який запевнив пенсіонерку, що її син винуватиць ДТП й тепер йому загрожує кримінал. Аби уникнути відповідальності треба заплатити гроші. Жінка погодилася й вже через деякий час на її порозі стояв невідомий чоловіком, якому вона передала всі заощадження, а це – 2000 гривень та декілька одиниць ювелірних виробів.
Вже згодом ошукана старенька зв’язалася з родичем, який спростував інформацію, яку їй повідомили. За допомогою звернулися до правоохоронців.
За фактом шахрайства поліцейські відкрили кримінальне провадження відповідно до частини 1 статті 190 ККУ.
Правоохоронці вкотре застерігають краян не довіряти незнайомцям і ретельно перевіряти будь-яку інформацію. Не впадайте у паніку, випитуйте якомога більше деталей про неприємні обставини, попросіть людину, яка вам зателефонувала, назвати ім’я вашого рідного і відповісти на запитання особистого характеру. Як правило, з вами не захочуть більше спілкуватися.
Пам’ятайте, поліцейські не телефонуватимуть вам з вимогою перерахувати кошти за непритягнення рідних до відповідальності. У жодному разі не поспішайте виконувати умови аферистів, які вимагають у вас гроші за вирішення будь-яких питань.