Весняний призов на Тернопільщині: скільки і кого покличуть до армії

Весняний призов на Тернопільщині: скільки і кого покличуть до армії

В Україні стартує весняний призов до армії. Ставати на облік у військкоматі мають юнаки у 18 років, але на строкову службу призиватимуть від 20 до 27 років.

Всього навесні у Тернопільській області планують викликати в комісаріати 19 853 юнаків. З них до військ відправлять 460 призовників. Служитимуть вони у  військових частинах ЗСУ, Нацгвардії, Державній службі транспорту, у прикордонних військах.

Призовникам обіцяють і навіть гарантують, що вони не будуть відправлені у зону бойових дій. На фронт поїдуть ті, хто погодиться на контрактну службу.

– Черги у нас не стоять, – розповів міський комісар Микола Бойко. – Ми проводимо важку роботу, щоб долучити відповідний ресурс для строкової служби. Це хороша нагода навчитись добре захищати країну, не перебуваючи в зоні АТО.

У військкоматі запевняють, що стан здоров’я призовників уважно перевірятимуть і не відправлятимуть до війська тих, хто має проблеми. Медичний огляд проводять терапевт, хірург, невропатолог, психіатр, окуліст, отоларинголог, стоматолог.

Призовники повинні прибути у військкомат через 10 днів від дати отримання повістки. Ті ж, хто підлягає призову і до 10 березня повістки не отримають, повинні з’явитися самостійно. Поважними причинами неприбуття вважають стихійне лихо, хвороба чи смерть близьких.

За ухиляння від призову притягають до адміністративної відповідальності. Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань» передбачає збільшення штрафів за відмову від отримання повістки чи неявку до комісаріату  – від 30-50 до 100-200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – у разі повторного вчинення порушення впродовж року.

Призову не підлягають ті, які отримали відстрочку. Підстав для цього може бути кілька: сімейні обставини – якщо є на утриманні непрацездатні батьки, неповнолітні брати, сестри, дитина до 3 років, двоє чи більше неповнолітніх дітей, вагітна дружина. Дають відстрочку за станом здоров’я, а також для здобуття освіти, продовження діяльності педагогічним і медичним працівникам у сільській місцевості – за умови повного навантаження.

Є категорія громадян, які звільняються від призову – ті, які за станом здоров’я визнані непридатними, у кого батьки або рідні, брат чи сестра, загинули чи стали непрацездатними під час проходження служби або зборів. А також – ті, що пройшли військову службу в інших державах до того, як отримали громадянство України. Це стосується і юнаків, які після закінчення вишів отримали військове або офіцерське звання.  У мирний час від призову можуть бути звільнені й раніше засуджені.

У військкоматі наголошують, що право на одержання відстрочки мають підтверджувати відповідні документи. Їх призовники зобов’язані подавати самостійно.

При призові юнаки отримують грошову допомогу у розмірі 3,4 тисяч гривень. Вони перебувають на повному державному утриманні, а також щомісяця для додаткових потреб отримуватимуть близько 250 гривень на власні потреби. За призовниками зберігають робоче місце, право продовжити навчання.

– На даний час у Тернополі притягнули до відповідальності «ухилянтів» на суму 25 тис. грн, – розповів т.в.о. військового комісара обласного військкомату Олександр Скумбрій. – Списки цих призовників ми подаємо у поліцію.

Військові запевняють, що рейдів у нічний час за призовниками не здійснюють. Водночас списки «ухилянтів» передають у правоохоронні органи. Тож виявити порушника можуть і патрульні під час руху водіїв і викликати представників комісаріату для вручення повістки.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *