Волосся у дарунок: 5-річна Злата із Заліщиків на Тернопільщині відрізала косу на перуки онкохворим дітям

Волосся у дарунок: 5-річна Злата із Заліщиків на Тернопільщині відрізала косу на перуки онкохворим дітям


До ініціативи «Hair for Share» вже долучилося понад дві тисячі людей із різних куточків України
Щороку приблизно тисячі маленьких українців та 160 тисяч дорослих діагностують онкологічні хвороби. Більшість із них проходить хіміотерапію та втрачає волосся. Збираючи сотні тисяч гривень на дороговартісне лікування, люди не завжди можуть знайти 500-1000 доларів на перуку, яка б допомогла їм вести звичайний спосіб життя, ходити на роботу, дітям у школу, дитсадок чи на дитячий майданчик і не привертати особливу увагу до свого стану.
Аби вирішити цю проблему, активістки зі Львова об’єднались і створили благодійну ініціативу «Hair for Share», щоб допомогти онкохворим дітям, які втратили своє волосся внаслідок хіміотерапії. Добра справа вже об’єднала дуже багато людей, зокрема до проекту долучилося понад 30 перукарів із різних міст. Жертвують волосся чоловіки, жінки та діти. Наймолодшій донорці 4 роки, найстаршій – 80. Серед тих, хто віддав своє волосся, 10% донорів – чоловіки. За два з половиною роки, відколи діє проект, вдалося виготовити понад дві сотні перук.


«Відмовилася підстригати кінчики і вирішила, що також стане донором»


Заради перук для онкохворих діток свою косу підстригла 5-річна Злата Воробель із Заліщиків. Дівчинка цілий рік виношувала цю ідею і нарешті втілила її у життя. 
Минулого року Златонька побачила по телебаченню сюжет про дівчинку, яка пожертвувала своє волосся на перуки для хворих діточок. Вона почала розпитувати, що таке онкохвороба, чому діткам потрібні перуки, – розповідає мама дівчинки Юлія Воробель. – Відтоді вона відмовилася підстригати кінчики і вирішила, що також стане донором.
Перукар відміряла і відрізала 34 сантиметри волосся у дівчинки. За словами Юлії, донька поводилась дуже впевнено, хоча і казала, що трохи переживає.
Златочка – та зрештою і ми також – не очікували, що ця справа приверне скільки уваги. Я перечитала для донечки кожен коментар, який писали нам в соцмережах, і дитина аж просльозилась, – розповідає Юлія.
Новою зачіскою дівчинка дуже задоволена, всі знайомі роблять їй компліменти.

  • Щоб підтримати доньку, ми купили нові аксесуари для волосся, навіть крутили їй кучері. Златочці завжди подобались локони, і тепер в неї якраз оптимальна довжина для них, – додає мама дівчинки.
    А ще, прочитавши про вчинок Злати, турагенція, яка недавно відкрилася у Заліщиках, подарувала родині безкоштовну подорож у Карпати на два дні.
  • Дівчатка та жінки завдяки перукам почуваються красивими – і це допомагає одужати»
  • Ініціаторки проекту «Hair for Share» зазначають, перуки покращують психологічний та емоційний стан людей, які лікують онконедуги, і пришвидшують одужання.
  • Діти відчувають більше впевненості, мають меншу схильність стресувати, коли у них з’являється волосся, схоже на їхнє. Були дівчатка, які у наших перуках пішли на ЗНО і здали успішно, деякі продовжили навчання, дехто повернувся у садочок, дехто – у школу, дехто наважився піти з друзями погуляти, – розповідає Лілія Кузік, співзасновниця соціальної ініціативи “Hair for Share”. – Спершу ми виготовляли перуки лише для дівчаток, але згодом до нас почали звертатися із проханнями багато жінок. Ми зрозуміли, що їм теж потрібно допомагати і зробили перші 60 перук для дорослих. Адже для жінок лікування онконедуг – це теж великий виклик і, окрім боротьби за своє здоров’я, їм доводиться миритися із зовнішнім виглядом, змінами, які відбуваються, реакцією на них інших людей.
    Щороку майже 300 людей, які проходять хіміотерапію, звертаються за перуками у “Hair for Share”. Виготовляють їх майстри у Києві та Харкові. В середньому, щоб виготовити одну перуку, потрібно обстригти волосся 3-4 дівчатам чи хлопцям. Вартість виготовлення однієї коливається від 8 до 15 тис. гривень. Вдалося знайти майстрів, які, дізнавшись про акцію, погодилися виготовити їх за спеціально зниженою ціною, ціна одного виробу становить 6 тис. грн. Перуки можна використовувати повторно, тому завдяки ініціативі формується банк перук, які служитимуть людям довгі роки. Ставлять їх на баланс фонду “Крила надії”.

Долучитися до доброї справи може кожен

Аби підтримати ініціативу “Hair for Share”, можна обстригти своє волосся і пожертвувати його на перуку для онкохворих діток. Для цього потрібно написати на сторінку “Hair for Share” у фейсбуці.
У Тернополі першою почала співпрацювати з благодійною ініціативою Юлія Квятковська. Жінка шукала організацію, яка б збирала волосся для благодійності, і в мережі натрапила на ініціативу. Ідея припала їй до душі, і вона вирішила долучитися. Юлія розповідає, за два роки співпраці із соціальною ініціативою для створення перук онкохворим надіслали волосся майже півсотні людей. Згодом почала долучати інших перукарів.
“Спочатку ми приміряємо довжину і узгоджуємо з донором, яка довжина влаштовує, – розповідає Юлія Квятковська. – Якщо нам бракує 35 сантиметрів і це закороткий зріз буде – ми домовляємося, що людина відрощує і приходить до нас знову. А є такі, що обрізають 45-48 сантиметрів. Це дуже потрібний проект, який дає велику психологічну підтримку людям, які борються з цією страшною недугою.


Проект «Hair for share» також можна підтримати коштами. За словами Лілі Кузік, на виготовлення однієї перуки потрібно щонаймеше 6 тисяч гривень. З початку пандемії люди жертвують трохи менше коштів для їх створення, тому є потреба у коштах.
Картка ПриватБанк – 5169330519980186 (Ліпська Н.С. БФ “Крила надії” – карта фонду). Реквізити для переказів від юридичних осіб:
Отримувач: БФ «Крила надії»
Західне ГРУ ПриватБанку м. Львів
МФО 325321, ЄДРПОУ 35620901, Рахунок: UA083253210000026005053761169.

«Хочеться, аби волосся максимально послужило добрій справі»

Тернопільська перукарка Юлія Журавель долучилася до ініціативи «Hair for share» після зустрічі з Яніною Соколовою і презентації її проекту «Я, Ніна».
Щоразу, коли стрижу донора, у мене трусяться руки, – розповідає Юля. – Хоч я перукар з 20-річним стажем, але у цей момент, здається, ніби тримаю в руках ножиці вперше. Адже відчуваю велику відповідальність як перед донором, так і перед ініціаторами цього проекту. Хочеться, аби волосся максимально послужило добрій справі і донор залишився задоволений новою зачіскою. На стрижки у перукарню, зазвичай, приходять діти і віддають своє волосся. Часто я сама пропоную людям, які відрізають багато волосся, долучитися до доброї справи. Дорослі здебільшого приносять відрізане волосся. Єдина умова, воно має бути зрізане не пізніше, аніж 5 років тому, і зберігатися в сухому місці, без сторонніх запахів. Є люди, які прийшли, поміряли волосся і продовжують відрощувати його до потрібної довжини.
Варто зазначити, що стрижки в рамках ініціативи «Hair for share» перукарі, які долучилися до проекту, роблять безкоштовно.
Дуже важливо перед візитом у перукарню помити волосся шампунем не пізніше, ніж за годину до стрижки, – додає Юлія. – Після миття можна використовувати лише кондиціонер, але розведений водою і в незначній кількості. Волосся може бути фарбоване, неважливо, кучеряве чи рівне. Єдине, не підійде після кератинування чи хімічної завивки.

Надсилати волосся можна за адресою: відділення Нової Пошти №5, Львів, БФ “Крила надії”, Возняк Любов Мирославівна, 096 311 34 36.

Юля ТОМЧИШИН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *