Сьогодні: Понеділок. 26.05.2025

Види окулярів які можна придбати на сучасному ринку

Найчастіше, покупка окулярів відбувається спонтанно. Вибір в магазині, примірка перед дзеркалом протягом 10-20 хвилин і окуляри вже в кишені. При цьому приємно, не бачачи очей співрозмовника, бачити його смак, в цьому стильний аксесуар. Крім естетичного вигляду, окуляри також зберігають здоров’я очей. Тому, перш ніж замовляти через інтернет, потрібно уважно вивчити опис товару, а також переконатися, що це оригінал, а не дешева китайська підробка. Переходьте на сайт та обирайте потрібні вироби. 

Сучасні окуляри – це стиль, захист і комфорт. Якщо в окулярах встановлені лінзи високої якості, вони здатні захистити від шкідливого UV-випромінювання.

Розглянемо, на що потрібно звернути увагу, вибираючи сонячні окуляри.

Лінзи

Їх два види: скло і пластик. У кожного з цих матеріалів є ряд переваг і недоліків. Скло стійке до подряпин і перепадів температур, але при цьому воно крихке, важке і може призвести до травми. Пластик же легкий, витримує деяке навантаження при падінні, з такими окулярами можна займатися спортом. Однак пластик дряпається, якщо не носити окуляри в чохлі і як наслідок лінза мутніє.

У деяких випадках від скла доведеться відмовитися у зв’язку із небезпечними бути травмованим (наприклад: водій, спортсмен). Тут чаша вагів повинна схилятися до пластику.

Оправа

Тут так само два варіанти: метал і пластик. І переваги так само є і у того і іншого матеріалу. Пластик міцний і гнучкий. Метал має ті ж властивості, але при виборі окулярів, необхідно звернути увагу на ступінь скутості лінз в оправi. Якщо оправа віджимає лінзу, то можна побачити сіточку тріщин, які згодом розповзуться по всій лінзі.

Колір лінз

Перерахуємо типи кольорів:

  • зелені (сірі) лінзи не змінюють колірний спектр і зручні для щоденного носіння.

  • жовті – не пропускають сині відтінки, навколишній світ виглядає чіткіше і яскравіше.

  • поляризовані – хороші при засліплює сонячному світлі; доречно і необхідно взяти їх з собою для підкорення гірських вершин або в подорож по південних країнах.

  • дзеркальні – повністю відображають сонячні промені, так само можна носити в горах або якщо працюєте близько до сонця. Фотохромні або простіше кажучи хамелеони – універсальні, змінюють колір залежно від яскравості світла.

  • градуйовані, які затемнені в повному обсязі, підходять водіям, але можуть використовуватися в принципі всюди.

Відзначимо, що колір лінз ніяк не пов’язаний зі ступенем захисту від ультрафіолету. Сильно затемнені окуляри, які не мають гарного захисту від сонця, можуть навіть зашкодити. Адже в темряві зіниця розширюється, і сонячне світло потрапляє на не захищена сітківку. 

Автор

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *