Який горіх вчені вважають найкориснішим

Який горіх вчені вважають найкориснішим


Не так давно вчені з’ясували, що найкориснішим у родині горіхових є грецький, або волоський. У маленькому ядрі міститься вдвічі більше антиоксидантів, ніж, скажімо, у фісташках, мигдалі чи кеш’ю. А зважаючи на ціну та доступність цих горіхів – їм узагалі ціни нема! Скоро настане час збирати горіхи – не проґавте цей момент, запасіться вітамінами на увесь рік.
Волоський, інша назва – грецький, горіх називають деревом-комбінатом, адже він годує, лікує, дає цінну деревину для меблів. Зелене горіхове дерево, виділяючи ароматичні речовини, відганяє комарів, в’їдливу мошку, оздоровляє навколишнє середовище, звільняє його від хвороботворних бактерій.
Батьківщиною волоських горіхів вважають Північну та Південну Америки, а також Азію. У Середній Азії горіхові ліси ростуть в основному на висоті 1000-2000 метрів над рівнем моря. Рослини облюбували круті кам’янисті схили, яри, ущелини, де їхнє коріння зміцнюють тонкий пласт родючої землі.
Дерева живуть практично до тисячі років, але плодоносити починають лише на десятий-одинадцятий рік. З одного дерева можна зібрати до 200-250 кг. Сьогодні існує понад 15 сортів волоських горіхів.
Ці плоди дуже багаті на корисні речовини. Вони містять високоякісний протеїн, завдяки чому можуть замінити м’ясо, а також вітаміни та мінерали, клітковину.
Численні дослідження, проведені науковцями з усього світу, підтверджують зв’язок між споживанням невеликої кількості горіхового масла та зниженням ризику серцевих захворювань, деяких видів раку, діабету 2-го типу та появи каменів у жовчному міхурі. Вважається, що волоські горіхи здатні зняти сильну нервову напругу. Завдяки вмісту йоду волоський горіх рекомендується при лікуванні захворювань щитовидної залози. З перегородок готується спеціальний відвар з тією ж метою.
Залізо і кобальт, що містяться в горіхах, допомагають при лікуванні недокрівя; завдяки вмісту магнію і калію їх рекомендують людям, що страждають від різних серцевих захворювань, а також гіпертонікам. Лікарі стверджують, що волоський горіх має бактерицидні і ранозагоювальні властивості і сприяє нормалізації діяльності кишечника. За своєю харчовою цінністю волоські горіхи близькі до вершкового масла й перевершують молоко та мясо. За калорійністю – вдвічі перевищують пшеничний хліб. А у 100 грамах ядер міститься приблизно 650 калорій – більше, ніж у плитці шоколаду! З цієї простої причини тим, хто не хоче повніти, не рекомендується з`їдати за день більше 2-3 ядер.

Лікуйтеся смачно
Горіхи вводять у раціон спортсменів і космонавтів, їх рекомендують ослабленим людям, оскільки знімають втому, відновлюють сили і повертають бадьорість. Народна медицина здавна використовувала горіхи для лікування різних хвороб. Плоди вважали засобом, що знищує найсильніші отрути, і давали натще з’їдати 2 горіхи з ягодами інжиру та столовою ложкою меду. По 100 г горіхів з медом вживали протягом півтора місяця при гіпертонічній хворобі, а горіховим молоком налагоджували діяльність кишечника, поліпшували його перистальтику.

Для дітей і не тільки
10 г горіхових ядер подрібніть у ступці, потім прокип’ятіть у 200 г молока. Відвар процідіть, додайте до нього 10 г цукру. Такий напій треба пити напівгарячим.

Горіхові бутерброди від атеросклерозу
Для боротьби з атеросклерозом змішайте 10 ядер горіхів з 2 розтертими зубчиками часнику, заправте суміш столовою ложкою соняшникової олії. Можна для смаку додати тертий сир. З цієї маси зробіть бутерброди – поживна та дуже смачна страва для будь-якого столу.

Диво-бальзам від стресу
100 г листя алое (зріжте за тиждень) промийте, подрібніть і залийте водою (півтори склянки). Настоюйте півтори години. Потім процідіть і додайте 500 г подрібнених ядер волоських горіхів і 300 г меду. Зберігайте в скляному, щільно закритому посуді в темному прохолодному місці. Приймайте по 1 ст. л. три рази на день за півгодини до їжі.

Не викидайте перегородки
Перегородки від 40 горіхів залийте склянкою кип`ятку, витримайте на водяній бані 1 год., остудіть і процідіть. Вживайте по 1 ч. л. 3 рази на день.

На замітку чоловікам
Волоські горіхи ефективні для відновлення чоловічої статевої функції. Для цього рекомендують вдень з`їдати кілька горіхів. Особливо корисні вони в поєднанні з медом і сухофруктами. Рецепт простий: подрібніть горіхи і перемішайте з медом. Вживайте 3 рази на день по 3-4 ст. л. суміші.

Втомились? Горішками підзарядились!
Перемеліть на м’ясорубці 300 г почищених горіхів, 300 г кураги і два лимони з цедрою. Додайте 300 г меду і ретельно перемішайте. Вживайте по 1-2 ч. л. раз на день. Суміш зберігайте в холодильнику.

Щоб дітлахи не хворіли
Подрібніть на м’ясорубці 200 г ядер горіхів, 2 лимони, 200 г листя алое. З’єднайте інгредієнти, додайте 200 г вершкового масла і 200 г меду, ретельно перемішайте. Давайте дітям по 1 ч. л. тричі на день після їжі.

У боротьбі з зобом
При вузловому зобі – 200 г меду, 200 г грецьких горіхів та 200 г гречаної крупи перемоліть у кавомолці. Суміш з’їжте впродовж доби. Через 3 дні таку ж суміш їжте по 1 ст. л. двічі на день впродовж 9-ти діб. Ще через 3 дні цю методику повторіть. Суміш зберігайте у холодильнику. Повторіть курс лікування через 5-6 місяців.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *