Яценюк, який приходив на Майдан, і Яценюк, який прийшов у Кабмін – зовсім різні…

Яценюк, який приходив на Майдан,  і Яценюк, який прийшов у Кабмін – зовсім різні…

Суспільство ще не оговталося від «балету» в парламенті й бійки між «слугами народу», як минулого понеділка – чергова халепа. На засіданні Нацради реформ за участю перших осіб держави, міністрів і голів ОДА трапився безпрецедентний випадок.

 

За словами нардепа Сергія Лещенка, «політична війна набирає обертів, засідання Нацради реформ в адміністрації президента закінчилося скандалом». Між головою Одеської ОДА Міхаїлем Саакашвілі та міністром МВС Ареном Аваковим виникла перепалка. Аваков крикнув Саакашвілі: «Забирайся з моєї країни!». І облив опонента водою.

У свою чергу прем’єр-міністр Арсеній Яценюк обізвав Саакашвілі «гастролером» і також зажадав «забиратися з України». На це Саакашвілі відповів, що він такий же громадянин, проте, на відміну від Яценюка, не грабував Україну. Це відбулося в присутності президента, який намагався заспокоїти усіх, а потім закрив засідання.

У глави Кабміну почали здавати нерви? В суспільства також… Очікуваного економічного покращення не відчутно. Ціни продовжують рости. Наступного року уряд продовжуватиме позичати гроші – майже 218 мільярдів гривень, із них 119,5 мільярда – в іноземних структур.

Згідно із законопроектом про бюджет-2016, країна планує заробити трохи більше 600 мільярдів гривень, а витратити майже 700 мільярдів. На життя не вистачатиме 84 мільярди, які й дадуть позичальники.

Мінімальна зарплата почне збільшуватися з 1 січня (загалом зросте на 12 відсотків) і складе у кінці року 1550 гривень. Однак, прибавку, найімовірніше, «з’їсть» інфляція, яку теж прогнозують на рівні 12 відсотків.

Житиме з фінансовою «дірою» у 2016-у і Пенсійний фонд. Дефіцит прогнозують на рівні 108 мільярдів гривень.

Розрекламованої боротьби з корупцією ніхто не боїться. Свідченням є той факт, що Україна посіла 142 місце серед 175 країн світу за рівнем корупції. Про це повідомила заступник міністра фінансів України Оксана Маркарова. Не кращі й інші показники. Зокрема, за рівнем свободи преси наша держава на 129 місці серед 180 країн. І на 162 сходинці серед 178 країн – за рівнем економічної свободи.

Влада протягом усіх років незалежності нав’язувала людям думку, і продовжує це робити, що Україна бідна, пропонуючи затягнути пояси. Тим часом, у рейтингу країн із найвищими обсягами нелегального відтоку капіталів наша держава посіла доволі високу позицію, збагативши офшори на мільярди доларів. За 10 років – із 2004-го по 2013-ий – з України нелегально вивели 116 мільярдів «зелених». У середньому, щороку з України через офшори «витікає» 11,676 мільярда доларів. «Найврожайнішим» для корупціонерів виявився 2012 рік, підрахували фахівці. Тоді з України «попливли» 21,001 мільярда доларів. За показником у Світовому рейтингу незаконно вивезеного капіталу наша країна посідає 14 сходинку.

Нова, постмайданівська влада, обіцяла повернути з офшорів викрадені у держави і народу гроші. Натомість, валюта й далі «пливе» з України. А уряд позичає і позичає…

До речі, про Міжнародний валютний фонд, на фінансовій голці якого сидить Україна. Як стверджує економіст, експерт громадянської платформи «Нова країна» Олексій Геращенко, МВФ – це якісна організація, проте вона не переслідує такої мети, щоб одна країна стала жити краще за іншу. Це – прагматичний кредитор, консервативна організація. І, що цікаво, у прогнозах МВФ на 2020 рік, українці житимуть у півтора раза гірше за громадян Албанії та Єгипту. «Якщо нас цей варіант не влаштовує, то реформи повинні бути набагато потужнішими за вимоги МВФ», – наголошує експерт.

Влада, замість обіцяної стіни на українсько-російському кордоні, зводить стіну між собою і власним народом. Українське суспільство опустило рейтинг прем’єра Яценюка до плінтуса, бо не розуміє, де обіцяні результати. Проблема і в тому, за словами економіста, голови експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Бориса Кушнірука, що Кабмін не пояснив одразу, яку країну ми будуємо.

Також важко зрозуміти, чому прості українці змушені працювати і виживати за копійки, натомість, посадовцям, суддям, новим поліцейським, як зазначають у владі, потрібно платити великі гроші, щоб вони не брали хабарів. Наприклад, народний депутат від «Народного фронту» Леонід Ємець стверджує, що зарплата нових суддів має складати мінімум 50 тисяч гривень. Невже саме в цьому полягає суть суддівської та інших реформ?

А ще українців дивує, чому влада розщедрилася на субсидії. Ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко у статті для «Дзеркала тижня» висловив думку, що «уряд прем’єр-міністра Арсенія Яценюка зробив субсидії з оплати тарифів на ЖКГ інструментом, який допомагає збагачуватися українським і російським олігархам». За його словами, у 2015 році році олігархи з бюджету повинні отримати не менше 10 мільярдів гривень, а в 2016-у – вдвічі більше. Тобто, суть урядової політики, зазначає автор, полягає у тому, щоб тарифи на ЖКГ довести до максимального рівня, який нездатні платити більшість українських сімей – з одного боку. А з іншого – максимально збільшити число сімей, які повинні отримати субсидії з бюджету для цільової оплати компаніям. А це, переважно, компанії російських і українських олігархів, які надають компослуги: газ, тепло, воду, електроенергію тощо.

Ось така «куля в лоб». Яценюк, який приходив на Майдан, і Яценюк, який прийшов у Кабмін – зовсім різні…

Ольга ЧОРНА.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *