14 липня: свята, пам’ятні дати, події

14 липня: свята, пам’ятні дати, події

14 липня православна церква вшановує пам’ять святих безсрібників і чудотворців Даміана і Косми (Дем’яна і Кузьми). Вони жили в III столітті після Різдва Христового в Римі і рано осиротіли.

Брати займалися лікарською справою і не брали за свою працю жодної плати. Лікування безсрібників Косма і Даміан поєднували з проповіддю слова Божого.

Святих братів Косму і Даміана обмовили заздрісники, і їх викликав до себе імператор Карина. Він зажадав, щоб вони відреклися від Христа і визнали язичницьких богів, на що святі відповіли рішучою відмовою. Саме в цей момент у імператора зімкнуло шию і її вправив один із братів, імператор увірував у Христа і відпустив їх додому.

Брати постраждали від заздрості лікаря, що був колись їхнім учителем. Цей лікар заманив їх у гори і там убив. Після сконання святість лікарів-безсрібників Косми і Даміана була підтверджена багатьма чудесними знаменнями милості Божої.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 14 липня:

1021 рік – Митрополит Київський Іоанн І урочисто відкриває і прославляє мощі святих князів Бориса та Гліба і встановлює день вшанування їх пам’яті;

1099 рік – учасники Першого хрестового походу беруть штурмом Єрусалим і вирізають майже всіх мусульман і євреїв (близько 40 тисяч осіб), спалюють мечеті та синагоги;

1789 рік – повсталі парижани беруть штурмом королівську укріплену в’язницю Бастилію;

1894 рік – у Львові відбувається перший в українській історії футбольний матч (між командами Львова і Кракова);

1933 рік – виходить перший мультфільм Макса Флейшера про моряка Попая;

1945 рік – новий уряд Королівства Італія задекларував стан війни з Японською імперією;

1969 рік – розпочинається футбольна війна між Сальвадором і Гондурасом;

2000 рік – Георгій Ґонґадзе офіційно звертається до Генерального прокурора України Михайла Потебенька з листом, у якому викладає факти щодо стеження за ним працівників міліції та невідомих осіб;

2022 рік – відбувається масовий ракетний удар по Україні, зокрема по Вінниці.

Цього дня народилися:

1897 рік – український поет, прозаїк, публіцист, драматург, перекладач, літературознавець, журналіст, історик, видавець Мирослав Ірчан;

1943 рік – український науковець, педагог, винахідник Іван Пуховий;

1993 рік – український письменник, блогер, мандрівник, ветеран російсько-української війни Валерій Маркус.

Який день в Україні і світі

14 липня в Україні і світі святкують Міжнародний день небінарних людей. Хоча це доволі молода, але дуже важлива подія, яка вперше з’явилася 2012 року. Небінарна гендерна ідентичність означає, що людина усвідомлює себе поза межею гендерного бінаризму (традиційного розділення на жіночу та чоловічу стать). Небінарні особистості можуть мати декілька статей або не мати взагалі жодної (агендерність). Варто зауважити, що гендер не пов’язаний з адроґінністю та сексуальною орієнтацією.

День обізнаності про акул. Важлива екологічна подія, яка має за мету привернути увагу людства до цих особливих тварин, покращити поінформованість щодо ролі риб для планети Земля, спростування міфів про те, що акули є морськими монстрами. Наразі близько чверті різновидів акул перебувають на межі вимирання. І причиною цього є люди. Адже на рік людина знищує приблизно 80 мільйонів акул. Зникнення цих риб може спричинити підвищення рівня вуглекислого газу у воді, що зруйнує рифи, тотально забруднить океани та моря.

Всесвітній день шашлику або Всесвітній день смаженого м’яса. Припадає свято на другу п’ятницю липня і є досить популярним серед різних народів. Вперше страва під назвою “шашлик” з’явилася у кочових племен Азії, проте подібно м’ясо готували і в інших народів. Насправді можна сказати, що коріння страви йде набагато глибше в історію, адже ще первісні люди готували м’ясо на багатті.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *