2-3 гривні за “кульочок”: що зміниться у лютому і як розібратись, за які пакети треба платити

2-3 гривні за “кульочок”: що зміниться у лютому і як розібратись, за які пакети треба платити

Дві гривні за пакет без ручок і бокових складок, 2,5 грн  – за  пакет без ручок, але  з боковими складками (або навпаки) та 3 грн –  пакет з ручками й боковими складками. Такі мінімальні роздрібні ціни діятимуть уже з 1 лютого, повідомляє Мінекономіки.

Однак урядова постанова, яка визначає мінімальні ціни на “кульочки”, стосується лише тих, що мають стінки товщиною 50 мкг. Тобто йдеться лише про великі пакети, які й так у більшості мереж були платними та коштували 2-3 грн. 

Тонкі пакети – лише для свіжого м’яса і риби

Тонші пластикові пакети, які у магазинах здебільшого коштують 10-30 копійок, наразі так і коштуватимуть. Однак уже з 10 березня вони взагалі мають зникнути з крамниць. Відповідно до закону “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”, з 10 березня 2022 року забороняється розповсюдження в магазинах та закладах громадського харчування надтонких (зі стінками товщиною менш як 15 мікрометрів), тонких (зі стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та оксорозкладних пластикових пакетів. Тонкі пакети – це переважно кольорові “майки” та “вишиванки”, які користуються чи не найбільшим попитом серед покупців.    

Ці вимоги не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду та використовуються як первинне упаковування до 1 січня 2023 року. 

При цьому екологи зазначають – безпечного пластику не існує. Навіть так званий харчовий пластик віддає свої мікрочастинки продуктам чи напоям, які у нього поміщають. Ми щодня споживаємо частинки мікропластику з мінералкою, з молоком, яке наливаємо у пляшки з-під мінералки тощо. Це накопичується у нашому організмі. Останні дослідження виявили мікропластик навіть у крові пінгвінів. Тобто пласти добрався навіть туди, де вічна мерзлота. 

Катерина ГРИЦИШИН.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *