26 листопада: Всесвітній день інформації, Міжнародний день шевця, День боротьби з ожирінням

26 листопада: Всесвітній день інформації, Міжнародний день шевця, День боротьби з ожирінням

26 листопада – за новим церковним календарем вшановують преподобного Аліпія-стовпника. Він народився в 522 році в м. Адріанополі в Пафлогонії. Одного разу преподобному з’явилася в сонному видінні св. мучениця Євфимія і сказала, щоб він повернувся на батьківщину і на місці занедбаного язичницького цвинтаря заснував церкву на честь її святого імені. Преподобний виконав Божественну вказівку й поклав початок подвижницькому життю.

Поруч із храмом під відкритим небом святий спорудив собі стовп, на якому звершував подвиг 53 роки в безперестанних молитвах до Бога, навчаючи й наставляючи багатьох, хто приходив до нього.

За старим календарем – вшановують пам’ять Святителя Івана Златоуста. Він був проповідником, учителем і заступником бідняків та знедолених.

Пам’ятні дати

1394 — Сеул стає столицею Кореї.

1890 — у місті Боржомі (Грузія) почався промисловий розлив однойменної мінеральної води.

1901 — у Львові студенти виступили з вимогою створення українського університету.

1924 — Великий народний хурал проголосив Монгольську Народну Республіку і затвердив конституцію.

1939 — СРСР порушив пакт про ненапад з Фінляндією.

1966 — у Бретані (Франція) відкрили першу у світі припливну електростанцію.

1968 — сесія Генеральної Асамблеї ООН схвалила Конвенцію про незастосування терміну давності до воєнних злочинів і злочинів проти людства.

1976 — католицька церква відмовилась від того, щоб католицизм вважався державною релігією Італії.

1976 — в штаті Нью-Мексико (США) зареєстрували торгову марку Microsoft.

2003 — відбувся останній політ надзвукового пасажирського авіалайнера «Конкорд».

2008 — початок серії терактів в індійському місті Мумбаї.

Який сьогодні день в Україні і світі

26 листопада у багатьох країнах відзначають Всесвітній день інформації (World Information Day). Цей день був заснований в 1994 році Організацією Об’єднаних Націй, а ініціаторами його створення були учасники Міжнародного форуму інформатизації, що пройшов у 1992 році. В рамках цього форуму підкреслювалося значення інформації, яка передається в будь-якій формі: письмовій, усній, за допомогою спеціальних технічних засобів, умовних сигналів і т.д.

Всесвітній день оливкового дерева недавно з’явився в календарі міжнародних святкувань. Схвалений ЮНЕСКО, цей день присвячений вшануванню оливкового дерева – символу мудрості, миру і процвітання, який має глибоке коріння у багатьох культурах і цивілізаціях Середземномор’я та за його межами.

Міжнародний день шевця. Можна сміливо стверджувати, що професія шевця є однією з найдавніших на землі. Історія взуття налічує не одне тисячоліття. Швидше за все, вона починається приблизно з палеоліту, а може й ще раніше. Багато років тому, шевцям доводилося шити всі види взуття вручну, тому зовсім не дивно, що їхня професія вважалася однією з найбільш затребуваних. Що вже говорити про чоботарів, чиє взуття вважалося практично витвором мистецтва?

День боротьби з ожирінням. Ожиріння стало однією з найважливіших глобальних проблем охорони здоров’я 21-го століття, що призводить до численних хронічних захворювань і станів. У відповідь на цю зростаючу епідемію щорічно відзначається День боротьби з ожирінням, метою якого є підвищення обізнаності, обмін інформацією про профілактичні заходи та заохочення ініціатив по боротьбі з ожирінням в усьому світі.

26 листопада також відзначають веселе незвичайне свято – День перевертання світу. Цей день створений для того, щоб зруйнувати всі традиції. Іншими словами – перевернути світ догори дригом. У День перевертання світу здійснюють дії і оголошують теорії, протилежні звичайним. Не бійтеся в цей день сміливо висловлювати свої емоції.

У США – Національний день торта. Ніхто не буде сперечатися, що торти – це справжня смакова насолода. Ми всі насолоджуємося шматочками торту під час святкових подій чи вдома, коли просто хочемо побалувати себе.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *