3 червня – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

3 червня – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

Цього дня у світі відзначають Всесвітній день велосипеда, День народження парашута, День «Любов перемагає все», День засобів захисту від комах, Всесвітній день клишоногості, День уособлення авторитету.

У США – День самогону, День яйця, День шоколадно-мигдального печива, День повторень, День свербіння, у Тайвані – День руху за заборону опіуму, в Таїланді – День народження королеви Сутхіди, у Чорногорії – День оголошення незалежності, в Уганді – День мучеників, в Австралії – День Мабо, у Намібії – День збройних сил, в Еквадорі – День гори Чимборасо.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 3 червня вшановує пам’ять рівноапостольної цариці Олени Константинопольської. Святу вважають покровителькою льону. У народі свято називали Оленин день, або Олена – Довгі льони. На Оленин день сіяли льон.

Що не можна робити 

У це свято заборонялося плести коси. Дівчата повинні були ходити з розпущеним волоссям. Вважалося, що якщо їх торкнеться Олена, то пасма стануть такими ж, як льон – м’якими, густими й довгими.

Прикмети на 3 червня      

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– негода – осінь буде сира;

– горобина буйно цвіте – до врожаю льону;

– зозуля кує цілий день – до гарної погоди найближчими днями;

– дощ із градом – 3 грудня йтиме сильний сніг.

Пам’ятні дати 3 червня, річниці та події

3 червня 1785 «народився» парашут – французький повітроплавець Франсуа Бланшар продемонстрував своє «дітище» в Лондоні. Сам Бланшар випробувати свій винахід не наважився і з висоти 300 м скинув на парашуті собаку. Він приземлився благополучно. Через рік у Гамбурзі Бланшар провів черговий експеримент – із неба на землю спустився баран. Першим сміливцем, який з парашутом стрибнув із повітряної кулі, став французький аеронавт Андре-Жак Гарнерен. Це сталося 22 жовтня 1797 року. Його стрибок із висоти 400 метрів над паризьким парком Монсо став першим в Європі.

У 1789 році шотландський мандрівник Олександр Маккензі відкрив річку в Канаді, названу його ім’ям – Маккензі.

У 1837 році під Лондоном був відкритий перший у світі Іподром для заїздів із перешкодами.

У 1970 році був синтезований перший штучний ген.

3 червня 2004 року в брюссельському передмісті Уккел відкрився найглибший у світі плавальний басейн, названий на честь знаменитого жюль-вернівського персонажа «Немо». Його глибина становить 33 метри, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *