30 червня у ТНЕУ день народження – 54 роки

30 червня у ТНЕУ день народження – 54 роки

Тернопільський національний економічний університет сьогодні відомий в українському та світовому освітньому середовищі навчальний заклад, який має високопрофесійний професорсько-викладацький колектив, сучасну матеріально-технічну базу, усталені традиції та формує престиж регіону.

Проте у далекому 1966 році університет розпочинав свій шлях як відділення фінансово-економічного факультету Київського інституту народного господарства ім. Д. С. Коротченка (тепер – КНЕУ ім. Вадима Гетьмана), яке очолив 37-річний кандидат економічних наук Леонід Олексійович Каніщенко. Про це пише на сайті університету директор музею історії ТНЕУ.

Саме 30 червня видано наказ Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР № 418, згідно з яким у Тернополі було відкрито відділення КІНГ.

Невдовзі на одній з кімнат обласної станції юних техніків (зараз – корпус №4 ТНЕУ) з’явилася табличка «Тернопільське відділення КІНГ». Там розмістився весь колектив новоствореного закладу.

Незабаром новоствореному навчальному закладу було передано триповерхову будівлю колишньої школи-інтернату (нині – корпус № 2 ТНЕУ). У Тернопільському відділенні спочатку працювали 5 штатних викладачів та 12 із погодинною оплатою, а також кілька адміністративно-господарських і допоміжних працівників.

Невдовзі після відкриття Тернопільського відділення КІНГ свою роботу розпочала приймальна комісія. Згідно із планом на денну форму навчання передбачалося прийняти 75 студентів. Конкурс був великим: 8 осіб на 1 місце. Студентами І курсу Тернопільського відділення КІНГ стали кращі випускники шкіл, а також ті, що мали практичний досвід роботи, з Тернопільської, Вінницької, Хмельницької, Рівненської, Волинської, Чернівецької, Львівської та деяких інших областей. А вже 12 вересня 1966 р. розпочалося навчання. Такою стала перша сторінка історії нашого університету.

Минуло понад півстоліття і вони до непізнаваності змінили наш заклад вищої освіти. Зараз – Тернопільський національний економічний університет – флагман серед економічних закладів вищої освіти, який популяризує національну освіту на теренах нашої держави та зміцнює її авторитет на міжнародній арені. За час свого існування університет підготував понад 200 тисяч фахівців. Серед вихованців – відомі в Україні  та за її межами державні діячі, керівники виробництва, провідні фахівці та вчені.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *