Цього дня в світі відзначають Всесвітній день принцеси Анастасії та Шкільний день ненасильства і миру.
В Україні – День фахівця військово-соціального управління ЗСУ, в США – День Фреда Коремацу, День “Заспівайте йодлем для ваших сусідів”, День втечі від стресу, День круасана, День безглуздих повідомлень на автовідповідачі, День обміну насінням, в Італії – Венеціанський карнавал, у Вірменії – День святого Саркіса, покровителя молодих і закоханих, в Індії – День пам’яті борців за незалежність, в Азербайджані – День працівників митної служби, у Греції – День освіти і освіти, у Бразилії – День саудаде.
Яке сьогодні церковне свято
Православна церква 30 січня вшановує пам’ять Антонія Димського. Цей день у народі назвали «Антоніна – половина»«, «Перездзимник», «Перезим’я». Головне прислів’я до цього дня – половина зими позаду, а попереду весна.
Що не можна робити
Не можна прясти або в’язати. Також заборонено лихословити, а якщо ви з кимось посварилися, то постарайтеся пробачити один одного.
Прикмети на 30 січня
З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:
– тепла погода – скоро прийде весна;
– випав сніг – зима незабаром закінчиться;
– багато хмар – до хуртовини.
У кого іменини
Іменини у Антона, Павла, Івана, Віктора, Георгія та Антоніни.
Пам’ятні дати 30 січня, річниці та події
У цей день в 9 році до н. е. відбулося освячення вівтаря миру в Римі.
У 1790 році в Англії уперше в світі була випробувана на морі рятувальна шлюпка. Це сталося на річці Тайн у Північній Британії. Шлюпку назвали «Original». Її довжина становила 30 футів. Плавзасіб було забезпечено десятьма веслами. «Батьком» човна називають Генрі Грітхеда із Південного Шилдза. А з’явилася рятувальна шлюпка в результаті сумного інциденту, що стався у 1789 році. Судно потрапило на мілину в бурю на морі неподалік від впадання річки. І хоча всі члени команди – 8 людей – були в полі зору, ніхто не наважився спробувати врятувати їх, тому що це було рівносильно самогубству. Після цього й стали серйозно замислюватися про засоби порятунку людей на воді. До 1839 року понад 30 берегових станцій Британських островів були оснащені рятувальними плавзасобами. А човен «Original» закріпили за береговою станцією в гирлі річки Тайн, і за сорок років її «кар’єрою» були врятовані сотні людських життів.
У 1868 році в Києві відкрилася перша музична школа, відома як Київське музичне училище імені Глієра.
У 1894 році американець Чарльз Кінг запатентував відбійний молоток.
У 1915 році, атакуючи французький порт Гавр, Німеччина вперше використовувала підводні човни.
У 1934 році стратостат «Тсоавіахім-1» вперше у світі досяг висоти 22 км. Під час спуску він зазнав катастрофи і всі три члени екіпажу загинули.
У 1935 році американський сейсмолог Чарльз Ріхтер запропонував особливу шкалу для вимірювання магнітуди землетрусів. Сьогодні вона відома як шкала Ріхтера.
У 1969 році відбувся останній імпровізований концерт The Beatles – це відбулося на даху будівлі студії Apple Corps у Лондоні.
У 2000 році на заводі румуно-австралійської компанії «Аурул» стався викид у Дунай понад 100 тисяч кубометрів важких металів. Тоді було виловлено понад 100 тонн мертвої риби, а катастрофу охрестили «другим Чорнобилем».
У 2003 році в Бельгії були легалізовані одностатеві шлюби.
У 2007 році вийшла до продажу операційна система Windows Vista, повідомляє УНІАН.