31 жовтня – Хеловін, Міжнародний день Чорного моря, Всесвітній день міст

31 жовтня – Хеловін, Міжнародний день Чорного моря, Всесвітній день міст

31 жовтня в церковному календарі – день пам’яті преподобних Спиридона та Никодима. Жили вони в Ближніх печерах Києво-Печерського монастиря приблизно в XII столітті. Преподобний Спиридон прийшов до монастиря під час ігумена Піменя і був вже немолодим чоловіком. Тому подвижник багато молився і працював. Святий Никодим завжди займався ділом поряд із ним і вів дуже строге життя.

Зі святими пов’язане одне диво. Як розповідає легенда, якось загорілася піч, але вони змогли загасити полум’я і залишилися неушкодженими.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 31 жовтня:

1517 рік — чернець-августинець, філософ і теолог Мартін Лютер оприлюднює 95 тез проти індульгенцій;

1625 рік — починається штурм річпосполитськими військами Куруківського козацького табору;

1815 рік — британець Гемфрі Деві отримує патент на шахтарську лампу;

1864 рік — Невада стає 36-м штатом США;

1902 рік — прокладають перший телеграфний кабель через Тихий океан — з Канади до Австралії;

1903 рік — у Парижі відкривають перший Осінній салон, створений на противагу консеративному Паризькому салону;

1941 рік — на горі Рашмор (США) завершується спорудження найбільшого пам’ятника світу — 18-метрових голів чотирьох президентів;

1952 рік — у Тихому океані США проводять випробування першої водневої бомби;

1956 рік — американський адмірал Г. Дуфек стає першою людиною, яка приземлилася на літаку на Південному полюсі;

1968 рік — президент США Ліндон Джонсон оголошує про припинення бомбардувань Демократичної Республіки В’єтнам;

1973 рік — Собор єпископів Української Автокефальної Церкви приймає постанову про єдність Української Православної Церкви;

1984 рік — сикхський терорист убиває прем’єр-міністра Індії Індіру Ганді;

1992 рік — Папа Римський Іван Павло II оголошує рішення про церковну реабілітацію італійського астронома Галілео Галілея, котрий стверджував, що Земля не є центром Всесвіту і був змушений зректись своїх поглядів під тиском суду інквізиції;

1995 рік — Україна завершує виконання умов договору про звичайні озброєння, ліквідувавши останній, передбачений договором, танк Т-62;

1995 рік — Верховна Рада України ухвалює Закон України про приєднання до Статуту Ради Європи;

1999 рік — до другого туру президентських виборів в Україні проходять Леонід Кучма і Петро Симоненко.

Цього дня народилися:

1853 рік — український народник, винахідник Микола Кибальчич;

1886 рік — український військовий діяч, голова штабу Корпусу Січових Стрільців, начальник штабу Армії УНР Марко Безручко.

Який день в Україні і світі

31 жовтня в Україні і світі святкують Хеловін. Своїм корінням свято сягає стародавніх кельтів, а початком сучасного святкування вважають Самайн. Щороку Хеловін припадає в ніч проти 1 листопада, але починають святкування ще увечері 31 жовтня. З приходом християнства Самайн замінилося релігійним святом День всіх святих, але традиції практично не змінилися. Цього дня прийнято переодягатися в містичних страхітливих істот, ходити від будинку до будинку та просити солодощі відомою фразою “Treat or Trick”.

Міжнародний день Чорного моря. Головна мета цього дня полягає в приверненні уваги людей до тих екологічних проблем, які склалися в регіоні.

Всесвітній день економії. Історія цього цікавого свята почалася ще 1924 року, коли відбувся Перший міжнародний конгрес ощадних банків в Мілані. Тоді в ньому взяли участь представники 29 країн. Спочатку свято називалося Всесвітній день заощаджень і така назва існувала до 1989 року, коли вона була змінена за ініціативи ООН.

Всесвітній день міст. Свято було офіційно затверджене Генеральною Асамблеєю ООН 2014 року. Святкування проводиться з метою залучення якомога більшої кількості людей до проблем сучасних міст.

Міжнародний день хокейного воротаря. Професіональне свято хокейних воротарів, головне завдання яких полягає в тому, щоб захистити ворота своєї команди.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *