6 перевірених способів покращити апетит

Причини погіршення апетиту різні. Бажання смакувати їжею залежить від настрою, гормонального фону, психічного стану, стану здоров’я тощо. Якщо вам одного разу не схотілося обідати, панікувати рано. Але якщо апетит зник взагалі й ви втрачаєте вагу через недоїдання, потрібно звернутися до лікаря. 

Так, препарати для покращення апетиту існують, про них ми розповімо також. Але, крім медичних препаратів, повернути здоровий апетит можна у кілька простих кроків, змінивши харчові звички та спосіб життя. Після прочитання нашої статті ви точно навчитеся підтримувати апетит у нормі.

Невеликі порції їжі

Перше правило: їсти потрібно невеликими порціями і часто. Коли їсти не хочеться, важко з’їсти повноцінну порцію сніданку. Тому експерти радять дробити добовий раціон на 5-6 прийомів. Коли апетит прийде до норми, можна повернутися до звичного триразового харчування.

Менше клітковини

Клітковина добре насичує організм, бо довго перетравлюється. Тому людям з поганим апетитом потрібно зменшити її споживання. Багато клітковини міститься у листковій капусті, бобових, грибах, фруктах. Краще частково замінити клітковинні продукти висококалорійними, поживними. Але повністю виключати її з раціону не потрібно.

Додайте спорт

Фізичні навантаження стимулюють бажання їсти. Під час тренування пришвидшується метаболізм, й організм потребує нову порцію “пального” для компенсації втраченої енергії. Після відвідування фітнес-зали у вас точно проснеться звірячий апетит. Спробуйте!

Велика тарілка

Це перевірений спосіб обдурити мозок та дати організму спожити повноцінну порцію, яка здаватиметься йому (мозку), навпаки, меншою. Так ви спровокуєте появу апетиту.

Аптечні трав’яні настойки

Добре стимулюють апетит настойки та відвари звичайних трав: полину, соку подорожника, корневища лепехи. Вони випускаються у вигляді питних розчинів або у фільтр-пакетах для заварювання чаю.

За словами експертів аптеки “Бажаємо здоров’я”, біологічно активні речовини корневища лепехи впливають на смакові рецептори, підвищують апетит та покращують травлення. Регулярне споживання фітонапоїв посилює рефлекторне виділення шлункового соку, від чого людині хочеться їсти. А відвар полину вживають для покращення секреторної діяльності органів травлення при гастритах.

Нові смаколики

Щоденна їжа приїдається, особливо якщо людина не дуже експериментує з меню. Нові цікаві смаки та аромати збуджують апетит, тому ми зазвичай із задоволенням смакуємо нові страви в ресторані та у гостях. Не обов’язкового шукати для приготування вечері екзотичні інгредієнти, можна приготувати звичайні харчі з додаванням нових пряних спецій.

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам подолати проблеми з апетитом, насолоджуватися смачною їжею та підтримувати тіло у здоровій вазі.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *