«Благодар»: небайдужі тернополяни об’єдналися заради допомоги хворим дітям

«Благодар»: небайдужі тернополяни об’єдналися заради допомоги хворим дітям

У рамках проекту «Людина року – Меценат року» в Тернополі відбувся гуманітарно-соціальний форум «Благодар». Власне, така платформа існує з 2019 року і з часом стає більш розширеною та публічною. 

Трішки історії. Ось уже впродовж 12 років на Тернопільщині, та й власне за її межами, діє благодійний проект «Людина року – Меценат року». Головною метою цієї публічної ініціативи є допомога важкохворим дітям, насамперед онкохворим та маленьким пацієнтам з вадами серця. Від початку задуму цього благодійного проекту допомога є  адресною – конкретній дитині для лікування чи реабілітації. 

 Автор ідеї та координатор проекту Сергій Бачинський. Поштовхом до благодійної діяльності стала особиста трагедія у сім’ї Сергія. Коли у 2011 році в нього народився важкохворий син і почалися довгі дні, місяці, роки боротьби за життя і здоров’я хлопчика. А ще, як зауважує Сергій, відкрилися очі на дуже багато проблем, пов’язаних з лікуванням важкохворих дітей. З’явилося розуміння, як важливо вчасно підтримати, допомогти, простягнути хоч тонесеньку ниточку надії, коли надломлюється чиясь доля. Адже на лікування важкохворих дітей, як правило, потрібні великі кошти, яких у сім’ях зазвичай немає. Та попри страшні діагнози рідні борються за своїх кровинок. І дуже важливо, коли хтось небайдужий є поруч. 

На жаль, у травні минулого року сина Сергія, Адамчика, не стало. Та попри власний біль Сергій Бачинський продовжує підтримувати родини, у яких є важкохворі діти. А також невтомно шукає благодійників, меценатів, тих, хто готовий поділитися добротою серця та допомогти повернути здоров’я чи зберегти життя малюкам. 

До речі, цьогоріч, попри складнощі війни це вже друга благодійна ініціатива у межах проекту «Людина року – Меценат року». У квітні Сергій Бачинський представляв програму «Зірка мецената», де під час круглого столу було також подано звіт щодо зібраних коштів та їх спрямування.

Гуманітарно-соціальний форум «Благодар» об’єднав місцевих благодійників та небайдужих вихідців з нашого краю, людей, які навіть у час війни допомагають дітям з важкими недугами. 

Зустріч меценатів  розпочав із молитви та благословення отець Григорій із Свято-Троїцького духовного центру на честь Данила Галицького. Отець Григорій ось уже 25 років служить у каплиці в Тернопільській обласній дитячій лікарні. До нього ідуть за духовною розрадою батьки хворих дітей, у щирій молитві випрошують здоров’я для своїх малят.

«Упродовж мого служіння в обласній дитячій лікарні мені доводилося бачити різні біди, важкі страждання дітей та їхніх батьків, – розповів священник. – Тому у нинішній нелегкий час ціную працю Сергія Бачинського, бо він робить не для себе, а для інших. Добре розуміє ці зболені родини, бо й сам пережив важке випробування – втратив сина. Честь і хвала благодійникам, які не втомлюються допомагати. Хтось дає від щирого серця, а хтось, на жаль, відмовляє, бо не здатен збагнути ситуацію родин, які борються за своїх дітей».

«Святий Філарет Милостивий відзначався незвичайною добротою і чуйністю до потреб своїх ближніх. Не відмовляв нікому, хто звертався до нього за допомогою, хоча його часто й не розуміли рідні. Святий благодійник щедро роздавав милостиню убогим. Та Філарету була притаманна прозорливість. Тож він  наказав зробити три скрині й наповнити їх окремо золотими, срібними та мідними монетами: з першої отримували милостиню зовсім бідні, з другої – трохи заможніші, а з третьої – багачі, ті, що лицемірно виманювали гроші. І Господь воздав Філарету за його милосердя: коли була віддана остання міра пшениці, його давній друг прислав йому сорок мір, а після того, як був відданий убогому теплий одяг, до нього повернулось багатство. 

Той, хто бере милостиню, теж відповідальний перед Богом. Звичайно, у нинішній важкий час війни на першому місці – підтримка наших захисників. Але ми не маємо забувати й про потребуючих, про родини, які залишаються наодинці зі своїми тяжкими випробуваннями. Тому дякую усім благодійникам за турботу про дітей, які потребують уваги. Нехай кожна ваша праця, ваші щирі пожертви будуть на славу Божу», – продовжив отець Григорій.   

 Сергій Бачинський зазначив, що історія меценатства в Україні сягає давніх часів. Безумовно, було і є багато меценатів і на Тернопільщині. 

«Тож проводимо цей форум і задля того, аби привернути увагу до меценатства і благодійності, якби це не було складно, навіть в умовах війни. Щоб популяризувати меценатський рух плануємо з керівником Національного заповідника «Замки Тернопілля» Анатолієм Маціпурою реалізувати проект про меценатів Галичини. Будемо залучати до цього заходу краєзнавців, істориків. Також і вас –   підприємців Тернопільщини, адже разом ми робимо добрі справи. 

Нині ведемо діалог із благодійними організаціями і фондами, які готові до конкретної допомоги родинам дітей, якими опікуємося. Плануємо започаткувати роботу асоціації батьків, діти яких борються з важкими хворобами. Бо меценатство не може бути задля самого меценатства, а тільки для конкретної допомоги. Отож, віримо в перемогу, віримо в майбутнє нашої країни, а майбутнє – це наші діти», – підкреслив Сергій Бачинський.    

У межах гуманітарно-соціального форуму «Благодар» завдяки меценатам-благодійникам вдалося зібрати 168 тисяч гривень, які скерували для допомоги родинам Діани Лисої, Аліни Бойчук, Анастасії Кардаш, які борються за життя своїх малюків, а також обласній дитячій клінічній лікарні. Ще 22 тисячі гривень акумулювали безпосередньо на медичні препарати для хворих діток.     

До круглого столу долучився голова Тернопільського земляцтва у Києві Валерій Бачинський. Він запевнив, що й надалі долучатиметься до проекту з підтримки дітей.  

Присутніх надзвичайно зворушив виступ Ірини Кардаш, мами дівчинки Насті, яка уже п’ять років бореться з важкою недугою. Постійно потрібна реабілітація, дорогі ліки. 

«Щиро дякую усім людям, які підтримують нас фінансово і добрим словом. Щеплення спровокувало важку рідкісну недугу у нашої донечки. Організм Насті взагалі не бореться з інфекціями. Звичайна простуда чи грип закінчується для неї реанімацією. Ми усвідомлюємо, що в доньки – невиліковна хвороба. Але ми намагаємося полегшити її життя, хочемо, аби вона відчувала, що ми всіма силами боремося за неї. Розумію, що зараз всі зусилля спрямовані на підтримку наших захисників, але хворі діти потребують лікування. Тому дякую і закликаю не залишатися осторонь чужої біди», – розповіла пані Ірина. 

Координатор проекту Сергій Бачинський подякував всім за підтримку меценатського руху, незважаючи на важкі часи.   

Зіна КУШНІРУК. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *