Браво, Чортків! Як містечко на Тернопільщині стало кращим в Україні (ФОТО)

Браво, Чортків! Як містечко на Тернопільщині стало кращим в Україні (ФОТО)

Студенти Чортківського педагогічного коледжу створили унікальні сценарії до комп’ютерних ігор про Тараса Шевченка – і здобули найвищий рейтинг у міжнародному конкурсі

– Я вважаю, що це велика перемога та успіх моїх колег і студентів. Думаю, що має радіти і Чортків, і взагалі Тернопільщина, бо ми достойно представили нашу область, – каже Роман Пахолок, директор Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Олександра Барвінського.

Троє вихованців навчального закладу здобули призові місця у міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Цього року його провели увосьме. Наталя Пискливець отримала перше місце, а Мар’яна Ягнич і Вікторія Канюк – треті. Тож у загальному рейтингу конкурсу коледж із невеликого Чорткова став кращим серед усіх навчальних закладів країни, у тому числі столичних університетів і академій.

«Моя гра починається з туману, як життя Кобзаря»

Міжнародний конкурс імені Тараса Шевченка – один із найпрестижніших в Україні. Головне в ньому – не просто показати свої знання української мови, літератури і, зокрема, українського Кобзаря, а зробити це оригінально і творчо.

Наталя Пискливець – рекордсменка конкурсу. Для неї він також уже восьмий за рахунком. Вона найкраще справилася із фінальним завданням – створити сценарій до комп’ютерної гри за мотивами біографії Тараса Шевченка.

–  У моїй грі все починалося зі степу, який був вкритий туманом, – розповідає дівчина. – Так починалася гра і так починалося життя нашого Кобзаря – життя в злиднях. Кожен етап – це період із біографії Шевченка. Аби рухатися в грі, потрібно виконати завдання всіх рівнів. Перший – дитинство. Для того, аби пройти цей рівень, необхідно працювати у поміщика козачком, виконувати всій його вказівки. Другий рівень переносить гравця у шкільні роки Шевченка. Тут потрібно виконувати завдання дяка, який дуже погано до нього ставився. Наступні рівні – навчання у Петербурзі, заслання, каторжна праця. Також є етап про подорож Україною, адже, як знаємо, Шевченко повернувся на рідну землю. А щоб перемогти у фіналі гри, потрібно написати Заповіт, виконуючи різні завдання і отримуючи слова для вірша.

Наталя розповідає, що пишається українською культурою і вважає, що українці повинні плекати і знати своє, щоб гідно почуватися серед європейських країн.

– Для мене рідна мова і література – це великий скарб, який потрібно цінувати та берегти у гідному стані, аби передати нашим нащадкам, – каже Наталя.

Дівчина зізнається: хвилювання вона вже не відчувала, а зосередившись, згадала все, чому її навчали в коледжі. Це, каже Наталя, і допомогло нарешті перемогти.

Готували студентку викладач сучасної української мови Ганна Швед і викладач української літератури Наталія Волощук. Розповідають, що очікували високого результату.

– Ми зацікавлюємо студентів рідною культурою, – зауважує Наталія Волощук. – У коледжі проводимо дуже багато цікавих заходів. Наші студенти люблять живе слово. Намагаємося на парах відкрити їм таїну і красу рідного. Сьогодні відкриваємо і Шевченка по-новому. Бачимо, наскільки він актуальний, глибокий і що, справді, недаремно його називають пророком, адже він у своїй творчості передбачав майбутнє України.

Втілення української мрії

Мар’яна Ягнич у сценарії до своєї комп’ютерної гри зобразила Шевченка як героя-визволителя українського народу. Сценарій дівчина задумала за принципом гри «Ерудит»: дітям пропонують цитати, а вони мають визначити, до якого періоду життя і з яким твором Шевченка пов’язані вислови.

– Тарас Григорович є взірцем для всіх українців і своєрідним втіленням української мрії, – переконана студентка. – І я рада, що в нас є такі конкурси. Адже Шевченко не був багачем, ми знаємо, що він був бідною людиною, але з допомогою саморозвитку зумів досягти великого, доніс цю ідею до народу і заохочував людей відродити наш український дух.

Мар’яна зауважує: надзвичайно багато для перемоги вона отримала на уроках своїх викладачів української мови та літератури – Надії Катеринюк і Тараса Поселюжного.

Творче середовище допомагає дітям проявити себе, кажуть педагоги, тому так важливо продовжувати навчання і не зупинятися на досягнутому.

– У коледж приходять діти після 9-го класу, – розповідає Надія Катеринюк. – Ми допомагаємо розкрити той потенціал, який у школі вони, може, навіть не мали можливості розкрити. І за короткий період діти показують високі результати.

Вікторія Канюк зізнається, що призове місце в конкурсі додало їй впевненості та навчило вірити в себе.

– Сценарій для комп’ютерної гри я створила  на основі вірша Шевченка «Садок вишневий коло хати», – каже дівчина. – А задумала її для молодших школярів, адже в майбутньому планую навчати дітей. Знаю, як важливо мати хороших наставників. Вдячна своїй викладачці української мови Ользі Безпалько. Завдяки нашим викладачам ми домоглися такого результату.

Любити те, чим займаєшся

Окрім призових місць у конкурсі, студентці коледжу, яка здобула перемогу, призначили Президентську стипендію. У Чорткові пишаються високими досягненнями своєї молоді та  радіють за рідне місто.

– Наші студенти вже займали призові місця в цьому та інших конкурсах, – каже Роман Пахолок. – Цього разу перемога дівчат підтвердила, що нагороди – не випадкові. Жоден з навчальних закладів України не показав такого високого результату.

Невеликі міста часто називають провінцією, порівнюючи зі столицею. Студенти-переможниці кажуть: найбільше радіють не перемозі, а тому, що гідно представили свій коледж на рівні всієї України. Адже і в невеликому містечку є перспектива для розвитку, якщо любити те, чим займаєшся.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

1 коментар

  1. Avatar
    ганна

    мiстечко тут з якого боку? Це студенти. а не мiстечко вiдзначились. Рiзниця яка яке мiстечко? Ну будьте ж ви накiнець грамотними жукрналiстами. а не неучами. Пишете бозна що. Просто соромно це читати в ваших заголовках. Що мiстечко iх так навчило. чи може викладачi все-таки мають якесь вiдношення до iх знань? Чи викладачi тут нi до чого?. Головне – мiстечко Чорткiв – грязне. неприбране. напiврозрушене.

    Відповісти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *