Навесні у звичні страви хочеться додати трохи свіжості. У цьому нам допомагають сезонні овочі та фрукти. Готуймо разом смачні та корисні страви, які не тільки потішать своїм смаком, а й зміцнять імунітет і наповнять енергією весни.
Черемша (дикий часник) – багаторічна трав’яниста рослина родини цибулевих. Молоді листки містять вітамін С. Крім того, черемша стимулює роботу серця й очищає кров, а також знижує артеріальний тиск та ризик інсульту.
Масло з черемшею
Потрібно: 250 г м’якого вершкового масла, 50 г листя черемші (дрібно нарізати), сіль за смаком.
Приготування: розітріть масло в мисці з невеликою кількістю морської солі (краще почати з ½ чайної ложки). Потім можна буде додати ще, якщо вам захочеться більш солоний смак. Додайте туди черемшу, ще раз ретельно перемішайте та за допомогою шматка пергаменту для випікання сформуйте масло у рулет. Відправте в холодильник або морозильну камеру. Добре смакує з вареною картоплею або теплими тостами.
Соус песто з черемшею
Потрібно: 1 великий пучок черемші,1 невеликий пучок кучерявої петрушки, 60 г підсмажених кедрових горіхів (можна замінити на волоські), 60 г сиру пармезан, 150 мл оливкової олії, 1 чайна ложка лимонного соку, сіль та чорний перець за смаком.
Приготування: помістіть всі інгредієнти, крім оливкової олії, в кухонний комбайн та збивайте хвилину-дві. Потім повільно влийте оливкову олію, продовжуючи збивати. Використовуйте для приготування пасти, картопляного пюре, різноманітних соусів тощо. Ложечка соусу додасть вашим стравам нового ароматного смаку.
Крем-суп з картоплі та черемші
Потрібно: 1 цибулина, 1 цибуля-порей, 3 середніх картоплини, трохи соняшникової олії, 1 ст. л. вершкового масла, 1 л курячого бульйону, 1 лавровий лист, 150 мл густої сметани або вершків, 50 мл білого сухого вина, 100-150 г листя черемші (1 великий пучок), сіль і перець за смаком.
Приготування: наріжте цибулю і цибулю-порей. Картоплю поріжте кубиками. Розігрійте олію з вершковим маслом. Коли піна від вершкового масла осяде, додайте обидва види цибулі. Тушкуйте до м’якості. Додайте картоплю, лавровий лист і гарячий бульйон. Варіть до готовності картоплі. Коли картопля звариться, додайте вершки або сметану, вино і нарізану черемшу. Посоліть і поперчіть за смаком. Доведіть до кипіння і збийте все блендером. Подавайте суп гарячим з грінками з багета і шматочками вареного яйця.
Шпинат – справжнє джерело вітамінів і корисних мінеральних речовин, які допомагають позбутися надлишку холестерину та зміцнити імунну систему, запобігають хворобам серця. Також у ньому високий вміст йоду, що сприяє здоров’ю щитовидної залози.
Суп зі шпинатом
Потрібно: ріпчаста цибуля – 2 шт., молода картопля – 200 г, цибуля порей – 150 г, шпинат – 2 великих пучки, корінь імбиру – 30 г, оливкова олія – 3 ст. л, сіль і перець за смаком, морква – 150 г, овочевий бульйон – 1 л.
Приготування: дрібно нарізати цибулю і тушкувати на повільному вогні, весь час перемішуючи, поки він не стане м’яким і золотистим. Картоплю і моркву порізати кубиками та пересипати в бульйон (або воду). Довести до кипіння. Цибулю порей і шпинат добре промити і порізати. Імбир очистити та подрібнити. В окріп з картоплею та морквою додати цибулю, шпинат і імбир. Потім зменшити вогонь і томити 5 хв. Додати сіль і перець за смаком. Подавати з хрусткими тостами.
Картопляники зі шпинатом і яйцем
Потрібно: картопля, сіль, мелений чорний перець та дрібка меленого мускатного горіху, два яйця, пів чашки муки, цибуля, олія для смаження, шпинат.
Для соусу: кефір, сметана, трішки кропу та лимонної цедри.
Приготування: відварити картоплю зі шкіркою, дати трохи охолонути, очистити. Натерти на терці з невеличкими зубчиками або потовкти товкучкою. Додати сіль, мелений чорний перець та дрібку меленого мускатного горіху. Покласти невеличке сире яйце, пів чашки муки та замісити тісто. Воно буде трохи липке, але впевнено триматиметься купи. Решту муки висипати на стіл, викласти тісто і розкачати його в брусочок. Нарізати на шість частин. Для начинки треба дрібно нарізати цибулю і трохи підсмажити її в олії, буквально до прозорості. Листя шпинату очистити від товстих стеблин. Закип’ятити каструлю води і кинути в неї свіжий шпинат. Через буквально 30 секунд дістати його друшляком та перекласти в льодяну воду. Завдяки цьому шпинат залишиться яскравим і під час подальшого приготування. Відкинути шпинат на сито, максимально позбутися води. Порізати його, змішати з підсмаженою цибулею (олію не класти) і відвареним січеним яйцем. Додати сіль, перець і дрібку мускатного горіху. Кожну частину тіста розплющити в диск приблизно 5-7 см в діаметрі, викласти в середину начинку і акуратно зліпити. Смажити в невеликій кількості добре розігрітої олії на середньому вогні з обох боків. Подавати з соусом зі сметани та кефіру в рівних пропорціях, в який можна додати трішки кропу та лимонної цедри.
Смузі зі шпинатом
Потрібно: 50 г шпинату, 1 банан, 1 яблуко, 1 ківі та пів чайної ложки меду.
Приготування: збийте все ретельно в блендері. Чудовий варіант до сніданку. А інгредієнти смузі можна змінювати, наприклад, ківі міняти на грушу чи на декілька ложок йогурту.
Швидкий пиріг з фетою та шпинатом
Потрібно: пачка листкового тіста, пачка сиру фета, пучок шпинату, сіль та перець за смаком (можна додавати іншу зелень та спеції).
Приготування: наріжте шпинат середніми шматочками, змішайте з сиром і спеціями та загорніть у листкове тісто. Готуйте в духовці, поки тісто не покриється золотистою скоринкою.
Броколі зменшує ризик розвитку раку. – допомагає уникнути проблем із шлунково-кишковим трактом, сприяє виведенню токсинів і має протизапальну дію, зменшує ризик виникнення серцево-судинних захворювань, діабету й ожиріння.
Суп-пюре з броколі
Потрібно: суцвіття проколі, козячий сир, оливкова олія, сіль і перець за смаком, грецький горіх.
Приготування: проваривши декілька хвилин суцвіття з одного броколі, слід залишити у ньому трохи води, а також додати 100-150 г козячого сиру, декілька ложок оливкової олії, сіль і перець. Перебити все це за допомогою блендера і додати ще трохи води, якщо суп надто густий (в такому разі ще раз перебити). Суп пюре проварити до закипання. Подавати із шматочками грецького горіха, попередньо обсмаженого чи підсушеного в духовці. Пікантний смак цього супу змусить по-новому поглянути на звичні продукти.
Запечена броколі під вершковим соусом
Потрібно: броколі (середня) — 1 шт, вершки (20-25%) — 250 мл, молоко — 150 мл, сир твердий — 200 г, сир плавлений (без смакових домішок або ж із зеленню) — 2 шт., яйця — 2 шт., борошно — 4 ст. л., мускатний горіх (мелений) — ½ ч. л., сіль, чорний перець за смаком.
Приготування: розрізаємо броколі та відварюємо протягом 5 хвилин у киплячій підсоленій воді. У глибокій посудині змішуємо за допомогою вінчика вершки, молоко, яйця, борошно, сіль, перець і мускатний горіх. Викладаємо броколі у ємність для випікання. Додаємо порізаний кубиками плавлений сир та змішуємо. Поливаємо готовим соусом та посипаємо тертим сиром. Випікаємо близько 30 хв. за температури 200 градусів. Готова страва має трохи охолонути перед подачею на стіл. Також можна додавати у страву, окрім броколі, відварену стручкову квасолю, гриби або ж інші овочі.
Редиска позитивно впливає на здоров’я печінки, виводить із крові токсини. Вона сприяє здоров’ю серцево-судинної системи, знижує тиск крові та зміцнює імунну систему.
Карі з редиски
Потрібно: редиска – 25-30 шт. (середнього розміру), цибулина – 1 шт., олія – 2 ст. л, часник – 2 зубчики, перець чилі – за смаком, куркума – 1 ч. л, кінза – 1 ч. л, гірчичний порошок – ½ ч. л, томати – 2 шт., сіль і перець за смаком.
Приготування: цибулю і редиску нарізати тонкими слайсами й обсмажувати 3-5 хв. на середньому вогні в олії, постійно перемішуючи. Додати дрібно нарізаний часник, перець чилі, куркуму, кінзу та гірчичний порошок, обсмажуючи суміш ще хвилину. Помити й порізати дольками помідори, додати їх у каррі, потім поперчити та посолити. Добре все перемішати, зменшити вогонь, накрити кришкою і готувати ще 10 хв. Ця страва ідеально підходить до курки і яловичини. Подавати гарячою.
Окрошка з редискою
Потрібно: редиска – 7 шт., картопля – 2 шт., свіжі огірки – 2 шт., відварна курка – 200 г, яйця – 2 шт., сметана – 4 ст. л, зелень – петрушка, кріп і зелена цибуля, хлібний квас – 700 мл, сіль.
Приготування: картоплю і яйця необхідно відварити до готовності заздалегідь, остудити, а потім очистити від шкірки і шкаралупи. Потім нарізати невеликими кубиками картоплю й огірки, окремо яєчний білок, м`ясо і редиску. Зелень дрібно рубаємо, а пір`ячко зеленої цибулі розтираємо разом з сіллю. В окремій ємності жовтки перетираємо зі сметаною. Всі інгредієнти заливаються охолодженим квасом з яєчно-сметанною сумішшю. За смаком можна додати сіль, перець і навіть хрін або гірчицю. До речі, замість квасу можна використовувати кефір, розведений мінеральною водою, або сироватку.