Фільми-бойовики неначе сходять з телеекранів на вулиці українських міст. На мирній території країни мало не щодня когось вбивають, катують, розстрілюють, грабують, гвалтують
Вибухають автівки.
У будинках розриваються гранати.
Час від часу виявляють арсенали зброї.
«Тітушки» влаштовують на чиєсь замовлення погроми, напади, розбірки.
Державу та людей виснажує війна.
Народ знову масово потягнувся на закордонні заробітки.
Україна перетворюється у країну, небезпечну для життя. І без особливих перспектив…
Покращення, яке декларували президенти, уряди, депутати та інша чиновницька братія (обіцяють і далі), для пересічних громадян переноситься на невизначений термін. «Смакують» гарним життям лише «слуги народу»…
Скільки, наприклад, вартує для платників податків літній відпочинок одного нардепа? Майже трирічну мінімальну пенсію простого українця.
Парламентарі отримали з держбюджету приблизно по 40 тисяч гривень «відпускних». Хоча для багатьох із них ця сума чисто символічна. Бо на відпочинок тратять шалені гроші. Для депутата від «БПП» Максима Єфімова, приміром, торішні канікули обійшлися у 1,5 мільйона гривень. Про це «слуга народу» вказав у своїй декларації. А двотижнева туристична путівка «опоблоківця» Дмитра Добкіна коштувала 135 тисяч євро – за минулорічним курсом – близько 3,8 мільйонів гривень.
Чому українці, і тернополяни в тому числі, повинні утримувати на своїх «горбах» депутатів-мільйонерів? Місцевих, до речі, також. Власні бізнес-інтереси «слуги» активно лобіюють. Себе на телешоу рекламують. Компенсації за житло отримують. Вважають себе мало не за богів на грішній землі. А виборцям що з того?
До речі, на канікули нардепи дуже поспішали. У час війни парламент мав би працювати цілорічно, без відпусток, сказав «Експресу» народний депутат кількох скликань Ярослав Кендзьор. Але дехто з народних обранців подався на «закордонні виборчі округи», навіть не дочекавшись офіційного початку відпустки.
За словами депутата Ігора Попова, чимало парламентарів мали придбані квитки на літак уже на вечір останнього сесійного дня.
Експерти і екс-парламентарі резюмують: нинішня Рада найбільш безвідповідальна за всі попередні. І це, незважаючи на те, що багато нардепів використали Революцію Гідності, аби потрапити до парламенту. Люди їм повірили і довірили долю країни. Вони ж народ і державу банально «кинули».
А для багатьох українців гасло «жити по-новому» стало означати – змінити країну проживання. Як повідомило «Польське радіо», наших співвітчизників, для прикладу, найбільше серед іноземців, які хочуть жити в Польщі. Майже 70 тисяч громадян України попросили цього року в сусідній країні посвідки на проживання. Це – на 40 відсотків більше, аніж торік.
Також щороку зростає число українців, які навчаються в іноземних університетах. За підрахунками аналітичного центру «CEDOS», протягом останніх двох-трьох років значно більше українських випускників обирають для навчання інші країни. Зараз закордоном здобувають освіту 55-60 тисяч студентів із України. Найпопулярніші напрямки: Польща, Німеччина, Чехія, Канада, Нідерланди, Велика Британія, Франція.
Річ у тім, що наша молодь не бажає миритися із застарілими радянськими традиціями в освіті. З хабарництвом. Зрештою, європейський диплом дає значні переваги і шанси під час пошуку роботи. З гідною платнею.
Українська влада покладає сподівання на реформи. Прем’єр Володимир Гройсман в інтерв’ю «Діловій столиці» сказав: «Якщо ми проведемо реформи – Україна перетвориться на країну найбільшого успіху на континенті». Звучить гарно, якби не оте «якщо…». А це – корупція, олігархія, несправедливі суди, кумівство у владі, величезна чиновницька армія, високі податки, безвідповідальність політиків, кругова порука серед посадовців тощо.
Не із закриття периферійної лікарні чи із перетасування кадрів у владних структурах потрібно починати реформи. Найперше, слід позбутися переліченої ганебщини. Почати серйозно боротися з криміналом. І не розграбовувати країну.
А поки що великого успіху на континенті досягли наші чиновники і політики – у власних збагаченнях за рахунок держави і народу.