Необхідною умовою успішної реалізації міжнародних угод Тернопільського національного економічного університету із зарубіжними партерами є забезпечення безпосередньої взаємодії учених закладів вищої освіти.
Уже восьмий рік поспіль делегація ТНЕУ у складі професорів кафедри менеджменту та публічного управління, докторів економічних наук Алли Мельник та Григорія Монастирського взяла участь в одній з найпрестижніших міжнародних конференцій Польщі «Локальна та регіональна економіка в теорії та практиці». Науковий захід 26 років організовує Факультет економіки, управління та туризму в Єленій Гурі Вроцлавського економічного університету – одного з провідних та надійних іноземних партнерів Тернопільського національного економічного університету.
Професори Алла Мельник та Григорій Монастирський, які є членами програмового комітету конференції, на її пленарних засіданнях виголосили доповіді, відповідно: «Підвищення конкурентоспроможності територіальних громад у контексті реалізації нової регіональної політики України» та «Дилема паралельного існування нової та старої адміністративно-територіальної системи в Україні: виклики та загрози». Наукові статті, підготовлені за результатами доповідей буде опубліковано в збірнику наукових праць, що входить до наукометричної бази Web of Science™ Core Collection.
Також у рамках візиту відбулася робоча зустріч з деканом Факультету економіки, управління та туризму Вроцлавського економічного університету, д.е.н., професором Еліжбетою Собчак, під час якої обговорено результати стажування студентів спеціальностей «Публічне управління та адміністрування» та «Менеджмент» ТНЕУ у Вроцлавському економічному університеті (червень 2018 року), погоджено склад та змістову компоненту участі польських науковців в наукових заходах кафедри менеджменту та публічного управління в 2018-2019 н.р., одержано запрошення до спільної участі українських та польських науковців в конкурсі на здобуття гранту ЄС в рамках Національної агенції академічних обмінів Польщі.
Співпраця польських та українських вчених у різних сферах розвитку національної економіки є запорукою активізації європейських прагнень України, формою обімну та взаємозбагачення науковими досягненнями.