У вас немає духовки? А, може, вам просто набридло бавитися з тістом, розводити на кухні гармидер? Але при цьому дуже й дуже хочеться потішити рідних та друзів чимось смачненько-солоденьким, тоді наша добірка рецептів десертів без випікання вам точно стане у нагоді.
Дитячі глазуровані сирки
Потрібно: коров’ячий сир – 250 г, вершкове масло – 50 г, цукор (за бажанням цукор-пудра) – 35 г, шоколад – 200 г.
Приготування: шоколадку поламати на шматочки, розтопити на водяній бані. Силіконовою щіточкою нанести шоколад на силіконові форми (з внутрішньої сторони – зсередини поверхня форми має бути глянцева, щоб шоколадна поверхня не поламалася) і покласти у холодильник на 5 хв. Витягнути форму із заготовками і ще раз нанести шар розтопленого шоколаду. Сир перетерти через сито або збити за допомогою блендера, додати розм’якшене вершкове масло (кімнатної температури), цукор (можна помолоти на пудру). Ретельно вимішати до однорідної маси. У форми із застиглим шоколадом покласти сирну масу, зверху викласти шоколад, що залишився, і відправити у холодильник на 20 хв.
Сирки витягнути з форми і викласти на тарілку.
Нуга
Потрібно: вода – 135 г, цукор або цукрова пудра – 450 г, мед 120 г, патока – 6 г, білок – 1-2 яйця, горішки або сухофрукти за бажанням.
Приготування: у глибоку каструльку об’ємом не менше 2 л налити воду та додати цукор (цукрову пудру). Поставити на максимальний вогонь та довести суміш до кипіння. Зачекати доки він нагріється до 110-112 градусів. Не помішувати сироп, щоб цукор не кристалізувався. Якщо на стінках каструльки утворилися кристали – протерти їх щіточкою, змоченою у холодній воді. Коли сироп нагріється до потрібної температури, додати мед та патоку. Патока зробить нугу м’якшою. Далі варити сироп до температури 135-140 градусів. І паралельно добре збити білки міксером. Коли маса нагріється до потрібної температури, влити її тоненькою цівкою до білків, збиваючи на максимумі. Лити сироп потрібно на стінку посудини, в якій збиваєте білки. Якщо сироп попаде на вінчики, то можуть утворитися нитки застиглої карамелі. Продовжуйте збивати нугу поки вона не остигне і добре не загусне. Тоді додати горіхи або сухофрукти, гарненько вимішати та викласти в форму, застелену харчовою плівкою. Добре утрамбувати та залишити на ніч в холодильнику. Нарізати нугу ножем, змоченим у гарячій воді.
Желе двоколірне
Потрібно: молоко – 200 г, цукор – 25 г, желатин – 6 г, какао – 7 г.
Приготування: молоко нагріти до кипіння з цукром, ваніллю і замоченим желатином. Суміш остудити і розділити на дві рівні частини. Одну перелити в форму і поставити в холодильник. В іншу частину додати какао, процідити та вилити на застигле желе. Поставити форму в холодильник до застигання.
Шоколадні цукерки з квасолі
Потрібно: квасоля чорна або червона – 1 скл., мед – 3 ст. л., ванільний цукор – 20 г, цукрова пудра – 4 ст. л., чорний шоколад – 50 г, какао – 5 ст. л., мелені горіхи – 4 ст. л., кокосова стружка для декору.
Приготування: залити водою 1 скл. квасолі і залишити на ніч. Відварити, злити воду, гарно обсушити і зблендерувати. Додати мелені горіхи, какао, мед, цукрову пудру, ванільний цукор та шоколад. Підігріти на маленькому вогні або на водяній бані, постійно помішуючи, поки шоколад не розтопиться. З готової суміші сформувати кульки, обкачати їх кокосовою стружкою. Покласти на 20 хвилин у холодильник. Смакуйте на здоров’я!
Апельсиново-яблучний десерт
Потрібно: апельсинова галяретка – 1 пачка, великий апельсин – 1 шт., яблука середні – 3 шт., посічені горіхи – 0,5 скл., цукор – 4 ст. л., кориця – 1/2 ч. л., гвоздика – 3-4 шт., пісочне печиво – 10 шт., сметана – 300 мл, цукор-пудра – 1 ст.л.
Приготування: галяретку розвести в 400 мл гарячої води (не кип’ятку!), розлити в підготовлені бокали (склянки або креманки) і залишити охолоджуватись в холодильнику приблизно на 2-3 години до повного застигання. Яблука очистити від шкірки, видалити серцевини та порізати на великі кубики. З апельсина витиснути сік. Порізані яблука, апельсиновий сік, подрібнені горіхи, цукор, корицю та гвоздику покласти в ковшик або каструльку, поставити на вогонь, довести до кипіння та тушити декілька хвилин на невеликому вогні, поки яблука не зм’якнуть. Потім відкинути яблука на ситечко, щоб відцідити сироп. Яблука і сироп поставити в холодильник охолоджуватись. Далі приготувати крем. Сметану збити з ложкою цукрової пудри до загустіння. Дістати з холодильника охолоджений сироп і потроху додавати до сметани, продовжуючи збивати. Половину пісочного печива подрібнити в крихту і додати до крему та ще раз збити.
На апельсинове желе викласти пісочне печиво (по 1 шт. в кожен бокал), далі охолоджені яблука з горіхами. За допомогою кондитерського мішка або просто ложкою викласти зверху крем, прикрасити шматочками апельсина.
Полуничне суфле
Потрібно: полуниця – 350 г, холодна вода – 5 ст. л., жирні вершки – 200 г, лимонний сік – 1 ч. л., цукор – 130 г, желатин – 16-17 г.
Приготування: залити желатин водою і залишити на 20 хвилин. Нагріти суміш на плиті (не доводити до кипіння!) до повного розчинення і остудити. Полуницю промити, почистити і подрібнити в блендері разом з цукром і соком лимона, протерти масу через сито. Збити в окремій мисці вершки до твердих піків і повільно ввести до полуничної суміші. Додати желатин і акуратно перемішати. Розлити по силіконових формах і поставити в холодильник до застигання. Щоб витягнути суфле, опустити силіконові формочки на кілька секунд у гарячу воду (щоб вода на суфле не потрапила).
Двоколірний сирний торт
Потрібно: для основи: світле печиво – 200 г, вершкове масло – 100 г.
Для начинки: домашній сир – 400 г, жирна сметана – 400 г, цукор – 150 г, желатин – 20 г, ягоди чорної смородини, чорниці – 200 г.
Приготування: печиво подрібнити в крихту. Влити розтоплене вершкове масло, добре перемішати. Підготувати роз’ємну форму для торта. Покласти на дно форми лист пергаментного паперу, замкнути борти форми, зафіксувавши папір. Це потрібно для того, щоб торт легко виймався. Викласти у форму крихти печива, щільно утрамбувати по дну. Покласти форму в холодильник на час приготування начинки. Желатин залити 150 мл води і залишити для набухання на 10 хвилин. Потім поставити на повільний вогонь, підігріти приблизно до 40-50 градусів. Перемішати, желатин повинен повністю розчинитися. Остудити. Ягоди подрібнити в комбайні або блендері. Отриману масу протерти через дрібний друшляк. Якщо використовуєте чорну смородину, додайте пару ложок води, щоб маса легше протиралася. Сир, сметану, цукор збити в окремій мисці до однорідної кремоподібної маси без крупинок сиру і цукру. Третю частину сирної маси відкласти в іншу ємність, додати ягідне пюре і додатково 2 ст. л. цукру, добре збити. Остиглий желатин розділити на дві рівні частини. У ягідно-сирну масу, при одночасному збиванні, влити половину желатину, збити ще протягом хвилини. Так само додати другу половину желатину в білу сирну масу (попередньо помити віночок, щоб не забарвити масу). Дістати форму з холодильника. Налити рівно в центр форми 5 ст. л. білої маси. Зверху знову точно в центр 5 ст. л. ягідної маси. Таким чином, по черзі, вилити обидві сирні суміші в форму. Вони будуть розпливатися і самі заповнять форму. Відправити торт в холодильник на 4-5 годин або на ніч, до повного застигання.
Полуничний мармелад
Потрібно: полуниці – 500 г, цукор – 500 г, глюкоза – 75 г, яблучний пектин – 20 г, лимонна кислота – 1 ч. л., дрібний цукор для обвалювання мармеладу.
Приготування: заздалегідь приготуйте форму для мармеладу. Обтягніть дно харчовою плівкою та змастіть олією. Збийте полуницю в блендері до однорідного стану. Відділіть від загальної маси 100 г цукру та перемішайте його з пектином. Це потрібно для того. щоб пектин не злипався, коли будете додавати його в мармелад. Лимонну кислоту розвести в одній столовій ложці води та відкласти в бік. Полуничне пюре покласти у каструльку з товстим дном, довести до кипіння на середньому вогні і тонкою цівкою всипати пектин з цукром, інтенсивно розмішуючи вінчиком. Прокип’ятити ще дві хвилини та всипати весь цукор. Додати глюкозу та нагріти суміш до 106 градусів, постійно помішуючи, щоб не пригоріло. При досягненні суміші 106 градусів, швидко зняти її з вогню та влити лимонну кислоту, перемішати та вилити в форму для застигання. Залишити на 6 годин. Нарізати ножем, вмоченим в олію. Обваляти в цукрі, дати трошки підсохнути та насолоджуватись!
Лимонні чіпси
Потрібно: лимон – 1 шт., цукор – 1 скл., вода – 1/2 скл.
Приготування: лимон помити та витерти насухо. Потім зрізати верхівки, вони не потрібні. Нарізати лимон тоненько, не порушуючи структуру дольки (тобто без дірок).
Для сиропу: у каструлю з товстим дном налити воду та висипати цукор, поставити на вогонь, помішувати до повного розчинення цукру. Покласти шматочки лимона в гарячий сироп та уварювати хвилин 25-30 до прозорості лимонів. Сироп не повинен кипіти, інакше залишиться одна шкірка. Після цього деко застелити пергаментом і викласти на нього лимони. Розігріти духовку до 90 градусів та поставити деко в духовку. Сушити лимони до коричнюватого кольору, приблизно 1,5-2 години.