«Друзям все, ворогам закон!»: Віктор ЗАБІГАЙЛО, голова Тернопільської обласної організації політичної партії «Основа»

«Друзям все, ворогам закон!»: Віктор ЗАБІГАЙЛО, голова Тернопільської обласної організації політичної партії «Основа»
Чому влада не озвучує реальну цифру прожиткового мінімуму?

Так, із крилатого вислову канцлера Вільгельма Кайзера «Друзям все, ворогам закон!» розпочинаю свою статтю, в якій хочу підняти тему прожиткового мінімуму. А також тему того, що зможе зробити Тарута, щоб забезпечити реальний прожитковий мінімум.

Кожний новий рік Верховна Рада, приймаючи закон про державний бюджет, встановлює цим документом у тому числі й розмір прожиткового мінімуму для українців.

Депутати рахують, що одному здоровому українцю з 1 січня 2019 року буде достатньо 1921 гривні на місяць, а за втрати працездатності – ще менше, всього 1497 гривень.

Промисловець Сергій Тарута не раз у публічних виступах називав ці суми «знущанням над людьми» і завжди голосував проти такого «бюджету вмирання України».

«Навіть у найбідніших країнах Східної Європи встановлюють реальний мінімум на рівні 200-300 доларів, тому що тільки на таку суму можна забезпечити себе хоча б мінімальним харчуванням, одягом і ліками», – пояснює Сергій Тарута.

Прожитковий мінімум – цифра зовсім не формальна. Саме виходячи з прожиткового мінімуму призначають різні соціальні виплати – мінімальну пенсію, стипендії, виплати з безробіття, аліменти.

«Свідомо занижений владою розмір прожиткового мінімуму – це спосіб пограбувати найбідніших, обездолених, тих, кому навіть їсти вже нічого. Влада не доплачує людям, які трудились на державу все своє життя», – осуджує нинішню владу Тарута.

Якщо виходити із теперішнього прожиткового мінімуму, то людина, яка отримує мінімальну пенсію, повинна прожити на 50 гривень у день. Буханка хліба – 11 гривень, пакет молока – 22 гривні… За всім бачимо, що нинішня влада пропонує пенсіонерам обмежитися таким набором, і все життя доношувати одяг, який купили в минулому.

Сергій Тарута категорично не згоден з нинішньою владою, і бере на себе зобов’язання швидко виправити ситуацію.

У своїй програмі «Повага – кожному» Тарута пропонує змінити принцип розрахунку мінімального розміру пенсії і мінімальної заробітної плати, а також інших виплат. Брати за основу не призначений урядом «прожитковий мінімум», на який ніяк не можна прожити, а «фактичний прожитковий мінімум» – це реальний показник, який регулярно публікує Міністерство соціальної політики. Ця цифра береться не зі стелі, а розраховується, виходячи із вартості товарів і послуг першої необхідності. На сьогодні «фактичний прожитковий мінімум» складає 4349 гривень. От до цієї цифри і пропонує промисловець Тарута прирівняти мінімальну пенсію.

Мінімальну зарплату Тарута пропонує назначати, виходячи із двох фактичних прожиткових мінімумів – у розмірі 8696 гривень. Так, якщо в сім’ї є хоча би один працюючий, удвох якийсь час можна було б на таку зарплату, нехай і економлячи, але все ж таки вижити.

Команда Тарути здійснила всі необхідні розрахунки і впевнена, що такі цифри українська економіка у змозі «витягнути».

Особисто як підприємець-виробник я розумію і хочу переконати тернополян, що зміни в економіці зможуть зробити ті люди, за плечима яких великий досвід роботи в реальній економіці та управління великими підприємствами.

Всі ці заходи – зокрема, перехід від «прожиткового мінімуму» до «фактичного прожиткового мінімуму», який покликаний врятувати наших пенсіонерів від бідності, Тарута розглядає як одні з перших кроків нової влади.

Запрацює країна – запрацює і програма стрімкого економічного росту, розроблена Тарутою із провідними вченими України.

Сьогодні в державі ціни на більшість продуктів харчування, практично на всі непродовольчі товари (у більшості – імпортні), на всі види пального – майже як у Європі. І тому мінімальна зарплата в нашій країні повинна також наближатися до європейської.

Орієнтиром на найближчі роки може стати рівень доходів у країнах Східної Європи і Прибалтики. Мінімальна зарплата в таких країнах, як Чехія, Словаччина і Польща зараз становить 519-523 євро, а в Естонії та Литві – 540-555 євро.

Сергій Тарута як досвідчений управлінець і людина справи розуміє: високі зарплати та пенсії не можна встановлювати за наказом уряду. Для цього потрібно перш за все забезпечити стрімкий ріст економіки. І тоді високий достаток у кожній сім’ї стане базовим і економічно обґрунтованим показником розвитку держави.

І, як завжди, закінчуючи статтю, процитую цього разу Іммануїла Канта: «Коли зникає справедливість, не залишається нічого, що могло би надати цінності нашому життю».

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *