Двадцять міністрів із Того навчалися в Україні (ФОТО)

Двадцять міністрів із Того навчалися в Україні (ФОТО)

У ТНЕУ провели форум «Україна-країни Африки» та презентували унікальне видання про теплий континент

У Тернопільському національному економічному університеті відбувся форум «Україна – країни Африки: культурно-освітній та соціально-економічний діалог» за підтримки ІСС Ukraine. Цей захід став продовженням започаткованих у ТНЕУ в листопаді минулого року Африканських читань та майданчиком для обговорення низки питань україно-африканського співробітництва, перш за все, в освітній сфері.

Форум проходив у щирій, дружній атмосфері. Учасники не лише говорили про важливі аспекти і  проблеми співпраці, а й демонстрували свої таланти, розповідали про традиції, ділилися мріями і планами. Це була справжня наукова експедиція в Африку.

– Діалог  у культурній, освітній, соціальній, економічній сферах – це здатність та вміння чути один одного, двосторонній рух ідей, обмін, спілкування, – зазначила модератор форуму, доктор економічних наук, професор Ірина Іващук. – Саме розвитку такого діалогу потребує  україно-африканське співробітництво. Форум має стати ще одним кроком у наближенні країн одна до одної та взаємопізнання, а Тернопільський національний економічний університет – це надійний майданчик для такої комунікації, адже тут навчаються студенти з африканських країн, які є носіями своєї культури, традицій, звичаїв.

До учасників форуму із вітальним словом звернувся перший проректор ТНЕУ Микола Шинкарик. Він передав вітання від ректора Тернопільського національного економічного університету Андрія Крисоватого та зазначив, що навчання іноземних студентів в університеті – одне із пріоритетних завдань, важливе для успішної інтеграції в глобальний освітній простір.

Віце-президент ICC Ukraine з питань реалізації підприємницької діяльності та інвестицій, директор Департаменту з питань взаємодії з країнами Близького Сходу та Африки Юрій Макаганчук подякував ТНЕУ за підтримку таких ініціатив та зазначив, що їх організація готова до підтримки інноваційних проектів у розвитку україно-африканського співробітництва, зокрема ідеї створення інтеграційного хабу, який має сприяти адаптації в Україні студентів з інших країн, розвитку державно-приватного партнерство в освітній сфері та працевлаштуванню іноземних студентів.

Президент ГО «Африканська Рада в Україні» Діалло Ісса Садіо зазначив, що такий форум, який у ТНЕУ проводиться вдруге, є дуже важливим. На його думку, так багато людей хоче навчатися в Україні, оскільки, отримавши освіту в такому університеті, як, наприклад, ТНЕУ, студенти повертаються на батьківщину з  якісними знаннями і можуть зробити для своєї країни та її економіки багато корисних справ.

Представник земляцтва Того в Україні Бруно Коссі Ахосей подякував Україні за створення належних умов для навчання своїх співвітчизників і зазначив, що 20 міністрів у його країні навчалися саме в Україні.

На завершення форуму презентували перше видання унікального проекту «Відкрий для себе Африку», яке підготував ТНЕУ спільно з ICC Ukraine, до якого долучилися ГО «Африканська Рада в Україні» та ГО «Стратегічні інноваційні студії».

– «Відкрий для себе Африку» – це просвітницький проект, який має на меті сформувати інформаційний простір, який заповнить вакуум знань про Африку та допоможе подолати стереотипи, які сформувалися в Україні про  країни цього континенту, – зазначила координатор проекту Ірина Іващук. – Африка надзвичайно цікава, тут зародилося багато традицій, вона багата на різні культури. Це не тільки пустелі, це й чудові морські побережжя. Африка не бідна, вона має величезні запаси корисних копалин і природних ресурсів, у неї великий потенціал.

У рамках цього проекту вийшла у світ брошура, на сторінках яких студенти з Африки розповідають, як би вони змінили свою країну, якби стали президентом.

На форумі «Україна-країни Африки» не лише обговорювали важливі теми і проблеми, студенти виголошували доповіді на теми бідності, інклюзії, гендерної рівності та демонстрували культуру цього теплого континенту. Звучали етнічні барабани, пісні та вірші про Африку, провели майстер-клас із зав’язування африканської хустини. Студент-третьокурсник Брімах-Саллу Суллаіман із Сьєрра-Леоне презентував виставку, як він бачить Україну та українців.

«Україна – країни Африки: культурно-освітній та соціально-економічний діалог» планують зробити у ТНЕУ традиційним, а ще розпочинають роботу над створення інтеграційного хабу, який має сприяти адаптації в Україні студентів з інших країн і реалізації їхніх ідей, дослідів та проектів в нашій державі.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *