Ці питання розглядалися на черговому засіданні обласної асоціації органів місцевого самоврядування «Ради Тернопільщини».
До уваги членів асоціації було запропоновано питання щодо фінансування об’єктів з Державного фонду регіонального розвитку. Голова обласної ради, голова асоціації «Ради Тернопільщини» Віктор Овчарук поінформував присутніх, що сесія обласної ради направила звернення до керівників держави щодо заборони фінансування об’єктів Фонду регіонального розвитку. Зокрема, у зверненні йдеться: «Без цих держсубвенцій не вдасться підготуватися до наступного етапу адміністративно-територіальної реформи. Чимало проектів передбачають ремонт і реконструкцію навчальних закладів… Фактично такі дії можна вважати прямим втручанням в роботу органів місцевого самоврядування за радянським тоталітарним зразком…» Також свою незгоду та стурбованість призупиненням фінансування більшості проектів, які підтримали члени регіональних комісій по Державному фонду регіонального розвитку, Фонд соціально-економічного розвитку України і вже були затвердженні чинним Кабінетом Міністрів України, висловила і Львівська обласна рада.
Учасники засідання асоціації «Ради Тернопільщини» підкреслили, що призупинення фінансування матиме негативні наслідки для усіх громад та районів краю, адже обсяг фінансування об’єктів у Тернопільській області становив понад 187 мільйонів 963 тисячі, серед переліку яких – реконструкція будівлі Тернопільського обласного спеціалізованого будинку дитини з облаштуванням шатрового даху, реконструкція приміщень обласного центру реабілітації дітей інвалідів, капітальний ремонт Товстенської районної комунальної лікарні, ремонти шкіл та будівництво гідротехнічних споруд реконструкції лікарень тощо. Загалом їх в області – 44. Відтак припинення фінансування зачепить усю громаду краю. Тож члени асоціації «Ради Тернопільщини» підтримали звернення обласної ради і запевнили, що розглянуть ці питання на рівні районів та ОТГ.
Активно обговорювали члени асоціації і питання адміністративно-територіального устрою та встановлення госпітальних округів у області. Учасники засідання проаналізували методичні рекомендації щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня, на виконання Плану заходів з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019-2021 роки. Було вирішено напрацювати та надати до обласної ради свої пропозиції.
На завершення голова обласної ради, голова асоціації «Ради Тернопільщини» Віктор Овчарук підкреслив: «Адміністративно-територіальний устрій є своєрідною основою всієї держави. Маємо розуміти, що система організації влади має бути прагматичною та ефективною для надання комплексних ефективних послуг громадянам. Реформа децентралізація дала можливості для розвитку міст та сіл. Громади в Тернопільській області керують ресурсами, надають більшість послуг населенню і несуть за усе відповідальність. Очевидним є і те, що районна влада все менше впливає на діяльність та розвиток території. А найголовніше – на субрегіональному рівні послабляється основна функція району – представництво спільних інтересів громад. Оскільки до ОТГ переходить більше повноважень районних рад та райдержадміністрацій і вони отримують прямі міжбюджетні відносини та ресурси, зникають підстави для спільного представництва інтересів громад на районному рівні».