Як наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук, змінити чинний кодекс законів про працю, який затверджений майже 50 років тому, необхідно, виходячи з нових принципів трудових відносин, а не ціною нівелювання соціальних стандартів.
«У прийнятому зверненні, зокрема, йдеться: «Аналіз цього законопроекту свідчить про чисельні порушення Конституції України, національного трудового законодавства та міжнародних актів, ратифікованих Україною. Ним запроваджуються механізми руйнації України як соціальної і правової держави через повне нівелювання її ролі у регулюванні трудових відносин. Втрачається унікальна, вибудувана за роки незалежності, система трудових відносин, що поєднала у собі європейські цінності, верховенство права та кращі надбання міжнародного досвіду. Положення закону сприятимуть несправедливим скороченням працівників, поширенню короткотермінових трудових контрактів, договорів з нульовим робочим часом, знищенню соціальних гарантій, послабленню захисту матерів з малими дітьми, можливості переведення працівника на інше робоче місце без його згоди, забороні на проведення колективних переговорів та звуженню низки інших соціальних прав та гарантій працівникам…», – зазначає очільник обласної ради. – Відтак, запропоновані у законопроекті зміни знімають навантаження з роботодавців, що нібито сприятиме зростанню економіки та зменшить безробіття, але зробити це хочуть за рахунок урізання прав найманих працівників. Але саме права працівника, а не роботодавця, мають бути в центрі нового трудового зако¬нодавства».
Депутати Тернопільської обласної ради вимагають: від Президента України як гаранта Конституції – негайного оперативного втручання у вирішення означеного питання, недопущення порушення прав людей та міжнародних зобов’язань України у сфері трудових відносин, від Верховної Ради України – відхилити розгляд проекту Закону України «Про працю», від Кабінету Міністрів України – негайно відкликати проект Закону України «Про працю» як такий, що порушує Конституцію України та основоположні міжнародні трудові стандарти.