Делегація Тернопільщини взяла участь у IV Європейському конгресі місцевого самоврядування. З огляду на місію конгресу – створити комфортну атмосферу і кращі умови для співпраці між європейськими країнами і регіонами – до участі в дискусіях були запрошені міжнародні експерти, представники самоврядних органів та бізнесу з Центральної і Східної Європи.
«Захід є чудовою можливістю для обміну думками та ідеями, знайомства з досвідом інших, презентації власних досягнень, обговорення проблем та викликів для органів місцевого самоврядування у процесі децентралізації», – зазначив голова обласної ради Віктор Овчарук, який взяв участь у конгресі.
Зокрема, про економічні проблеми суспільства та громад говорив Джованні Нікола Пес – фахівець у сфері інклюзивного фінансування, структурних фондів, державних відносин, європейської та міжнародної політики, державних справ, який підтвердив, що «об’єднання економічної і суспільної мети можливе, це доводять дії італійської урядової і самоврядної влади, а також бізнесу, і це є добрим прикладом такої комбінації».
Професор Краківського економічного університету Фадей Кудлац зазначав, що об’єднання економіки і суспільних аспектів дуже важливе, адже має соціальну сторону.
Практичного значення дискусії додав священик Войцех Садлон, директор Інституту статистики Католицького костелу, який розповів про те, що деякі священнослужителі стали організаторами сільських кооперативів.
Також під час дискусій делегації могли знайти для себе відповіді на запитання та поради щодо того, чи органи самоуправління готові до реалізації положення про захист персональних даних, децентралізація чи централізація – яким буде майбутнє органів місцевого самоуправління, державно-приватне партнерство – шлях для успішного залучення інвестицій у розвиток регіону, як створити презентаційні відео, яке стане чинником популяризації та розвитку громади.
Таким чином Польща вже вчетверте стала платформою для обміну думками і місцем зустрічі лідерів місцевого самоврядування та регіональних еліт, представників громадських організацій і бізнесу, міжнародних експертів.
Голова обласної ради Віктор Овчарук наголосив, що у Кракові усі мали можливість побачити реальні напрямки міжрегіонального і транскордонного співробітництва, які охоплюють усі сфери життя, у тому числі – природозахисні, збереження культурних, історичних, релігійних, природних пам’яток, безпекові аспекти, розвиток інфраструктури та надання послуг. «А наслідком цього, – переконаний очільник обласної ради, – має стати практична реалізація конкретних проектів».