Гривня подорожчає під час посівної кампанії? Хоча б весна була ранньою…

Гривня подорожчає під час посівної кампанії? Хоча б весна була ранньою…

Влада від гордості надуває щоки: підвищили пенсії і мінімальні зарплати. Подається все так, начебто в гаманці пересічних українців золоті монети посипались. Насправді ж те підвищення мало що вартує. Бо зросли долар і євро. Ціни на пальне. На проїзд у транспорті і продукти. Побутову техніку і так далі… Що в результаті вартують скромні додані гривні проти драконівських розцінок?

Про долар. Влада, можна сказати, запрограмувала його зростання і, відповідно, знецінення гривні. Згідно з держбюджетом-2018, обмінний курс нацвалюти становитиме 29,3 гривні за долар. На наступні роки уряд озвучив такі валютні прогнози: у 2019 році – 30,5 гривень за долар, а в 2020-ому – 31 гривню.

З початку нинішнього року гривня б’є всі антирекорди з падіння стосовно долара і євро, яке у Нацбанку традиційно пояснюють сезонними коливаннями. А зростання цін – виною заробітчан. За словами заступника голови НБУ Дмитра Сологуба, однією з причин зростання цін торік стало підвищення зарплат, на яке, в свою чергу, вплинула трудова міграція.

Експерти наголошують: поки курс гривні буде падати, доти зростатимуть ціни на енергоносії. НБУ не варто очікувати стабільної нацвалюти при чинному уряді і керівництві, сказав економічний експерт Андрій Новак в  інтерв’ю телеканалу «24». Він стверджує: гривня вже давно мала бути стабільною і поступово зміцнюватися. Девальвація нацвалюти штучна. Уряд наповнює держбюджет через інфляційний ефект і задовольняє апетити експортерів, де-факто – головних політичних груп в Україні. Для експортерів чим дорожча іноземна валюта, тим краще, бо в них валютна виручка.

У Нацбанку, щоправда, потішили: через кілька тижнів ситуація все-таки має змінитися на краще. Бо аграрії тримають значну частина коштів або у валюті, або в товарі, і щоб посіяти урожай, їм потрібні великі обсяги гривні. Ось тоді нацвалюта й подорожчає. Тож доведеться чекати посівної кампанії? Хоча б весна ранньою видалась…

Коли Петро Порошенко балотувався у президенти, то обіцяв: після виборів долар буде коштувати 10 гривень, а корупціонери сидітимуть у тюрмах. Але… коли то було? І хто у нас передвиборні обіцянки виконує?

У самого ж президента з матеріальним становищем все гаразд. Українці навіть можуть «гордитися»: Петро Порошенко потрапив до списку топ-10 найбагатших учасників економічного форуму в Давосі. Він зі статками у 1,6 мільярдів доларів, за даними «Cityam.com, посів дев’яте місце. Американський президент Дональд Трамп опинився на шостому рядку з капіталом у 4,9 мільярдів «зелених».

І поки прості українці змушені обсервувати світ у пошуках заробітків та простойного життя, вітчизняний політикум обсервує світові офшори, куди б сховати накрадені в держави гроші, і екзотичні місця, де можна гарно відпочити і розважитися.

Туристичний експерт Олена Суботіна розповіла «Вістям» про уподобання українських VIP-персон, у тому числі й політиків. Багато з них віддають перевагу відпочинку в екзотичних країнах, дехто полюбляє ексклюзивні преміум-курорти. Не цураються і більш відомих середньостатистичному загалу курортів. Це, зокрема, Домініканська Республіка, Куба, Мексика, Об’єднані Арабські Емірати, Мальдіви, Таїланд, В’єтнам, Італія, Іспанія, Австрія, Швейцарія, Франція, Фінляндія, Андорра.

А найвимогливіші та заможні туристи обирають Маврикій, Філіппіни, Сейшели, Індонезію. Популярним є відпочинок на островах: Сент-Барт, Сент-Мартен (Карибські острови), Фіджі, Бора-Бора.

Одним із основних критеріїв вибору люксового відпочинку є відсутність на курортах співвітчизників. Простим смертним не слід бачити, як шикують «боги» української політики.

Буває, заможні українці задля уникнення зустрічі з представниками ЗМІ, вибирають преміум-готелі закритого типу.

Серед найпоширеніших побажань забезпечених українських туристів – переліт бізнес-класом, надання VIP-трансферу, VIP-стійки в аеропортах, VIP-зали очікування, індивідуальні екскурсійні та розважальні програми.

Щодо вартості, то відпочинок у класі «люкс» стартує від п’яти тисяч доларів за тиждень для популярних країн і від півтори тисячі «зелених» за добу за номер у найрозкішніших готелях екзотичних курортів.

Так, політик – надзвичайно вигідна і прибуткова професія в Україні. І це стосується не лише представників найвищої владної ієрархії. Серед місцевих «слуг народу» також немало тих, які заробили «чесні» мільйони на державній службі.

А ось розхвалена підвищена мінімальна пенсія у 1452 гривні – це за нинішнім курсом, фактично, дорівнює 50 доларам або 41 євро. А підвищена мінімальна зарплата у 3723 гривні – це всього 128 доларів або 106 євро. От, при обіцяних президентом 10 гривнях за долар це виглядало б значно солідніше. А то вийшло, як у відомій казці: карета перетворилась в гарбуза…

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *