Ікони, що зцілюють і оберігають: тернопільська фітотерапевтка Марія Тройчак організувала у Козові на Тернопільщині виставку унікальних святинь із різних куточків світу, які збирала все життя

Ікони, що зцілюють і оберігають: тернопільська фітотерапевтка Марія Тройчак організувала у Козові на Тернопільщині виставку унікальних святинь із різних куточків світу, які збирала все життя

В експозиції – чудотворні святині з Італії, Іспанії, Ізраїлю, Португалії, Німеччини, Франції, Чехії, Словенії, Сербії, Хорватії, Польщі, Австрії, Угорщини і багатьох інших та, звичайно, з України. Марія Тройчак побувала у 52 країнах світу, а також об’їздила багато українських святих місць. Із кожної подорожі завжди привозить додому ікони. За роки їх назбиралося понад дві сотні.

 

  • Разом із Лігою європейських лікарів, членом якої я є, ми дуже часто їздили у паломницькі поїздки, – розповідає пані Марія. – Відвідували духовні центри, форуми, реколекції, молилися, безкоштовно допомагали людям і відвідували святі місця. Для мене дуже важливо поклонитися чудотворним іконам, адже ці святині мають особливу силу, зцілюють від багатьох недуг та допомагають у різних життєвих проблемах.

 

Пані Марія неодноразово організовувала виставки своєї колекції чудотворних ікон у Тернополі, зокрема тричі в обласному краєзнавчому музеї, в медичному університеті під час 17 конгресу Світової федерації українських лікарських товариств. Тривалий час ікони прикрашали стіни лемківської церкви Вознесіння Господнього в обласному центрі. Днями закінчилася виставка сакрального мистецтва «Образи духовного і тілесного зцілення» в Козівському районному будинку культури. Організували її під егідою Українського фонду культури, який відродили в Тернополі у 2017 році під головуванням поета і громадського діяча Володимира Барни.

Виставка налічувала понад 180 ікон, а також інші сакральні речі, зокрема близько сотні різних ангелів та три сотні дзвоників, привезених із різних куточків світу.

  • Я щиро радію можливістю поділитися із людьми неймовірною благодаттю, яку випромінюють ці ікони, – зізнається Марія Тройчак, авторка виставки сакрального мистецтва «Образи духовного зцілення», директор медичного центру «Барвінок», фітотерапевт, дитяча письменниця, громадська діячка. – Я дуже хочу, щоб люди, які будуть звертатися до Пресвятої Богородиці, отримали ласку святу і зцілення. Адже молитви до чудотворних ікон дають повний душевний спокій і очищення. Вони мають надзвичайну силу і оберігають людину, якщо вона справді вірить у Бога. Я не один раз пережила це на власному досвіді. Будь-яке духовне чи тілесне зцілення неможливе без глибокої віри у Боже провидіння, щоденних християнських практик, дотримання посту, участі в Пресвятій Євхаристії та щоденної молитви.

І хоч перебування чудотворних ікон у Козівському районі співпало з часом карантину, все-таки дуже багато вірян побували на виставці і відчули особливу благодать святинь. Серед експонатів можна побачити чудотворну ікону святого Онуфрія, Ватопедську чудотворну ікону «Втіха і розрада», чудотворний кровоточивий образ  Ісуса Христа, нерукотворний образ «Ісус із заплющеними очима», Вишгородську ікону «Богородиця Ніжності», вінчання Пресвятої Діви Марії зі св. Йосифом, отця Піо, зцілення Лазаря Ісусом, ікону «Матір Усіх Народів – Співвідкупительна Заступниця». Також є гобелен Чудотворного Миколая з італійського міста Барі, ікона «Евхаристійне чудо» з італійського міста Лонгано.

Ікона Божої Матері “Споручниця грішних” має давню історію. Про неї заговорили у 1843 році. Образ Божої Матері зберігався у Миколаївському Одринському чоловічому монастирі в Орловській губернії в старій каплиці біля воріт і був наділена чудотворною силою. Коли в тих краях сталася епідемія холери, багатьох вражених смертельною хворобою віруючих молитви до ікони повернули до життя.
Історія чудотворної ікони Божої Матері «Троєручиця» пов’язана з долею великого церковного піснетворця і автора догматичних трактатів преподобного Іоанна Дамаскіна. У 18  столітті Іоанн гаряче викривав єретиків, чим викликав гнів візантійського імператора Льва III Ісавра. Щоб зганьбити ім’я святого, який проживав в Дамаску та займав високу посаду при дворі дамаського халіфа, імператор наказав виготовити фальшивого листа, в якому преподобний Іоанн нібито запропонував йому напасти на Дамаск, обіцяв в цьому свою допомогу. Прочитавши листа, халіф наказав відрубати у преподобного кисть правої руки і повісити її на площі для всенародного огляду. Тільки увечері святий Іоанн випросив віддати йому свою руку. Приложивши кисть до відсіченої руки, Божий угодник впав на коліна перед іконою Божої Матері, довго із сльозами просив у Неї зцілення руки. Після сердечної молитви він задрімав і побачив у сонному видінні Саму Пресвяту Богородицю, яка сказала преподобному, що йому дарується зцілення, та наказала без ліності трудитися цією рукою на славу Господню. Прокинувшись, святий Іоанн побачив, що кисть його приросла до пораненого місця і рука стала здоровою.

Пані Марія зібрала не лише історії кожної ікони, а й молитви до них. Вона об’єднала довкола доброї справи коло однодумців.

 

  • Хочу щиро подякувати своїм друзям Петру Пелещишину та Дмитру Стефаніву з Підгайців, які долучилися до організації виставки, – додає Марія Тройчак. – Також вони додали до колекції ікон старовинну плащаницю 19 століття, яку можна було побачити в центрі виставки. Дякую усім, хто допомагає, підтримує мене у цій справі.

 

На виставці панувала особлива атмосфера, відчувалися спокій і гармонія та особливий зв’язок з Всевишнім.

 

 

  • Виставка є свідченням пошанування Бога, Пресвятої Богородиці, церковної атрибутики у різних народів світу, їх ставлення до релігії, до духовних скарбів, – поділився своїм враженням від виставки отець Богдан Зінченко, настоятель храмів у селах Городище і Плотича Козівського району, духівник обласного фонду культури, член Національної спілки журналістів України. – Молитва перед іконою має велику силу. Як навчає народна мудрість – «молитва мури руйнує і залізо гне». Нехай Всемилостивий Господь винагородить пані Марію за її жертвенність, свідчення піклування про ближнього, його здоровий стан душі і тіла. Адже в особі пані Марії ми бачимо безкорисливого дателя добра. Будучи лікарем-фітотерапевтом вона піклується не тільки про здорове тіло, але і про оздоровлення й збагачення нашої душі. Нехай Пресвята Богородиця, ім’я Якої ви носите, буде не тільки взірцем до наслідування, а буде з вами у служінні ближньому.

 

Після виставки у Козові частину ікон Марії Тройчак можна буде побачити у Вишнівецькому палаці, а іншу частину у приміщенні Бучацької єпархії УГКЦ.

 

Юля ТОМЧИШИН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *