Іноземна розвідка – про причетність Китаю до пандемії COVID-19

Іноземна розвідка – про причетність Китаю до пандемії COVID-19

Західна розвідка знайшла докази провини Китаю в пандемії COVID-19: лондонська газета The Daily Telegraph отримала скандальний звіт. З нього випливає, що влада Китаю протягом тривалого часу приховувала й знищувала дані про спалах коронавірусу в Ухані. ВООЗ, у свою чергу, ігнорувала тривожні сигнали.

The Daily Telegraph посилається на 15-сторінкову доповідь, підготовлену розвідувальним альянсом «П’яти очей» («Five Eyes»), де є спецслужби США, Великобританії, Канади, Австралії та Нової Зеландії. У документі йдеться, що Китай, «створивши загрозу для інших країн», приховував усю інформацію про появу коронавірусу. Лікарів примушували мовчати або викрадали, знищували дані про вірус в лабораторіях і відмовлялися надавати біоматеріали закордонним вченим, які працювали над створенням вакцини.

На думку авторів доповіді, Пекін ще на початку грудня 2019 року мав докази передачі інфекції від людини до людини, проте заперечував цей факт аж до 20 січня. А 3 січня Національний комітет охорони здоров’я Китаю дав вказівку знищити зразки коронавірусу і не публікувати інформацію про невідому інфекцію.

Всесвітня організація охорони здоров’я також заперечувала ці дані попри побоювання, які влада Тайваню висловлювали ще 31 грудня.

У документі також йдеться, що уряд Австралії навчав і фінансував групу китайських вчених під керівництвом доктора Ши Чженлі, яка працює в Уханьському інституті вірусології. Вона займалася генетичними модифікаціями смертоносних коронавірусів, які можуть передаватися від кажанів до людини і не піддаються лікуванню.

Крім того, важлива інформація міститься у звіті розвідки Департаменту нацбезпеки США, який є у розпорядженні видання Associated Press. На початку спалаху коронавірусу китайська влада приховувала серйозність та поширення хвороби від світу, імовірно, й тому, щоб встигнути запастися необхідним медобладнанням та препаратами.

У документі вказується: Китай, применшуючи спалах хвороби, збільшив імпорт та скоротив експорт предметів медичного призначення. Водночас, там намагалися приховати цей факт, «заперечуючи наявність експортних обмежень, заплутуючи і затримуючи надання своїх торгових даних». І навмисно не повідомляв ВООЗ, що більшу частину січня хвороба вже активно поширилася в країні, аби мати змогу купувати за кордоном медобладнання, зокрема дуже сильно зріс імпорт медичних масок, халатів та рукавичок.

Цікаву думку висловив американський епідеміолог Михайло Фаворов. Він вважає: пандемії могли запобігти, якби Китай давав правильну статистику щодо хворих. Але до 12 лютого звідти надходили неправдиві цифри, розповів Фаворов у інтерв’ю Цензор.НЕТ. У середині січня, коли почалися перші обговорення, доступу до китайської бази даних не було. «Ми сформували групу з кількох досвідчених епідеміологів, – сказав Фаворов. – Зокрема, була фахівець з Ізраїлю, яка переводила китайські статті, які нас цікавили. Ми дуже ретельно спостерігали за ростом епідемії, яка до початку лютого, за повідомленнями, досягла близько 5 тисяч осіб. Далі почалося зниження. На підставі цих даних ми побудували модель, за якою спалах вже почав своє обмеження. І навіть не думали, що він  пошириться за межі Уханю… А 12 лютого відбулося те, що відбулося: китайські товариші нам видали додатково 15 тисяч випадків, порівняно з 11 лютого, коли була лише тисяча. Вони збільшили кількість у понад 10 разів».

На думку Фаворова, офіційна статистика Китаю щодо хворих на COVID-19 неправдива: «Для прикладу, повідомлення німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка, ймовірно, має в Ухані своїх кореспондентів. У місті є 7 моргів, і під час спалаху вони не видавали урни з прахом. А потім почали видавати по 500 на день. Більше 10 днів черги не закінчувалися… Вимальовується цифра збільшення у 20 разів… Весь світ розгніваний на Китай, і президент Трамп не соромиться це показувати. Адже всі країни діяли на підставі тієї первинної статистики».

Якби Китай не приховував правдиві цифри, то пандемію могли б зупинити, каже Фаворов і зазначає: «Наприклад, Росія дуже рано закрила кордон із Китаєм. Це свідчить про те, що вони набагато краще знали, скільки там насправді випадків. Але інші країни не припинили вчасно авіасполучення. Навіть Ухань було закрито не відразу. І якби знали, що у них не тисяча осередків, а 10 тисяч, то жоден літак у Китай або з Китаю вже не літав би… Це і є пояснення причин цієї величезної епідемії. Упродовж декількох днів це розлетілося усім світом».

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *