Активісти обласної організації «Громадський рух «Народний контроль» ініціювали об’єднання громадського середовища обласного центру.
Нещодавно у Тернополі завершилась акція «Разом зробимо більше!» Щоб допомогти людям у вирішенні їхніх проблем, активісти та координатори «Народного Контролю» працювали у кожному мікрорайоні міста. Протягом тижня громадяни мали можливість розповісти про свої проблеми та залишити звернення в одному з п’яти наметів. Така акція проводиться вже не вперше. За весь час діяльності «Народного Контролю» журналісти та активісти отримали чимало звернень і допомогли багатьом тернополянам встановити справедливість.
Відтак, щоб максимально посилити свій вплив на громадське життя міста та області, змусити владу працювати чесно, місцеві активісти руху виступили з новою, значно масштабнішою, ініціативою, суть якої полягає в об’єднанні зусиль громадсько-активних організацій на засадах спільності суспільних інтересів.
– Місцева влада, яку громада найняла на роботу для виконання поставлених завдань і надає для цього фінансові можливості, сплачуючи податки, повинна працювати чесно та якісно для кожного з нас. Проте, на жаль, бажане далеко не завжди стає дійсним. Саме тому наш громадський рух постійно спілкується з людьми, детально вивчає їхні скарги та пропозиції, тримає у полі зору вирішення найактуальніших для Тернополя і області проблем. З іншого боку, ми чітко усвідомлюємо, що разом з «Народним контролем» про захист інтересів громади активно дбають ще кілька десятків інших, народжених Революцією Гідності, громадських організацій. Саме тому й виникла ідея об’єднати наші зусилля у єдиний потужний порив свіжого вітру змін на краще – кардинального оновлення країни, – так розпочала засідання круглого столу лідерів та представників громадських об’єднань керівник Тернопільської обласної організації «Громадський рух «Народний контроль» Олена Абакумова.
Таку ініціативу підтримав присутній на зустрічі народний депутат України, секретар комітету Верховної Ради з питань економічної політики Богдан Матківський – колишній заступник сотника 12 Сотні Майдану, учасник бойових дій, командир другого взводу другої роти батальйону Національної гвардії імені Кульчицького. За його словами, міцна платформа «Народного контролю» значно розширить сферу впливу громадських активістів на процеси, які відбуваються не тільки в окремому регіоні, а й у державі. Чим згуртованішим буде громадське середовище, чим тісніше співпрацюватимуть між собою його лідери, тим вищим буде загальний коефіцієнт корисної дії.
– Широкий публічний майданчик за участю громадських активістів, народних депутатів, представників влади створив би реальні можливості для того, щоб єдиним вектором і на єдиному подиху ми, як на Майдані, спільно йшли до поставленої мети, – зауважив Богдан Матківський, пообіцявши, що уважно вислухає всі пропозиції, зауваження та скарги учасників круглого столу, щоб, систематизувавши їх, озвучити з трибуни Верховної Ради, передбачити у законопроектах чи взяти за основу у депутатських запитах до правоохоронних органів чи державних інституцій.
Тим часом активіст «Народного контролю» модератор зустрічі Андрій Худий презентував присутнім на зустрічі найпоширеніші комунальні, транспортні, юридичні та соціальні проблеми Тернополя, з якими довелося стикатися, спілкуючись з людьми.
Натомість, представник Самооборони Майдану Іван Ковалик розповів про хаотичну забудову міста і зокрема про скандальне будівництво на Залізничному майдані. А от активіст ВО «Автомайдан» Ігор Василів акцентував на тому, що вже довший час його побратими «опікуються» чистотою рядів у правоохоронних органах, допомагають працівникам ринку відстоювати свої законні права, проте раз-у-раз стикаються з неабияким спротивом зашкарублої корупційної системи.
Перспективні теми для співпраці учасникам круглого столу на тему «Контролюємо Тернопіль разом» запропонували Віталій Семенюк з міжнародної організації з реалізації програм ЮНЕСКО, Олександра Бригадир з «Червоного Хреста», Назар Сарабун з «Правого сектора», Юрій Свідерський з медичного загону спецпризначення «Білі берети», Василь Томчишин з «Файного міста», Богдан Брич з ГО «Майдан. Тернопіль», Святослав Абрам’юк з «Молодої просвіти», Ірина Нестюк з ТОО «АТОМ», представники деяких інших організацій. Окремо йшлося на зустрічі і про необхідність значно реалістичнішого, ніж передбачено законодавчими актами та деякими регуляторними документами, реформування освіти і медицини.
Олена Абакумова зазначила, що «Народний контроль» готовий надати інформаційну та організаційну підтримку найактивнішим громадським організаціям області у вирішенні цих та багатьох інших актуальних для суспільства питань.
А ще громадські активісти, як, напевно, і всі українці, дуже хотіли б знати, куди і на які цілі уряд витрачає мільйони, якщо не мільярди, гривень так званого військового збору. Адже не секрет, що й донині значна кількість бойових підрозділів у зоні АТО може належно виконувати поставлені командуванням завдання лише завдяки всебічній підтримці волонтерів та благодійників. Ще гірше у державі стоять справи з лікуванням поранених бійців та з психологічною реабілітацією військовослужбовців, які повернулися з війни інвалідами.
У підсумку учасники зустрічі зійшлися на думці, що чинна українська влада на всіх рівнях ще далеко не повністю виправдовує сподівання та надії своїх громадян. Яскравий доказ цього – відсутність на засіданні круглого столу будь кого з відповідальних працівників профільних управлінь Тернопільської міської ради, хоча їх сюди наполегливо запрошували. Звичайно, процеси державотворення і у їх числі – очищення влади, завжди є не лише складними, а й, нерідко, болючими. Проте, це зовсім не означає, що чиновники, піклуючись про власне благополуччя, мають право гальмувати чи умисно блокувати їх, йдучи в опозицію до… громади.
Завершуючи зустріч, Олена Абакумова повідомила, що зараз «Громадський рух «Народний контроль» перебуває на шляху трансформації у політичну партію, створену середовищами активістів Майдану, волонтерами, активними громадськими діячами та журналістами. Звертаючись до представників громадських організацій та журналістів, вона також наголосила: «Партія «Народний контроль» є відкритою платформою для всіх громадських активістів, які не мають можливості реалізувати себе у старих партіях чи в умовах проведення місцевих виборів за партійною системою».
шановне зібрання. Якщо ви хочете змін в державі, то треба прямо заявити, що причиною всіх бід в сьогоднішній Україні є прем’єр і президент. А ви ще запросили депутата Матківського від БП! Чергова прокладка ваше зібрання, а не контроль влади!