Страви з курячих яєць – повсякденна їжа багатьох народів. Наскільки корисні такі страви і яку саме користь вони приносять?
Курячі яйця вважають одним з найбільш поживних продуктів завдяки його харчовій цінності. Вони просто необхідні для здорового збалансованого харчування, багаті вітамінами і мінералами, протеїном, який практично повністю перетравлюється організмом.
Твердження, що яйця не корисні для здоров’я людини через вміст холестерину, вважається застарілим і віджилим. Курячі яйця особливо корисні і поживні для літніх людей завдяки каротеноїдам, які допомагають протистояти зовнішньому старінню організму.
Позитивні властивості
Курячі яйця часто призначають в профілактичних і терапевтичних цілях завдяки багатому вмісту поживних елементів і вітамінів. Ця страва містить такі вітаміни А, D, Е, вітаміни групи В, мінерали.
Білок свіжих яєць застосовують при різних запальних захворюваннях, наприклад при збільшенні кислотно-лужного балансу в організмі людини.
Білок сирого яйця не подразнює слизову оболонку шлунка і швидко перетравлюється. Курячі яйця важливо включати в раціон харчування при виразці шлунка або кишечника. Дуже обережно потрібно споживати білок при запаленні підшлункової залози.
Курячі яйця легко засвоюються і перетравлюються, містять мало калорій. Сирими вони дуже ефективні для відновлення голосових зв’язок.
Курячі сирі яйця корисні при хворобах нервової системи, для профілактики та лікування людей, чия робота пов’язана з впливом промислових хімікатів.
Поєднання лецитину і заліза в яйцях сприяє поліпшенню кровотворення. Ще один плюс – підтримка в нормі артеріального тиску.
Останні дослідження доводять, що яйця допомагають скинути вагу, не завдаючи шкоди організму, покращують роботу легенів, також борються з бактеріями і знижують ризик ракових захворювань.
Кому не варто?
Курячі яйця хороші не для всіх, є маленький відсоток людей, чий організм не здатний переварити яйця. У деяких дітей виникає алергія, найчастіше подібна проблема з часом проходить. У деяких випадках алергія супроводжує людей протягом усього життя.
Деякі лікарі стверджують, що не можна їсти яйця частіше трьох разів на тиждень, тому що підвищується рівень холестерину в крові. Споживання занадто великої кількості курячих яєць може призвести до порушення обміну речовин.
Харчова цінність
Яєчний білок містить амінокислоти, необхідні для розвитку і функціонування організму людини. Він має лише 17 ккал (енергетична цінність білка становить приблизно чверть повної енергетичної цінності яйця).
Курячий білок складається з 85% води, 0,3% жирів, 0,7% вуглеводів, ферментів і вітамінів групи В.
Яєчний жовток також містить білки, жири, вуглеводи, кальцій, залізо, магній, цинк, вітаміни А, Е, і В.