Квасимо капусту!

Квасимо капусту!

Квашена капуста популярна у багатьох країнах світу, зокрема у Білорусі, Болгарії, Польщі, Чехії та Великій Британії. Німці, взагалі, вважають її національною стравою. Втім, батьківщиною квашеної капусти є Китай. Багато століть тому саме там помітили користь та поживні властивості цього продукту. Цей простий, здавалося б, продукт містить майже всі вітаміни, необхідні для вашого здоров’я: провітамін А, вітаміни С, В1, В2, В3, В6, К, U. Останній, до речі, запобігає виникненню виразки шлунка і дванадцятипалої кишки. А великий вміст вітаміну С допомагає зміцнити імунну систему і попереджає старіння клітин і тканин. У квашеній капусті міститься багато йоду. Є в ній і молочна кислота, яка може побороти кишкову паличку та інші небезпечні бактерії. Також доведено, що при вживанні цього чудо-продукту падає рівень холестерину в крові і навіть знижується ризик розвитку пухлин. Ви бажаєте позбавитися від зайвих кілограмів? З цим завданням вам допоможе впоратися капустяний розсіл, який володіє прекрасними позбавляючими ваги і очисними властивостями. У ньому присутня велика кількість тартронової кислоти, яка не дає накопичуватися жировим відкладенням.

Хрумка квашена капуста

Потрібно: 3 кг капусти, 3 морквини, 1 л води, 2 ст. ложки солі, 1 ст. ложка цукру. Можна додати кмин, духмяний перець, лавровий листок, дрібно посічений корінь хрону, шматочки яблук.

Приготування: капусту нашаткувати, моркву потерти. Перемішати. Воду змішати з цукром і сіллю, довести до кипіння, повністю охолодити. Залити капусту, накрити кришкою, покласти зверху невеликий гніт. Залишити у теплому місці на 1,5–4 дні, щодня помішувати, щоб рівномірно просолювалася і виходили гази. М’яти і відтискати капусту не треба! Коли зверху з’являться бульбашки, це означає, що капуста готова. Її можна їсти або щільно скласти у банки і поставити у холодне місце на зиму. Якщо немає можливості тримати капусту у великій ємкості, її можна одразу утрамбувати в банки, залити розсолом. Тоді її треба щодня (а краще двічі на день) проштрикувати до дна гострим ножем або дерев’яною шпажкою, доки буде готова (перестануть виходити бульбашки) А далі опустити у погріб або поставити у холодильник.

Квашена капуста «Класична»

Потрібно: білокачанна капуста (пізніх сортів, велика) – 5-6 кг., морква (велика) – 2-3 шт., сіль, цукор за смаком, перець чорний горошком – 10-15 шт., лавровий лист – 7-8 шт.

Приготування: капусту розрізати на 2-4 частини. Нашаткувати на спеціальній тертці або вручну. Моркву потерти на крупній тертці і додати до капусти. Посолити овочі і додати трохи цукру (не переборщіть, бо капуста буде м’якою). Добре перемішати капусту руками, трохи здавлюючи, щоб почав виділятися сік. Перекласти капусту в трилітрові банки, додаючи чорний перець і лавровий лист. Добре утрамбувати рукою, щоб виділявся сік. Соку має бути достатньо, щоб капуста не почорніла. Зверху накрити марлею або прикрити пластмасовою кришкою (щільно не закривати). Залишити капусту при кімнатній температурі на 2-4 дні. Кожен день протикати капусту довгим ножем до дна банки для виходу газів (бульбашок). Якщо цього не робити, капуста може гірчити. Коли капуста за смаком буде готова, поставити банки в холодильник, накривши поліетиленовими кришками.

Квашена капуста «Швидка»

Потрібно: 4 кг. капусти, 300-500 г моркви, ½ скл. цукру.

Розсіл: 1 л. кип’яченої води, 1,5 ст. л. солі.

Приготування: капусту змішати із натертою морквою, перетерти руками, щоб капуста дала сік і щільно укласти в банки. Залити розсолом доверху. Шийку банки обв’язати марлею. Банки з капустою поставити в тазик, оскільки при бродінні з них буде виливатися сік. Через 3 дні злити весь сік, розчинити у ньому цукор і знову влити в банки з капустою. Через 3-4 години капусту вже можна їсти. Зберігати в холодильнику.

Квашена капуста «Оригінальна»

Потрібно: 10 кг капусти, 500 г моркви, 2 стручки гіркого перцю, 4 головки часнику, 800 г цукру, 400 г солі, 9 л води, насіння кропу або кмину – за смаком, зелень селери або петрушки.

Приготування: капусту нарізати великими шматками, видалити качани. Скласти в ємність для квашення і залити розсолом із води і солі. Притиснути гнітом і залишити на 4 дні. Потім капусту подрібнити і покласти назад в ємність, пересипаючи натертою морквою, подрібненим часником, гірким перцем і невеликою кількістю насіння кропу або кмину. Зелень також додати за смаком. Розсіл, у якому квасилась капуста, злити, процідити, закип’ятити, остудити і залити капусту. Залишити під гнітом ще на 2 дні, після чого перемішати з цукром і розфасувати в 3-літрові банки. Зберігати в холоді.

Квашена капуста з хлібом і медом

Потрібно: 5 кг капусти, 150 г моркви, 100 г солі, 1 ст. л. меду, шкірка житнього хліба.

Приготування: на дно ємності покласти шкірочку від житнього хліба, намащену медом, і прикрити її капустяними листками. Качани розрізати на 4 частини, видалити качан і грубі частини листя (не викидати, вони ще знадобляться), а капусту нашаткувати тонкою локшиною. Розкласти капусту на столі рівним шаром, посипати натертою морквою, посолити і перемішати, щоб капуста дала сік. Покласти капусту в ємність шарами 5 см, злегка утрамбувавши і перемежувавши шари тими грубими обрізками. Останній шар прикрити капустяним листям, покласти гніт і поставити в тепле місце на 3-4 дні. Видаляти піну, протикати капусту до самого дна паличкою і стежити, щоб вона завжди була покрита розсолом. Після закінчення бродіння перенести капусту в прохолодне місце на 1-2 тижні. Після цього розкласти капусту по 3-літрових банках, закрити пергаментом, зав’язати мотузкою і зберігати в холодильнику.

Капуста квашена гостра

Потрібно: 3 кг капусти, 4-5 шт. моркви, 90 г солі, ½ ч. л. чорного меленого перцю, ½ ч. л. червоного пекучого меленого перцю, 4-5 зубчиків часнику.

Розсіл: 1 л води, 70 г солі.

Приготування: з дрібних качанчиків видалити верхні листки, вирізати качан і розрізати кожен качан на 4 частини. Моркву натерти на крупній тертці, часник вичавити через прес. Змішати моркву, часник, сіль і перець, ретельно розтерти і натерти цією масою кожен лист з усіх боків, намагаючись не розламувати четвертинки качанів, і притискаючи листя один до одного, щоб гостра суміш потрапила всюди. Потім щільно укласти нафаршировані четвертинки в емальовану каструлю або відро, притиснути вантажем, щоб з’явився розсіл, і залишити на добу. Якщо рідини виявиться мало, приготуйте розсіл, розчинивши сіль у киплячій воді і остудивши його, і залийте капусту. Через 3-4 дні гостра закуска буде готова.

Квашена капуста з яблуками

Потрібно: 3 кг капусти, 800 г яблук, 500 г моркви, 3 ст. л кухонної кам’яної солі,1 ст. л цукру.

Приготування: спочатку пошаткувати капусту. Робити це необхідно порціями, оскільки потім її потрібно буде перетирати з сіллю. Отже, взяти порцію капусти і моркви, натертої на крупній тертці. Посолити, додати цукор і щільно укласти в бідон. Між капустяними шарами викласти шар яблук, порізаних на половинки або четвертинки. Необхідно утрамбувати капусту, інакше вона буде м’якою і не дасть соку. Зверху покласти щось важке. Тепер залишити капусту кваситися на кілька днів. Строк залежить від самої капусти і температури навколишнього середовища. Вона обов’язково має випустити сік. Інакше всі зусилля підуть нанівець: продукти зіпсуються, а не заквасяться. Капусту з яблуками періодично треба протикати дерев’яною ложкою, щоб випустити газ. Регулярно знімати піну на поверхні і перевіряти, чи немає нальоту.  Коли капуста закваситься (вона повинна мати кислий смак і бути хрумкою), перекласти її в банки, не сильно віджавши. Накрити капроновою кришкою і винеси на холод.

Засолка капусти на зиму з медом

Потрібно: 1 капустина, вода (кип’ячена тепла, для розсолу) – 1 л, сіль (з гіркою) – 1 ст. л., мед – 1 ст. л., кмин (або насіння кропу) – 1 ст. л., морква – 2 шт.

Приготування: приготувати розсіл: в теплу кип’ячену воду додати сіль і мед, розмішати. Нашаткувати капусту з морквою, трохи утрамбувати, не зовсім щільно, залити розсолом та залишити в теплому місці. Додати за смаком кріп чи кмин. Через 2 дні капуста готова до вживання. Вантаж ставити не треба. За два дні не висохне, вона буде в розсолі, тільки треба протикати її. Через два дні винести на холод. Виходить дуже смачний розсіл і капуста.

Квашена капуста в банках на зиму з часником і селерою

Потрібно: 5 кг капусти, 100 г моркви, 150 г часнику, 500 г коренів селери, 10 горошин чорного перцю, 120 г солі.

Приготування: підготовлену, без зеленого листя капусту нарізати і викласти в емальований тазик. Очищене коріння селери і моркву натерти на крупну тертку, очищений часник дрібно порубати. Додати овочі, прянощі і сіль у миску з капустою, ретельно перемішати. Щільно викласти в стерилізовані банки, зверху покласти гніт і винести у холодне місце.

Квашена капуста по-німецьки

Потрібно: 3 кг капусти, 0.5 кг моркви, 0,5 кг яблук, 2 ст. л. солі, кмин – 2 ст. л., 0,5 скл. ягід ялівцю.

Приготування: капусту дрібненько нашаткувати, моркву натерти. Насіння кмину підсушити на сухій сковороді і розтерти дрібно. Всі компоненти ретельно перемішати і скласти у велику каструлю під гніт. Два-три дні тримати каструлю у теплому приміщенні і час від часу робити у суміші отвори для виходу газів. Далі перенести суміш у прохолодне місце і через 6 тижнів капуста буде готова.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *