Киянину, який скоїв смертельну ДТП на Бережанщині, можуть вчетверо збільшити розмір застави

Киянину, який скоїв смертельну ДТП на Бережанщині, можуть вчетверо збільшити розмір застави

Після аварії, у якій загинуло двоє молодих людей із Калуша Івано-Франківської області, водію призначили 208 тисяч гривень застави. Він її вніс, тому вироку суду чекає на волі. Але через 10 місяців після ДТП, попри заборону суду, він вирішив з’їздити до батьків загиблих. Ті заявили про психологічний тиск. А прокурори клопочуть про зміну запобіжного заходу.

З ухвали https://reyestr.court.gov.ua/Review/113196525 Бережанського районного суду від 31 серпня 2023 року випливає, що прокуратура клопоче про зарахування попередньої застави в дохід держави та встановлення нової, більшої. Причина — несподіваний приїзд обвинуваченого до батьків загиблих, хоча він не мав права відлучатися за межі Києва без дозволу прокурора або суду та був зобов’язаний утримуватись від спілкування із потерпілими у даному кримінальному провадженні.

Позиція прокуратури така: обвинувачений порушив обов’язки, які на нього поклав суд при призначенні застави в розмірі 208 тисяч гривень. Крім того, продовжують існувати ризики, що він може переховуватися від суду й незаконно впливати на потерпілих та свідків. Тому попередню заставу доцільно звернути в дохід держави, а нову призначити у розмірі 805 200 гривень (300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб); дію інших обов’язків в раніше застосованому запобіжному заході продовжити.

У судовому засіданні обвинувачений та його захисник пояснили: у Калуш їхав, бо «…хотів попросити вибачення та відвідати могили загиблих».

Розглянувши матеріали клопотання та дослідивши докази, Бережанський районний суд заставу не чіпав, а дію інших обов’язків продовжив на два місяці, тобто до 30 жовтня. Як і раніше, обвинувачений має прибувати до прокурора та суду за першою вимогою; не відлучатися за межі міста Києва без дозволу прокурора або суду; повідомляти прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватись від спілкування із свідками, потерпілими у даному кримінальному провадженні; залишити на зберіганні органу ДМС України свій паспорт громадянина України для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

«На засідання у цій справі нас не запрошували, — коментує Іванна Гриців, мама загиблої дівчини. — Приїзд Віталія Карповича (так звуть обвинуваченого. — авт.) був невчасним, нікому непотрібним і навіть доволі дивним. Привіз якісь дві іконки, які пропонував розмістити на могилах наших загиблих дітей. Казав, що не винен в аварії, почав дотримуватись нової версії, яка геть не відповідає його ж показам у справі». 

Потерпілі вважають, що суд був зобов’язаний застосувати більш жорсткий запобіжний захід. А те, що цього не сталося, викликає лише гірке розчарування в усій системі правосуддя. 

Утім, і прокуратура Тернопільської області в цій ситуації з рішенням суду не погодилася. На ухвалу Бережанського районного суду у визначений законодавством термін подано апеляційну скаргу. Коли її розглядатимуть поки що невідомо: на ранок 14 вересня розгляд у Тернопільському апеляційному суді ще не призначено. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *