На Бережанщині відбулися всеукраїнські змагання з мандрівництва «Снігохід-20 22»

На Бережанщині відбулися всеукраїнські змагання з мандрівництва «Снігохід-20 22»

Всеукраїнські зимові змагання проводять вже водинадцяте, аби популяризувати активний відпочинок, здоровий спосіб життя і славне минуле нашого краю. Організовують їх “Пласт”, “Молодіжний Націоналістичний Конгрес”, обласне управління молоді та спорту.

Всіх учасників організатори поділили на 67 команд. Стартували вони від Саранчуківської школи. Загалом на маршруті, який підготували для змагань, позначили 45 точок і кількість балів,  які можна отримати за кожну з них. Мандрівники на свій розсуд формували маршрут. Тому могло бути так, що учасники пройшли менший шлях, але зібрали більше балів і навпаки.

Як розповів голова організаційного комітету змагань Микола Бігус,  на маршрут передбачили 8 годин. Аби підтвердити, що ти побував на тій чи іншій локації – точці на карті, потрібно було відсканувати чіп, а там, де нема електронного позначення, сфотографуватися всією командою.

Змагання відбувались на території Бережанщини і об’єднали багато цікавих історичних локацій. Зокрема, найвищу точку області – гору Попелиху, село Слов’ятин, де діє  табір-музей підстаршинської школи УПА, хутір Лози, на території якого відбувся останній бій підпілля ОУН та УПА в 1960 році.

Киянка Анастасія Сіромаха вже вчетверте бере участь у змаганнях «Снігохід». «На нас чекав восьмигодинний маршрут та 30 км пройденої дистанції пішки, – розповідає дівчина. –  Моментами було дуже важко, попередні змагання не були настільки сніжними, як було цього року, тож дистанція виявилася більш складною та незвичною. Маршрут і точки на карті були захоплюючими: місця змагань, які пов’язані з національно-визвольною боротьбою — місце останнього бою УПА. Історичні пам’ятки — унікальний польський костел в селі Котів. Неперевершена дика природа Тернопільщини — побачили диких кіз та цікавих пташок. Вісім годин маршруту промайнули незвично швидко для нас, мандрували лісами, полями та пересіченою місцевістю, куди не так просто потрапити. Снігохід — це завжди гарні емоції та позитивні враження, командний дух і щорічна зустріч друзів зі всіх куточків України. По традиції тепер чекаю на Снігохід 2023».  

Катерина ГРИЦИШИН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *