На Тернопільщині затримали фальшивомонетників: відрізнити їхні підробки від оригіналу надзвичайно складно

На Тернопільщині затримали фальшивомонетників: відрізнити їхні підробки від оригіналу надзвичайно складно

Розповсюдження фальшивих доларів Україною зупинили оперативники управління стратегічних розслідувань Тернопільщини.

350 доларів за 1 тисячу фальшивих – саме стільки просили учасники злочинної групи за підроблену іноземну валюту. Після реалізації гроші “розходилися” містами України. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області.

Документувати підозрюваних ще у липні 2020 року почали працівники управління стратегічних розслідувань спільно з детективами ГУНП  під процесуальним керівництвом обласної прокуратури. 

За словами Василя Джиджори, очільника УСР, до злочинної групи увійшло троє осіб. Усі вони познайомилися ще до організації незаконного бізнесу – тріо заробляло тим, що ганяли та перепродавали автомобілі. Один з них займався ще й валютними операціями.

За попередньою інформацією, підозрювані розповсюджували фальшиву валюту, продаючи її клієнтам, або розраховуючись нею за товар. Відрізнити підробку від оригіналу було складно, каже Василь Джиджора. Гроші, ймовірно, чоловіки отримували з-за кордону. Після того, як докази були зібрані, правоохоронці спільно з бійцями спецпідрозділу КОРД провели спецоперацію. 

– З метою документування та фіксації наявних слідів кримінальних правопорушень, ми провели одночасно шість обшуків за місцем проживання підозрюваних, а також в інших місцях, до яких вони мали відношення – автомобілі, підсобні приміщення, – розповів Джиджора.  

Під час обшуків оперативники виявили та вилучили мобільні телефони, записники, сім-картки, близько п’ятнадцяти тисяч доларів, зброю, а також номерні знаки, ключі та документи на транспортні засоби. 

За результатами проведеної роботи одному з фігурантів вже повідомили про підозру у вчиненні правопорушення згідно статті 199 Кримінального кодексу України. Щодо інших підозрюваних призначено ряд термінових експертиз, які можуть слугувати для доведення їхньої вини.  

Вилучені гроші, каже керівник УСР, передали на експертизу в Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр, оскільки деякі з них візуально схожі на підроблені. Встановлюють правоохоронці походження зброї, а також  автомобільних номерів та документів на транспортні засоби, а також перевіряють підозрюваних на причетність до незаконного заволодіння автівками на території України. Триває слідство.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *