На Тернопільщині завдяки децентралізації зросли надходження місцевих бюджетів

На Тернопільщині завдяки децентралізації зросли надходження місцевих бюджетів

Наповнення місцевих бюджетів, резерви їх наповнення, динаміка доходів скарбниць територіальних громад – питання, які розглядались під час наради з керівниками органів місцевого самоврядування Чортківщини. У заході взяли участь представники територіальних громад, керівники району, області та заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Петро Якимчук.

«Аналізуючи стан наповнення місцевих бюджетів з 2015 року, можна стверджувати про ефективність бюджетної децентралізації. Особливо високі темпи зростання були в перші роки її запровадження, що зумовлено законодавчими змінами щодо підвищення фінансової самодостатності місцевих громад», – констатував представник фіскального відомства в області. Він також наголосив, що, незважаючи на непросту економічну ситуацію в області, за минулий 2018 рік вдалось майже на чверть збільшити доходи місцевих бюджетів порівняно з 2017 роком.

За словами Петра Якимчука, у поточному році досягнуті тенденції зберігаються. «За 4 місяці 2019 року до місцевих бюджетів регіону надійшло 1,3 млрд грн податків і зборів, підконтрольних ДФС, що на 230,3 млн грн або на 22,4% більше, ніж минулоріч», – деталізував він.

Посадовець детально проаналізував сплату податків платниками регіону, що обслуговується Чортківським територіальним управлінням ГУ ДФС в області. Так, на території обслуговування відомства утворено 9 об’єднаних громад. За чотири місяці 2019 року надходження до їхніх місцевих скарбниць склали 46,3 млн грн, приріст до відповідного періоду минулого року становить 5,5 млн грн або плюс 13,4 відсотка.

«Найбільш вагомими доходами для місцевих бюджетів на сьогодні є податок на доходи фізичних осіб, частка якого займає 50-60 відсотків в загальних надходженнях, єдиний податок 25-35 відсотків, майнові податки 10-22 відсотки», – розповів Петро Якимчук. Тому питання виплати заробітної плати вище мінімальної, легальне використання найманої праці, сплата цього податку з оренди паїв залишаються під спільним контролем фіскальної служби та органів місцевого самоврядування.

Поступово зростає бюджетоформуюча роль майнових податків. Це завдяки запровадженню податку на нерухоме майно та підвищенню ставок плати за землю. Так, впродовж січня-квітня цього року в окремих громадах обсяги майнових податків зросли досить суттєво – більш ніж вдвічі (с.Білобожниця) або й утричі (с.Більче-Золоте, м.Борщів).

Заступник начальника ГУ ДФС в області зазначив: «Законодавчо створені всі передумови для збільшення доходів місцевих бюджетів, необхідно більш принципова позиція органів місцевого самоврядування. Тому очікуємо від вас зростання ініціатив та пропозицій, адже ви є господарями своїх територій і, як ніхто інший, повинні бути зацікавлені в міцній фінансовій базі». Зі свого боку, органи ДФС відкриті до співпраці та готові надавати необхідну консультативну допомогу.

Сектор комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *