На Тернопільщині жінці загрожує кримінал за психологічне насильство над свекрухою

На Тернопільщині жінці загрожує кримінал за психологічне насильство над свекрухою

Кримінальна відповідальність за домашнє насильство настає тоді, коли доведена його систематичність – три і більше офіційних звернень, пояснюють поліцейські. Покарання загрожує не лише тим, хто застосовує фізичну силу. 

Так, нещодавно до реєстру досудових розслідувань слідчі внесли відомості за фактом сімейного насилля щодо 25-річної мешканки міста Ланівці на Тернопільщині. Жінку звинувачують у тому, що вона систематично чинить психологічне насилля над матір’ю свого чоловіка.

Загалом за дев’ять місяців цього року поліцейські області здійснили понад 8 500  виїздів на звернення про домашнє насилля.  На сімейних дебоширів складено 4 229 адмінпротоколів.  За фактами, пов’язаними з домашнім насильством,  розпочато 220 кримінальних проваджень.  На профілактичному обліку поліції області за вчинення домашнього насилля перебуває понад 2 800 осіб.

Як діяти, якщо ви зазнали насильства?

Звернутися до поліції за номером 102 або з письмовою заявою. Коли телефонуєте на 102, можна попросити, щоб приїхала спеціальна мобільна група з протидії домашньому насильству (якщо є у вашому населеному пункті). 

За запитом група може винести терміновий заборонний припис. Цей документ забороняє кривднику перебувати у місці проживання та контактувати з людиною, що зазнала насильства. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *