На тернопільських ринках кавуни та дині безпечні (результати перевірки)

На тернопільських ринках кавуни та дині безпечні (результати перевірки)
Сьогодні на тернопільських ринках величезна кількість сезонних фруктів – абрикоси, персики, яблука, виноград, дині, кавуни.

Мабуть, з найбільшою пересторогою тернополяни ставляться до купівлі кавунів і динь, адже саме вони часто стають причиною харчових отруєнь.

В обласній державній лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи разом з журналістами зробили контрольні закупки на офіційних та стихійних ринках і перевірили вміст нітратів у кавунах і динях.

Отож, продукцію придбали вибірково на ринку «Оріон» та «Віп-Маркет» – тут продавці мали всі відповідні документи і на вимогу показали їх. Також купили дині і кавуни у нелегальних торгівців, які стоять фурами біля дороги у напрямку Петриків, а  також у ятках на тротуарі поблизу Центрального ринку. У цих стихійних точках продажу жодних документів про якість продукції не було.

Цікаво, що деякі нелегальні продавці баштанних навідріз відмовилися продавати свою продукцію. Як пояснюють у лабораторії, із стихійною торгівлею повинна боротися муніципальна поліція.

– У чотирьох зразках кавунів, які були доставлені в лабораторію, перевищення нітратів ми не виявили, – розповіла Наталя Остапів, лікар ветмедицини. – Якщо для кавунів допустима концентрація нітратів 60 міліграмів на кілограм, то ми виявили не більше як 15 міліграмів на кілограм. Тобто, це безпечні кавуни, які можна споживати навіть маленьким дітям. Зразки динь також виявилися безпечними. Для них гранично допустима норма нітратів 90 міліграмів на кілограм, а  ми виявили не більше 15 міліграмів на кілограм.

За словами фахівців, перевищення кількості нітратів у фруктах можуть спровокувати шлунково-кишкові недуги. Особливо це впливає на маленьких дітей, тож до вибору фруктів і ягід потрібно ставитися ретельно. Також лікарі радять не смакувати кавуни і дині відразу ж після їжі як десерт, а лише через дві-три години. Адже баштанні містять велику кількість цукрів і можуть провокувати процеси бродіння у шлунковому тракті і це викликає дискомфортні відчуття.

До слова, якщо ви сумніваєтеся у якості кавунів чи динь і хочете перевірити їх на наявність нітратів, то це безкоштовно можуть зробити у державній лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, яка знаходиться на території центрального ринку у рибному відділі. Працює вона із 6.00 до 13.00 години.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *