Основні симптоми
Похмілля, або похмільний синдром, проявляється головним болем і запамороченням, розладом травлення, нудотою та блювотою, слабкістю, загальним нездужанням, підвищенням або зниженням артеріального тиску.
При прийомі алкогольних напоїв етиловий спирт, що міститься в них, практично відразу всмоктується стінками шлунково-кишкового тракту і надходить у кров, при цьому розкладання алкоголю відбувається переважно в печінці. Саме в печінці спирт спочатку перетворюється в ацетальдегід – отруйне з’єднання, відоме своїм токсичним впливом на організм. У результаті, при надмірному прийомі алкоголю, якщо не вжити термінових заходів, у людини серйозно страждають внутрішні органи і погіршується самопочуття.
Маленькі хитрощі: як пити, щоб не було нестерпно боляче вранці?
- Пийте більше питної води. Склянка води між прийомами спиртного допоможе організму уникнути зневоднення і розчинить токсини, які подразнюють слизову шлунку.
- Перед вечіркою прийміть активоване вугілля – таблетки, як відомо, поглинають спирт.
- Вода та їжа завжди уповільнюють всмоктування алкоголю в організмі. Жирна їжа добре захищає слизову оболонку шлунку й уповільнює всмоктування алкоголю. Є гарний народний засіб: змішайте чайну ложку вершкового масла з яйцем і прийміть перед вечіркою.
- Ніколи не змішуйте алкогольні напої з газованою водою – вони збільшують швидкість поглинання алкоголю в кров. Замість цього можна змішати вино чи горілку з водою або фруктовим соком.
- Перед тим, як випити першу чарку спиртного, випийте склянку молока. Воно обволікає стінки шлунку і допомагає мінімізувати попадання алкоголю в кров.
Народні засоби від похмілля
- Кращий засіб від похмілля – це, звичайно ж, час. Вимкніть всі засоби зв’язку з зовнішнім світом і дайте можливість організму самому очистити кров від токсинів. Обійміть улюблену подушку, закутавшись в тепле покривало і лягайте спати!
- Ну, а якщо виспатися вам не вдалося (потрібно бігти рятувати світ), тоді бігом в душ. Вода має бути не крижаною, як всі звикли думати, а теплою. Кращим варіантом буде контрастний душ. Зміна холодної та теплої води набагато швидше приведе вас до тями, ніж просте вмивання крижаною водою.
- Після душу слід поритися в аптечці та знайти там засоби від головного болю, а також лікарські препарати, які приймають при отруєннях. Не забувайте, що похмілля – це не просто ранковий головний біль, це – отруєння організму токсичними речовинами, яке слід лікувати.
- Вода, вода і ще раз вода. Алкоголь – сильний сечогінний засіб. Організм зневоднений, дайте йому напитися. Розбавте мінеральну воду з соком лимона і пийте скільки забажаєте.
- І не забувайте про вітамін С. Алкоголь, як будь-який інший сечогінний засіб, активно виводить з сечею багато калію. А що у нас є джерелом калію? Правильно, цитрусові.
- Якщо у вас знайдуться сили і ви зможете приготувати собі апельсиновий сік – це взагалі чудово. Сік, особливо свіжовичавлений, а не з магазинних пакетиків, допоможе підняти рівень цукру в крові і значно полегшить симптоми похмілля. Немає під рукою апельсинового соку, пийте томатний.
- А ще добре приводить до тями склянка кефіру, змішана навпіл з мінеральною водою.
- Розчиніть в склянці мінеральної води 2 чайні ложки свіжого лимонного соку та чайну ложку цукру. Пийте повільно, цей напій допомагає стабілізувати рівень цукру в крові.
- Ліки, які рятують протягом декількох сотень років, – це наш улюблений розсіл. Особливо – сік квашеної капусти.
Якими б ефективними не були народні засоби від похмілля, кращою методикою зберегти своє здоров’я було і залишається утримання від надмірного вживання алкогольних напоїв. Дотримання правил здорового способу життя і відмова від згубних звичок забезпечать вам бадьорість духу та необхідний тонус в будь-якій ситуації.