Радіаційна хмара від вибуху в Сєвєродвінську накрила Україну

Радіаційна хмара від вибуху в Сєвєродвінську накрила Україну
Фото i.obozrevatel.com. На полігоні внаслідок вибуху загинули 5 людей.

Організація договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань показала, як могли розлетітися радіонукліди по світу після вибуху ракети на полігоні під Сєвєродвінськом, Росія, – пише GazetaUA.

Анімовану карту радіаційного шлейфу оприлюднив голова організації Лассина Зербо у Twitter.

На ній чітко видно рух хмари, яка 15 серпня зачепила Крим і більшу частину південно-східної України. Місцями – центральну частину країни.

Потім продовжила рух аж до Чернівеччини. Трохи зачепило і Київщину. Над територією України хмара “літала” від 15 до 18 серпня включно. Спостереження, показані на мапі, велися від 8 серпня.

Зербо зазначив, що 2 станції моніторингу, що діють у Росії в рамках Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань, перестали передавати сигнал після вибуху ракети під Сєвєродвінськом.

Йдеться про станції в Кірові та Дубні, які розташовані найближче до місця вибуху. Вони перестали передавати сигнал за 2 дні після події. За словами Зербо, російська сторона пояснила це “проблемами з мережею і зв’язком”.

8 серпня на території полігону в Архангельській області Росії прогримів вибух. Загинули щонайменше 5 осіб, незабаром у регіоні помітили підвищений радіоактивний фон. 10 серпня у “Росатомі” повідомили, що вибухнула реактивна рухова установка, і згодом визнали, що трагедія сталася під час випробування нового “спецвиробу”.
Прес-служба Росгідромету повідомила, що доза гамма-випромінювання у день вибуху перевищена у 4-16 разів. При цьому Норвегія виявила крихітні кількості радіоактивного йоду на кордоні з РФ за кілька днів після вибуху на полігоні.
Лікарів Архангельської обласної лікарні в Росії не попередили, що після вибуху ракети у Сєвєродвінську до них відправили заражених радіацією пацієнтів. У одного з медиків після обстеження у Москві виявили в м’язовій тканині радіоактивний ізотоп цезій-137.

Джерело: GazetaUA.


 




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *