Рукотворне диво: квіти виростають із… глини

Рукотворне диво: квіти виростають із… глини

Ірина Цегляк живе в селі Кривчики на Збаражчині, виховує з чоловіком двох маленьких діток. А вільний час, якого у молодої мами небагато, присвячує незвичайному хобі – виготовленню прикрас із полімерної глини. У тендітних руках майстрині розквітають унікальні композиції. Маки й волошки, трояндочки та соняхи, наче живі, слугують чудовими елементами для оригінальних кольє, перснів… Є в Іри і «смачні» прикраси – сережки-вишеньки, підвіски у вигляді суничок і ожини, здається, щойно з саду!

 

Дарія Цегляк з сім’єю

 

Між глиною та сім’єю

 

Майстриня переконує, що полімерна глина, яка нагадує пластилін, дозволяє безкінечно фантазувати з формами та кольорами. Однак зусиль така робота потребує багато.

– Мені всіляко допомагає чоловік. Привозить з-за кордону матеріал, фурнітуру, – розповідає Іра.

Полімерною глиною вона зацікавилася після телепередачі. Перший виріб – ягідки – вдалися майже одразу. Це вселило впевненість. Та й допомога подруги, котра давно займається цим мистецтвом, не завадила.

Своє хобі Ірина вдало поєднує з турботою про сім’ю. Вироби на міцність «перевіряє»  її однорічна  донечка, яка залюбки грається маминими рукотворами.

 

Дівчинка з намистом

 

У кожній прикрасі – енергія майстра

 

За освітою Ірина – педагог, «підкорювати» глину вчилася сама на різноманітних майстер-класах. Як у кожній справі, вважає вона, головне – вірити в себе, і тоді все вдасться.

У свої прикраси майстриня вкладає душу і працює лише з гарним настроєм. Немає виробу, схожого на інший, бо щоразу виникає новий образ, нова ідея.

– Унікальною глину робить майстер завдяки своєму внутрішньому світові. Адже  вкладає туди свою думку, уяву, зрештою, душу. Таким чином річ наповнюється енергією людини, котра виготовила її, – каже жінка.

І справді, роботу майстрині цінують, бо приваблює людей позитив, що випромінюють рукотвори.

Улюбленена техніка жінки – накладання різнокольорових шарів глини та їхнє зрізування. Так утворюється красива мозаїка. Однак вона потребує ювелірної точності та  великої концентрації уваги. І хоч майстриня скромно розповідає, що є лише аматором, її вироби вбирають очі та кидають зерно сумніву в сказані слова.

– Глина має відчувати любов та тепло. За такі почуття вона відплатить вам сторицею, – усміхається Ірина.

 

дівчинка з намстом

 

«Як зліпиш, так і носитимеш…»

 

Багатьох цікавить, як народжуються такі граціозні та витончені прикраси з безформного шматка глини. Майстриня охоче ділиться секретами.

– Перший етап – найважливіший, – зауважує  Ірина. – Бо як зліпиш, так і носитимеш. Далі прикрасу запікають у духовці при температурі 130 градусів. Це називається полімеризацією. Після цього виріб слід охолодити, це зробить його міцнішим.

Ще один важливий нюанс – шліфування. Під час цієї процедури зникають сліди від пальців, яких особливо багато у початківців. Важливо також обезжирити виріб. На допомогу приходить ацетон або спирт. Змоченим у рідині папером промокають кілька разів вироби, а після цього – покривають перевіреним часом і досвідом лаком для нігтів. Він має бути безколірним, матовим або глянцевим, залежно від оздоби.

Усі деталі збирають докупи. Якщо це кольє, Ірина нанизує його на ювелірний тросик – так виріб довго тішитиме красою.

 

Ірина Цегляк зі своїми роботами

 

Кілька порад початківцям

 

З розповіді здається, що все просто: зліпив, запік, зібрав… Але насправді все значно складніше. Тим, хто робить перші кроки, Ірина радить запастися терпінням і… глиною.

– Спершу придбайте недорогу глину, адже поки «наб’єте руку», витратите чимало матеріалу, – розповідає майстриня. – Якщо не все вдається, не поспішайте впадати у відчай.

Важливо добре розім’яти глину перед ліпленням. Іноді це може тривати 20-25 хвилин. Потрібно, щоб все повітря вийшло звідти. Інакше прикраса розсиплеться при запіканні.

– Глина чує тепло рук, реагує на нього. Тому, щоб вона краще «піддавалась», розімніть її добре, віддайте частинку своєї любові, –  радить Ірина.

До речі, для роботи з глиною підійде не кожен одяг.

– Ангорові кофти інше вбрання, де є ворсинки, можете відкласти, с – продовжує жінка. – Глина притягує їх. А ще слід уникати пилу – він може попсувати вигляд виробу.

Всім, хто бажає увійти у фантастичний світ полімерної глини, Ірина Цегляк бажає завзяття, терпіння та віри в себе. Сама ж майстриня не збирається зупинятися на досягнутому. В її планах – виготовлення прикрас із глини з  використанням дорогоцінного  і напівдорогоцінного каміння.

Віра ХОМ’ЯК.

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *