Садимо цибулю восени, щоб навесні смакувати ранньою зеленню

Садимо цибулю восени, щоб навесні смакувати ранньою зеленню

Ще зовсім недавно садили цибулю на зиму в Україні лише поодинокі городники. Більшість віддавала перевагу весняній посадці при вирощуванні цибулі. Але сьогодні мало в якому господарстві відмовляються від ідеї отримати її врожай на місяць раніше, ніж зазвичай. Тим більше, що в продажі є сорти, які адаптовані до найсуворіших зим.

Перед тим, як садити цибулю на зиму, має встановитися стабільно мінусова температура вночі. Якщо після відносного осіннього тепла на протязі кількох днів стовпчик термометра вночі тримається на позначці приблизно -5 градусів, прийшов час садити цибулю на зиму. Це може бути і наприкінці жовтня, і в листопаді – сучасні погодні умови непередбачувані. Вдалим можна вважати той час посадки, коли до встановлення стабільних морозів залишається приблизно місяць.

Цибуля любить легкі, добре дреновані піщані ґрунти, удобрені компостом чи перегноєм. Місце має бути захищене від вітру. Розсипаємо попіл з розрахунку 10 грамів на метр квадратний двічі: перший раз – перед посадкою, другий – навесні, після того, як знімуть мульчу. Попередники можуть бути: всі зернові (крім вівса), кукурудза, буряк, гірчиця, рапс, фацелія, горох, квасоля, помідори, огірки, салат, капуста. Цибуля не любить рости на місці бобових, картоплі, петрушки, селери.

Озиму цибулю садять на рівну поверхню ґрунту в борозенки глибиною приблизно 5 см. Відстань між ними – 15-20 см, відстань між цибулинками – 5-7 см. Насіннєвий матеріал має бути сухим! Озиму цибулю замочувати перед посадкою не потрібно. Місячний календар городника радить садити цибулю на спадаючий місяць.

Поливати посаджену цибулю також не треба. Якщо після висадки дощу не буде днів 10, тоді ділянку можна полити. З настанням стабільних морозів грядку треба замульчувати. Для цього можна використати агроволокно, або сухе листя, чи гілки хвойних. Якщо очікується морозна і малосніжна зима, ділянку з озимою цибулею можна накрити плівкою. Якщо снігу достатньо – це буде зайвим.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *