Сало зміцнює організм

Сало зміцнює організм

Незважаючи на загальновідомі негативні властивості цього продукту, він є частим гостем нашого обіднього столу. Хтось не звертає увагу на застереження і їсть його в своє задоволення, а хтось у муках відмовляється – адже шкідливо. Не так давно з’явилася інформація, що, виявляється, сало надзвичайно корисне й ті, хто його споживає, і живуть довше, і не хворіють, і виглядають більш молодо. Чого ж у салі більше – користі чи шкоди?

Сало – це підшкірний шар жиру, в якому зберігаються різні біологічно активні речовини, жиророзчинні вітаміни, мікроелементи, кислоти, антиоксиданти. Тож сало можна розглядати з тієї точки зору, що це просто жир, а отже, це шкідливо, веде до атеросклерозу та ожиріння.

Однак, слід зважати й на хімічний склад. Свиняче сало багате вітамінами А, Е, F, D, B4. Мінерали представлені в незначній кількості (крім селену), більшої уваги заслуговують кислоти, конче необхідні для людського організму. Вони живлять і відновлюють всі тканини, покращують роботу головного мозку, серця, внутрішніх органів, позитивно впливають на стан судин, беруть участь в процесі кровотворення, виводять з організму шкідливий холестерин, омолоджують. Жирні кислоти дуже цінні, при їх нестачі виникає безліч проблем зі здоров’ям.

Мікроелемент селен присутній в салі у досить великій кількості. Це корисна речовина, сильний антиоксидант, необхідний для повноцінного функціонування серцево-судинної системи.

Лецитин, який також міститься в свинячому салі, забезпечує еластичність кров’яних судин і захист клітинних мембран. Каротин також є хорошим антиоксидантом, а ще він потрібен для підтримки здоров’я органів зору, попередження розвитку короткозорості, далекозорості та інших подібних проблем. Отже, якщо брати до уваги хімічний склад, можна сказати, що сало працює на зміцнення організму.

У чому користь?

Сало позитивно впливає на стан всіх тканин, не дає внутрішнім органам і системам передчасно старіти і зношуватися. Також його можна використовувати як засіб проти запорів, тільки для цього його треба їсти на сніданок. Невеликий шматочок сала спровокує відтік жовчі, це посилить травлення і прискорить проходження їжі по кишечнику.

Сало корисне для судин, воно очищає їх від холестерину, попереджає наростання холестеринових бляшок на стінках, а також чудово виводить з організму різні токсини і отрути.

Доведено, що в невеликих кількостях сало покращує мозкову діяльність і може стати гарною поживою організму в особливо напружений період. Також сало є неймовірно корисним продуктом, з великим енергетичним потенціалом. Якщо вас чекає важка робота, тривала поїздка, фізичні навантаження, рекомендується перед цим поїсти сала. При цьому шлунок не буде перевантажений, а енергії буде стільки, ніби ви щільно пообідали.

Скільки калорій в салі?

Калорійність сала досить висока – в межах 800-900 калорій на 100 грамів. Така ж калорійність будь-якої олії. Але навіть прихильники дієт не виключають олію зі свого раціону, навпаки, всім відома її харчова цінність. Так само і з салом, якщо в міру – воно корисне, але при зловживанні перетворюється на лютого ворога. Дієтологи дозволяють вживати на день 30 грамів свинячого сала. Якщо ви працюєте фізично, то порцію можна збільшити до 50 грамів. Їсти сало рекомендують зранку, а не ввечері – в цьому випадку велика ймовірність того, що сало піде вам тільки на шкоду, а не користь.

Вигляд сала також має велике значення. Найбільш цінне свиняче сало, яке приготоване методом сухого засолювання, так вдається зберегти всі корисні речовини, адже продукт залишається, по суті, без змін. А ось копчене сало, мариноване і тим більше смажене стрімко втрачає свої корисні властивості та перетворюється в джерело порожнього жиру.

Поєднувати сало слід з рослинними продуктами – огірками, помідорами, капустою, цибулею, злаковими хлібцями. А от їсти з картоплею, білим хлібом, кашами не варто, буде дуже калорійно.

Купуючи сало для засолювання на ринку обов’язково запитуйте ветеринарні сертифікати, бо будете вживати сало майже в сирому вигляді й воно повинно бути “чистим”, без паразитів. Колір має бути білим або злегка рожевим, жовтий відтінок видає вік сала, воно або старе, або злежане – таке вам не потрібно.

Шкода сала

Найбільшу шкоду сало приносить при його необмеженому споживанні. Але не всім людям сало, навіть у маленьких кількостях, буде корисним. Його слід повністю виключити з раціону при захворюваннях печінки, жовчного міхура, при порушення холестеринового і жирового обміну, ожирінні. Не можна давати дітям до трьох років, їх підшлункова залоза не витримає такого навантаження.

Всім іншим у холодну пору рекомендують перетирати сало з імбирем, корицею та гвоздикою. Цю суміш слід вживати по 4 чайні ложки на добу. Вона допоможе зміцнити організм, наситити його корисними речовинами.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *